44 1/1/2022 Ahad
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Mendengar dan membezakan dua Mendengar dan memberikan dua Mendengar dan memberikan empat
soalan dan suruhan. respons terhadap soalan dan respons terhadap soalan dan
suruhan. suruhan.
KRITERIA KEJAYAAN
Memadankan dua respons dengan Mensimulasikan dua respons Mensimulasikan empat respons
betul. terhadap soalan dan suruhan. terhadap soalan dan suruhan.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Aktiviti Berkumpulan
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
44 1/1/2022 Ahad
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca tiga perkataan dan ayat Membaca perenggan dengan Membaca petikan dengan sebutan
dengan sebutan yang betul dan sebutan yang betul dan intonasi yang betul dan intonasi yang
intonasi yang sesuai yang sesuai sesuai
KRITERIA KEJAYAAN
Membaca tiga perkataan dan ayat Membaca lima ayat dalam Membaca dua perenggan dalam
dengan baik. perenggan dengan baik. petikan dengan baik.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyatakan beza perkataan Murid menyatakan beza ayat dan Murid menyatakan beza perenggan
dan ayat. perenggan. dan petikan.
Aktiviti Berkumpulan
1. Murid membaca tiga 1. Murid membaca lima ayat 1. Murid membaca dua
perkataan dengan baik. dalam perenggan dengan perenggan dalam petikan
2. Murid membaca tiga ayat baik. dengan baik.
dengan baik. 2. Murid mengariskan dua kata 2. Murid mengariskan empat
3. Murid mengariskan satu kata kerja pasif. kata kerja pasif.
kerja pasif. 3. Murid membina dua ayat 3. Murid membina empat ayat
menggunakan kata kerja menggunakan kata kerja
pasif. pasif.
PASCAUJIAN
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
44 1/1/2022 Ahad
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membina dan menulis tiga Membina dan menulis tiga Membina dan menulis lima
perkataan perkataan dan frasa perkataan dan frasa
KRITERIA KEJAYAAN
Membina dan menulis tiga Membina dan menulis tiga Membina dan menulis lima
perkataan berdasarkan gambar. perkataan dan ayat berdasarkan perkataan berdasarkan gambar.
gambar.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu kata Murid menyatakan tiga kata adjektif Murid menyatakan lima kata
adjektif sifat di gambar. sifat di gambar. adjektif sifat di gambar.
Aktiviti Berkumpulan
1. Murid menulis tiga kata 1. Murid menulis tiga kata 1. Murid menulis lima kata
adjektif sifat berdasarkan adjektif sifat berdasarkan adjektif sifat berdasarkan
gambar. gambar. gambar.
2. Murid berbual dan mengenal 2. Murid berbual dan mengenal 2. Murid berbual dan mengenal
pasti kata adjektif sifat lain. pasti kata adjektif sifat lain. pasti kata adjektif sifat lain.
3. Murid membina ayat 3. Murid membina ayat
menggunakan tiga kata menggunakan lima kata
adjektif sifat lain. adjektif sifat lain.
PASCAUJIAN
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
44 1/1/2022 Ahad
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca tiga perkataan dan ayat Membaca perenggan dengan Membaca petikan dengan sebutan
dengan sebutan yang betul dan sebutan yang betul dan intonasi yang betul dan intonasi yang
intonasi yang sesuai yang sesuai sesuai
KRITERIA KEJAYAAN
Membaca tiga perkataan dan ayat Membaca lima ayat dalam Membaca dua perenggan dalam
dengan baik. perenggan dengan baik. petikan dengan baik.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyatakan tiga kata adjektif Murid menyatakan lima kata Murid menyatakan lapan kata
warna. adjektif warna. adjektif warna.
Aktiviti Berkumpulan
1. Murid membaca tiga kata 1. Murid membaca lima ayat 1. Murid membaca dua
adjektif dengan baik. dalam perenggan dengan perenggan dengan baik.
2. Murid membaca tiga ayat baik. 2. Murid mengariskan lapan
dengan baik. 2. Murid mengariskan lima kata kata adjektif warna.
3. Murid memadankan kata adjektif warna. 3. Murid membina lima ayat
adjektif warna dengan 3. Murid membina dua ayat menggunakan kata adjektif
warnanya. menggunakan kata adjektif warna.
warna.
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
44 1/1/2022 Ahad
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membina dan menulis tiga Membina dan menulis tiga Membina dan menulis lima
perkataan perkataan dan frasa perkataan dan frasa
KRITERIA KEJAYAAN
Membina dan menulis tiga Membina dan menulis tiga Membina dan menulis lima
perkataan berdasarkan gambar. perkataan dan ayat berdasarkan perkataan berdasarkan gambar.
gambar.
AKTIVITI PdP
Set Induksi
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu kata Murid menyatakan tiga kata adjektif Murid menyatakan lima kata
adjektif ukuran. ukuran. adjektif ukuran.
Aktiviti Berkumpulan
1. Murid menulis tiga kata 1. Murid menulis tiga kata 1. Murid menulis lima kata
adjektif ukuran. adjektif ukuran. adjektif ukuran.
2. Murid melukis untuk 2. Murid berbual dan mengenal 2. Murid melukis suasana yang
menunjukkan tiga kata pasti kata adjektif ukuran menunjukkan pelbagai kata
adjektif ukuran tersebut. lain. adjektif ukuran.
3. Murid melukis lima gambag 3. Murid berbual dan mengenal
yang menunjukkan kata pasti kata adjektif ukuran
adjektif ukuran. lain.
4. Murid membina ayat 4. Murid membina ayat
menggunakan tiga kata menggunakan lima kata
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PASCAUJIAN
PAK-21 PAK-21
TP1 ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
TP2
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP3 pemulihan
TP6
https://inculkate.my/
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
Terima kasih atas pembelian dan sokongan pihak tuan dan puan. Kami sangat menghargai segala
bentuk sokongan, komen dan pertanyaan daripada semua. Namun, bahan ini ialah hak cipta
terpelihara. Kami tidak mengizinkan mana-mana pihak untuk berkongsi bahan ini kepada rakan
taulan tanpa izin bertulis daripada pihak InculKate.
Jika bahan ini memberi manfaat kepada cikgu, tuan dan puan sekalian dan ingin berkongsi dengan
rakan, sila kongsikan link di bawah untuk pembelian. Boleh juga menekan link whatsapp untuk
dibantu ejen-ejen kami.
Salam sayang,
Kate Alias
CEO Kate Alias Ent.
Owner Inculkate.com, PembantuPendidik.com
Untuk pembelian:
https://inculkate.my/
Masalah/Tutorial:
Admin : https://katmins.wasap.my
Tutorial : https://www.tiktok.com/@inculkate.my
https://inculkate.my/