Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN LIMA
MINGGU 21 TARIKH 28/6/2021
HARI Isnin
KELAS 5 UM MASA Jam 1100 – Jam 1200
TEMA Masa dan Waktu
TAJUK Tempoh
STANDARD 4.1 Tempoh masa
KANDUNGAN
STANDARD 4.1.1(i) Menentukan tempoh masa melibatkan hari dan jam
PEMBELAJARAN 4.1.1(ii) Menentukan tempoh masa melibatkan bulan dan hari
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menentukan tempoh masa melibatkan hari dan jam.
2. Menentukan tempoh masa melibatkan bulan dan hari.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menentukan tempoh masa melibatkan hari dan jam.
2. Menentukan tempoh masa melibatkan bulan dan hari.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tempoh berdasarkan video.
Aktiviti
1. Murid melakukan aktiviti simulasi menggunakan kalendar untuk mengira tempoh
dalam hari. Simulation (Simulasi)
2. Guru menyediakan video dan memuatnaik di saluran Youtube.
3. Murid melayari pautan https://www.youtube.com/watch?v=GUBGiJYTZtg
4. Murid menonton video pengajaran yang disediakan.
5. Kuiz akan diadakan berdasarkan video.
6. Terdapat 1 kuiz mudah pada bahagian description video. Murid boleh boleh bagi
jawapan pada bahagian komen.
7. Murid akan menjawab Quizizz.com dengan menggunakan kod 15625478
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tempoh dengan bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 123-125
ABM/BBM Kalendar, video
PAK-21 Personal Learning Experiences (Pengalaman Peribadi)
PAK-21 Simulation (Simulasi)
STRATEGI PdP Pembelajaran Masteri EMK : ILMU Nilai Murni
KBAT Mengaplikasi EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Quizizz PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI

Evidens:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN
MATEMATIK TAHUN LIMA
MINGGU 21 TARIKH 30/6/2021
HARI Rabu
KELAS 5 UM MASA Jam 0800 – Jam 0900
TEMA Masa dan Waktu
TAJUK Tempoh
STANDARD 4.1 Tempoh masa
KANDUNGAN 4.2 Perkaitan dalam masa
STANDARD 4.1.1 Menentukan tempoh masa melibatkan hari dan jam, bulan dan hari, tahun, bulan dan
PEMBELAJARAN hari
4.2.1(i) Menukar unit masa melibatkan pecahan jam ke minit
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menentukan tempoh masa melibatkan hari dan jam, bulan dan hari, tahun, bulan
dan hari.
2. Menukar unit masa melibatkan pecahan jam ke minit.
KRITERIA Murid dapat:
KEJAYAAN 1. Menentukan tempoh masa melibatkan hari dan jam, bulan dan hari, tahun, bulan
dan hari.
2. Menukar unit masa melibatkan pecahan jam ke minit.
AKTIVITI PdP Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang tempoh dan tukar unit masa melalui
Google Meet.
Aktiviti
1. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid menjawab soalan.
3. Murid berbincang tentang jawapan.
4. Murid menjawab soalan Quizziz dengan menggunakan kod 18122502 .
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang tempoh dan tukar unit masa dengan
bimbingan guru.
BUKU Buku Teks hlmn 126-128
ABM/BBM Kalendar
PAK-21 Swipe that (Tukarkannya)
PAK-21 Label It (Beri Nama)
STRATEGI PdP Pembelajaran Masteri EMK : ILMU Nilai Murni
KBAT Mengaplikasi EMK: NILAI Rasional
PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid PETA PEMIKIRAN -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN

PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ☐

Evidens:
