Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Tarikh 14/06/2022
Masa 07.30-08.30
Kelas 6 ANGGERIK
Nilai Utama KETEKUNAN
Tajuk GERBANG ILMU
Tema MODUL KEMAHIRAN MUZIK
Standard 2.3 Bergerak Mengikut Muzik
Kandungan
Standard 2.3.1 Merancang dan melakukan pergerakan mengikut muzik
Pembelajaran yang didengar berdasarkan:
(ii) tempo
Objektif Pada akhir pembelajaran murid dapat:
1. Merancang dan melakukan pergerakan berdasarkan lagu
Gerbang Ilmu mengikut tempo
1. Murid menyanyikan lagu Gerbang ilmu dengan iringan
muzik.
(AKTIVITI PDP) 2. Murid dibimbing merancang dan melakukan pergerakan
MINGGU 1 berdasarkan lagu Gerbang Ilmu mengikut tempo. Kemudian,
membuat persembahan di depan kelas secara berkumpulan.
3. Guru membuat kesimpulan pembelajaran hari ini.
EMK Kreativiti – mengingat, mengaplikasi
BBM Laptop, kertas kosong, gam, gunting
Refleksi/Nota Pada akhir pengajaran;
Kehadiran : 33/35

33/33 orang murid orang murid dapat menguasai kemahiran


yang diajar

.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH / HARI / KELAS 1A


14/06/2022 SELASA 11
MINGGU
KEHADIRAN MURID 10 / 10
MATA PELAJARAN Matematik
MASA 08.00-09.00

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

TEMA/TAJUK Nombor Bulat

KEMAHIRAN
KP 3 – Nombor Bulat (Rangkaian Nombor) KP 3 – Nombor Bulat (Rangkaian Nombor)
PEMULIHAN

STANDARD 1.3.1 Menulis nombor dalam angka dan 1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor
PEMBELAJARAN perkataan secara tertib menaik dan menurun

PENGETAHUAN SEDIA Membilang nombor


ADA Membilang nombor

PAK21 ¨ Komunikasi ¨ Kolaboratif ¨ Kreatif ¨ Kritis ¨ Nilai


BAHAN BANTU
BELAJAR / BAHAN Telefon, Pembesar suara, papan tulis
BANTU MENGAJAR

Pada akhir PdP, murid berupaya: Pada akhir PdP, murid berupaya:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Menulis nombor dalam angka 1-30 1. Menyusun semula nombor secara tertib
menaik

1. Murid menyanyikan Lagu Mengenal Nombor 1-10

AKTIVITI 2. Murid dibimbing menyebut dan menulis 2. Murid diminta mewarnakan nombor 1-50 yang
PEMBELAJARAN DAN angka 1-50 di papan tulis sambil disebut secara rawak oleh guru pada kad
PEMUDAHCARAAN membuat aksi dihadapan kelas. manila.
(PdPc) 3. Murid diminta menulis nombor 1-50 3. Murid diterangkan tentang konsep tertib
secara berperingkat secara puluh-puluh. menaik.
4. Murid dibimbing menyusun semula nombor
secara tertib menaik pada papan tulis.
*PB (Guru digalakkan
5. Murid diminta menjawab soalan yang terdapat
untuk melaksanakan
pada papan tulis di dalam buku tulis.
pengajaran bermakna)
6. Guru membuat kesimpulan pembelajaran hari ini.

REFLEKSI / IMPAK
PdP ditangguhkan kerana:
/ orang murid hadir pada PdP hari ini
¨ Mesyuarat/Kursus
¨ Program Sekolah
Kumpulan 1: 3/7 murid mencapai objektif ¨ Guru Pengiring
4/7 murid belum mencapai objektif ¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat/Cuti Sakit
Kumpulan 2: 3/3 murid mencapai objektif
0/3 murid belum mencapai objektif

¨ Cuti Peristiwa/Cuti Am
¨ Cuti Bencana/Cuti Khas
¨ Lain-lain:

TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-
Latih tubi dan bimbingan secara indivdu akan diberikan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH / HARI / KELAS 2 ANGGERIK


14/06/2022 SELASA 11
MINGGU
KEHADIRAN MURID 13 / 15
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
MASA 11.30-12.30

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2 KUMPULAN 3

TEMA/TAJUK Persekitaran Kita

KEMAHIRAN
KP 2- Huruf-Huruf Kecil KP 4- Suku Kata KV KP 8- Perkataan KVK
PEMULIHAN
1.1.1 (i) (ii) Mengajuk, dan
2.1.2 (III) Membaca dengan
menyebut perkataan, farasa
STANDARD 3.1.1 (I) Menulis secara sebutan yang betul, intonasi
dan ayat yang mengandungi
PEMBELAJARAN mekanis ; huruf. yang sesuai dan
pelbagai bunyi: Vokal,
memahami ayat
Konsonan.

Nyanyian Lagu ABC Kenal huruf kecil dan huruf


PENGETAHUAN SEDIA besar secara turutan dan Suku kata KV
ADA rawak

PAK21 ¨ Komunikasi ¨ Kolaboratif ¨ Kreatif ¨ Kritis ¨ Nilai


BAHAN BANTU
BELAJAR / BAHAN
Puzzle, papan tulis, buku tulis, Buku Jom Baca
BANTU MENGAJAR

Pada akhir PdP, murid Pada akhir PdP, murid Pada akhir PdP, murid
berupaya: berupaya: berupaya:
OBJEKTIF
1. Menyebut dan menulis 1. Mengeja dan menyebut 1. Mengeja dan menyebut
PEMBELAJARAN
huruf kecil dan huruf besar suku kata KV perkataan KVK dengan
Aa-Zz secara rawak betul.

