Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 19 HARI KELAS
Ahad
TEMA GERAK GEMBIRA
TAJUK Baling dan Tangkap
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kemahiran manipulasi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.1 Melakukan balingan bawah tangan.
1.4.3 Menangkap atau menerima objek yang dibaling secara perlahan.
2.3.1 Mengenal pasti corak pergerakan yang melibatkan kemahiran
balingan bawah tangan dan atas kepala.
2.3.2 Menyatakan kedudukan badan semasa membaling alatan.
5.1.2 Menggunakan alatan bersama-sama dan menunggu giliran
semasa menjalankan aktiviti.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan balingan bawah tangan
2. Menangkap atau menerima objek yang dibaling 1.Melakukan balingan bawah tangan
secara perlahan 2.Menangkap atau menerima objek yang dibaling
3. Mengenal pasti corak pergerakan yang secara perlahan
melibatkan kemahiran balingan bawah tangan 3. Mengenal pasti corak pergerakan yang
dan atas kepala melibatkan kemahiran balingan bawah tangan
4. Menyatakan kedudukan badan semasa dan atas kepala
membaling alatan 4. Menyatakan kedudukan badan semasa
5. Menggunakan alatan bersama-sama dan membaling alatan
menunggu giliran semasa menjalankan aktiviti. 5. Menggunakan alatan bersama-sama dan
menunggu giliran semasa menjalankan aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang baling dan tangkap


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid akan diberi masa untuk melakukan 5. Murid diperuntukkan masa untuk melakukan
pemanasan badan balingan bawah tangan dan balingan atas kepala.
2. Murid diminta untuk memberi perhatian terhadap 6. Murid ditegaskan untuk menjaga keselamatan
penerangan guru tentang cara bermain baling dan ketika melakukan aktiviti.
tangkap. 7. Murid akan dipantau oleh guru ketika
3. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menjalankan aktiviti.
melakukan penerangan aktivitiyang diberikan oleh 8. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
guru. menceritakan perasaan mereka ketika melakukan
4. Murid menjalankan aktiviti seperti melakukan aktiviti
balingan dan menangkap menggunakan pundi
kacang. Bean Bag (Beg Kacang)

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang baling dan tangkap dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 015 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Bean Bag (Beg Kacang) PAK-21 -

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 1
TARIKH 1/1/2022 MASA
MINGGU 19 HARI KELAS
Ahad
TEMA GERAK GEMBIRA
TAJUK Baling dan Tangkap
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Melakukan pelbagai kemahiran manipulasi.
2.3 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip
mekanik bagi kemahiran manipulasi.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan.
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.1 Melakukan balingan bawah tangan.
1.4.3 Menangkap atau menerima objek yang dibaling secara perlahan.
2.3.1 Mengenal pasti corak pergerakan yang melibatkan kemahiran
balingan bawah tangan dan atas kepala.
2.3.2 Menyatakan kedudukan badan semasa membaling alatan.
5.1.2 Menggunakan alatan bersama-sama dan menunggu giliran
semasa menjalankan aktiviti.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Melakukan balingan bawah tangan 1. Melakukan balingan bawah tangan


2. Menangkap atau menerima objek yang dibaling secara 2. Menangkap atau menerima objek yang dibaling secara
perlahan perlahan
3. Mengenal pasti corak pergerakan yang melibatkan 3. Mengenal pasti corak pergerakan yang melibatkan
kemahiran balingan bawah tangan dan atas kepala kemahiran balingan bawah tangan dan atas kepala
4. Menyatakan kedudukan badan semasa membaling 4. Menyatakan kedudukan badan semasa membaling
alatan alatan
5. Menggunakan alatan bersama-sama dan menunggu 5. Menggunakan alatan bersama-sama dan menunggu
giliran semasa menjalankan aktiviti. giliran semasa menjalankan aktiviti
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid mendengar penerangan guru tentang baling dan tangkap


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid akan dibahagikan kepada beberapa 5. Murid melakukan balingan bawah tangan dan
kumpulan. balingan atas kepala sesama ahli kumpulan
2. Murid diingatkan untuk mengawal keadaan kelas secara zig-zag. Games (Permainan
ketika membentuk kumpulan 6. Murid yang berada dalam ahli kumpulan terakhir
3. Murid di minta untuk menyatakan perasaan melakukan balingan bawah tangan ke arah
seronok mereka terhadap aktiviti yang dilakuk gelung.
4. Kumpulan diberikan sepuluh pundi kacang. 7. Kumpulan yang paling banyak mengumpulkan
pundi kacang dalam gelung ialah pemenang

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1.Murid merumuskan isi pelajaran tentang baling dan tangkap dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 015 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Games (Permainan) PAK-21 -
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

WWW.CIKGUGORGEOUS.COM
