Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN SATU

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

47 1/1/2022 Ahad

TEMA / UNIT MASA DAN WAKTU


TAJUK Kenali Waktu
STANDARD 5.1.1 Menyatakan waktu dalam sehari. STANDARD 5.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN

TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyatakan waktu dalam sehari. Menyatakan waktu dalam sehari. Menyatakan waktu dalam sehari.

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyelesaikan dua soalan Menyelesaikan empat soalan Menyelesaikan enam soalan


melibatkan masalah waktu melibatkan masalah waktu melibatkan masalah waktu

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang gambaran keseluruhan topik

PRAUJIAN

Murid menyatakan waktu dalam Murid menyatakan waktu dalam Murid menyatakan waktu dalam
sehari sehari sehari

Aktiviti Berkumpulan

1. Murid menyatakan waktu dalam sehari.


2. Murid menyatakan dalam urutan peristiwa dalam sehari.
3. Murid menamakan hari dalam seminggu.
4. Murid menamakan bulan dalam setahun

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi
melibatkan waktu melibatkan waktu. melibatkan waktu

PASCAUJIAN

Murid melengkapkan modul dan membincangkan modul yang dilengkapkan

PAK-21 PAK-21

Read and Highlight (Baca dan Tanda) Name It (Namakannya)


STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

Strategi M2P Pendekatan Modular

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 1 - Pembelajaran Masteri Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN SATU

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

47 1 UNGKU AZIZ 24/2/2022 KHAMIS 11:50-12:50

TEMA / UNIT MASA DAN WAKTU


TAJUK Kenali Jam dan Masa
STANDARD 5.2.1 Mengenal pasti jarum jam pada muka jam. STANDARD 5.2
PEMBELAJARAN KANDUNGAN

TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Mengenal pasti jarum jam pada Mengenal pasti jarum jam pada Mengenal pasti jarum jam pada
muka jam muka jam muka jam

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyelesaikan dua soalan Menyelesaikan empat soalan Menyelesaikan enam soalan


melibatkan masalah masa melibatkan masalah masa melibatkan masalah masa

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang gambaran keseluruhan topik

PRAUJIAN

Murid menyatakan masa yang Murid menyatakan masa yang Murid menyatakan masa yang
ditunjuk guru. ditunjuk guru. ditunjuk guru.

Aktiviti Berkumpulan

1. Murid mengenal pasti jarum jam pada muka jam


2. Murid mengenal pasti dan menyatakan ‘setengah’, ‘satu perempat‘ dan ‘tiga perempat’ berdasarkan
muka jam.
3. Murid menyebut dan menulis waktu dalam jam, setengah dan satu perempat jam sahaja dengan
menggunakan jam analog.

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi
melibatkan masa melibatkan masa. melibatkan masa

PASCAUJIAN

Murid melengkapkan modul dan membincangkan modul yang dilengkapkan

PAK-21 PAK-21

Spot It (Kenali Ia) Use Me (Gunakan Saya)


STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Strategi M2P Pendekatan Modular


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 2 - Pembelajaran Masteri Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN SATU

MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA

47 1 UNGKU AZIZ 25/2/2022 KHAMIS 9:50-10:50

TEMA / UNIT MASA DAN WAKTU


TAJUK Sebut dan Tulis Waktu
STANDARD 5.2.3 Menyebut dan menulis waktu dalam jam, STANDARD 5.2
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
setengah dan satu perempat jam sahaja dengan
menggunakan jam analog.
TAHAP

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

OBJEKTIF PEMBELAJARAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyebut dan menulis waktu Menyebut dan menulis waktu Menyebut dan menulis waktu
dalam jam, setengah dan satu dalam jam, setengah dan satu dalam jam, setengah dan satu
perempat jam sahaja dengan perempat jam sahaja dengan perempat jam sahaja dengan
menggunakan jam analog. menggunakan jam analog. menggunakan jam analog.

KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:

Menyelesaikan dua soalan Menyelesaikan empat soalan Menyelesaikan enam soalan


melibatkan masalah masa melibatkan masalah masa melibatkan masalah masa

AKTIVITI PdP

Set Induksi

Murid mendengar penerangan guru tentang gambaran keseluruhan topik

PRAUJIAN

Murid menyatakan masa yang Murid menyatakan masa yang Murid menyatakan masa yang
ditunjuk guru. ditunjuk guru. ditunjuk guru.

Aktiviti Berkumpulan

1. Murid membina jam lengkap dengan nombor.


2. Murid membina jarum menggunakan kertas dan paku tekan agar dapat dipusingkan jarum.
3. Murid menunjukkan jarum jam yang betul apabila guru menyebut masa.
4. Murid menulis jam tersebut dan melukis jam di buku tulis.

KUKUH I KUKUH II KUKUH III

1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi 1. Murid melakukan latih tubi
melibatkan masa melibatkan masa. melibatkan masa

PASCAUJIAN

Murid melengkapkan modul dan membincangkan modul yang dilengkapkan

PAK-21 PAK-21

Build and Construct (Bina dan Bentuk) Guess Game (Tekalah)

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN

Strategi M2P Pendekatan Modular


SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT

Modul hlmn 3 - Pembelajaran Masteri Menilai


PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI

Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional


PENILAIAN REFLEKSI

TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP4 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP5
dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
TP6

https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Copyright © 2021 Siti Khairani Alias, Kate Alias, InculKate.

Cetakan pertama 2021.

Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.

Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.

Penulis tidak akan mengHALALkan mana-mana pihak yang menyalahgunakan isi


kandungan buku ini dan menyebarkan tanpa mendapat keizinan bertulis daripada Siti Khairani
Alias//Kate Alias//InculKate.

Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com

Untuk pembelian:
https://inculkate.my/

Pembelian dengan ejen:


https://ejenkate.wasap.my

Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my

Sertai Telegram kami:


https://t.me/inculkate

Sertai Facebook kami:


www.facebook.com/groups/inculkatepembantupendidik
https://web.facebook.com/Inculkate-HQ-274839497654484/

https://inculkate.my/