AKTIVITI 1. Murid bermain Puzzle


PEMBELAJARAN DAN
PEMUDAHCARAAN 2. Murid dibimbing 2. Murid diminta mencari 2. Murid diminta menyalin
(PdPc) mengenal dan menulis Suku Kata tersembunyi semula perkataan KVK
huruf kecil dan huruf dalam kotak ajaib. dengan tulisan kemas dan
besar di papan tulis Kemudian, menyalin betul di dalam buku tulis.
sambil membuat aksi. semula suku kata tersebut 3. Murid dibimbing mengeja
*PB (Guru digalakkan 3. Murid menulis huruf kecil dalam buku tulis. dan membaca perkataan
untuk melaksanakan dan huruf besar yang 3. Murid dibimbing mengeja KVK pada Buku Jom Baca.
disebut guru secara dan menyebut suku kata 2. Murid diminta mengeja dan
rawak. KV pada laptop. menyebut perkataan KVK
4. Murid membulatkan Suku yang ditunjuk oleh guru
Kata KV yang disebut oleh pada papan tulis.
pengajaran bermakna) guru pada papan tulis.

5. Guru membuat kesimpulan pembelajaran hari ini.

REFLEKSI / IMPAK
13/15 orang murid hadir pada PdP hari ini

Kumpulan 1: 0/3 murid mencapai objektif PdP ditangguhkan kerana:


3/3 murid belum mencapai objektif ¨ Mesyuarat/Kursus
Kumpulan 2: 2/5 murid mencapai objektif ¨ Program Sekolah
3/5 murid belum mencapai objektif ¨ Guru Pengiring
Kumpulan 3: 2 /4 murid mencapai objektif ¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat/Cuti Sakit
2 /4 murid belum mencapai objektif
¨ Cuti Peristiwa/Cuti Am
¨ Cuti Bencana/Cuti Khas
¨ Lain-lain:
TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:
Latih tubi dan bimbingan secara indivdu akan diberikan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

TARIKH / HARI / KELAS 5A


14/06/2022 SELASA 11
MINGGU
KEHADIRAN MURID 3/3
MATA PELAJARAN Bahasa Melayu
MASA 12.00-13.00

KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

TEMA/TAJUK Benda-Benda Di Sekeliling

KEMAHIRAN
KP 4- Suku Kata KV KP 8- Perkataan KVK
PEMULIHAN
1.1.1 (i) (ii) Mengajuk, dan menyebut
STANDARD perkataan, farasa dan ayat yang 2.1.2 (III) Membaca dengan sebutan yang betul,
PEMBELAJARAN mengandungi pelbagai bunyi: Vokal, intonasi yang sesuai dan memahami ayat
Konsonan.

PENGETAHUAN SEDIA Kenal huruf kecil dan huruf besar secara Perkataan KVK
ADA turutan dan rawak

PAK21 ¨ Komunikasi ¨ Kolaboratif ¨ Kreatif ¨ Kritis ¨ Nilai


BAHAN BANTU
BELAJAR / BAHAN Papan tulis,
BANTU MENGAJAR

Pada akhir PdP, murid berupaya: Pada akhir PdP, murid berupaya:
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Mengeja dan menyebut suku kata KV(a) 1. Mengeja dan menyebut perkataan KVK
dengan betul.

1. Murid bermain Puzzle.


AKTIVITI
2. Murid dibimbing mengeja dan menyebut 2. Murid diminta menyalin semula perkataan
PEMBELAJARAN DAN
suku kata KV(a) pada laptop. KVK dengan tulisan kemas dan betul di dalam
PEMUDAHCARAAN
3. Murid membulatkan Suku Kata KV(a) buku tulis.
(PdPc)
yang disebut oleh guru pada papan 3. Murid dibimbing mengeja dan membaca
tulis. Kemudian, menyalin semula suku perkataan KVK pada Buku Jom Baca.
kata tersebut dalam buku tulis Murid diminta mengeja dan menyebut
*PB (Guru digalakkan perkataan KVK yang ditunjuk oleh guru pada
untuk melaksanakan papan tulis.
pengajaran bermakna)
4. Guru membuat kesimpulan pembelajaran hari ini.
REFLEKSI / IMPAK
/ orang murid hadir pada PdP hari ini

Kumpulan 1: 1 /1 murid mencapai objektif


0/1 murid belum mencapai objektif PdP ditangguhkan kerana:
¨ Mesyuarat/Kursus
Kumpulan 2: 2/2 murid mencapai objektif ¨ Program Sekolah
0/2 murid belum mencapai objektif ¨ Guru Pengiring
¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat/Cuti Sakit
¨ Cuti Peristiwa/Cuti Am
¨ Cuti Bencana/Cuti Khas
¨ Lain-lain:
TINDAKAN SUSULAN
Tindakan susulan untuk mengatasi masalah murid:-
________________________________________________________________________
______________________________________________________________________
