Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN JASMANI DARJAH 3AK


MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
29 3AK 27/10/2022 Khamis 7.40-8.10
TEMA / UNIT Handal Jaring
TAJUK (DOMAIN PSIKOMOTOR) PERMAINAN MELAMBUNG BOLA
STANDARD 1.1.1, 1.1.3, 1.2.1, 1.2.2, 1.3.1, 1.4.1, 1.4.2, 2.4.1 STANDARD 1.1, 1.2,
PEMBELAJARAN KANDUNGAN 1.3, 1.4
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaling bola pada satu jarak.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
1. Melakukan tiga aktiviti dengan betul.
90% murid dapat melakukan aktiviti dengan betul
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dilakukan

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


1. Murid melakukan aktiviti dengan betul. 1. Murid menjawab modul unit 1.
2. Murid berbincang tentang cara melakukan
aktiviti-aktiviti dengan baik.
3. Murid menjawab modul unit 1.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang jadi yang terbaik dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik) Fill It In (Isikannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2 Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐_34__ / 36___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP2 latihan pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐_2__ / ___36 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP4 latihan pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI DARJAH 2AF
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
29 2AF 27/10/2022 Khamis 8.40-9.10
TEMA / UNIT Handal Jaring
TAJUK (DOMAIN PSIKOMOTOR) PERMAINAN MELAMBUNG BOLA
STANDARD 1.1.1, 1.1.3, 1.2.1, 1.2.2, 1.3.1, 1.4.1, 1.4.2, 2.4.1 STANDARD 1.1, 1.2,
PEMBELAJARAN KANDUNGAN 1.3, 1.4
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaling bola pada satu jarak.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
2. Melakukan tiga aktiviti dengan betul.
90% murid dapat melakukan aktiviti dengan betul
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dilakukan

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


4. Murid melakukan aktiviti dengan betul. 2. Murid menjawab modul unit 1.
5. Murid berbincang tentang cara melakukan
aktiviti-aktiviti dengan baik.
6. Murid menjawab modul unit 1.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang jadi yang terbaik dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik) Fill It In (Isikannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2 Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐_34__ / 36___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP2 latihan pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐_2__ / ___36 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP4 latihan pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI DARJAH 2AB
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
29 2AB 27/10/2022 Khamis 9.10-9.40
TEMA / UNIT Jadi Yang Terbaik
TAJUK (DOMAIN PSIKOMOTOR) PERMAINAN BEBAS
STANDARD 1.1.1, 1.1.3, 1.2.1, 1.2.2, 1.3.1, 1.4.1, 1.4.2, 2.4.1 STANDARD 1.1, 1.2,
PEMBELAJARAN KANDUNGAN 1.3, 1.4
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaling bola pada satu jarak.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
3. Melakukan tiga aktiviti dengan betul.
90% murid dapat melakukan aktiviti dengan betul
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dilakukan

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


7. Murid melakukan aktiviti dengan betul. 3. Murid menjawab modul unit 1.
8. Murid berbincang tentang cara melakukan
aktiviti-aktiviti dengan baik.
9. Murid menjawab modul unit 1.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang jadi yang terbaik dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik) Fill It In (Isikannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2 Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐_34__ / 36___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP2 latihan pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐_2__ / ___36 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP4 latihan pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI DARJAH 4AB
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
29 4AB 27/10/2022 Khamis 9.40-10.10
TEMA / UNIT Jadi Yang Terbaik
TAJUK (DOMAIN PSIKOMOTOR) PERMAINAN BEBAS
STANDARD 1.1.1, 1.1.3, 1.2.1, 1.2.2, 1.3.1, 1.4.1, 1.4.2, 2.4.1 STANDARD 1.1, 1.2,
PEMBELAJARAN KANDUNGAN 1.3, 1.4
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaling bola pada satu jarak.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
4. Melakukan tiga aktiviti dengan betul.
90% murid dapat melakukan aktiviti dengan betul
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dilakukan

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


10. Murid melakukan aktiviti dengan betul. 4. Murid menjawab modul unit 1.
11. Murid berbincang tentang cara melakukan
aktiviti-aktiviti dengan baik.
12. Murid menjawab modul unit 1.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang jadi yang terbaik dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik) Fill It In (Isikannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2 Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐_34__ / 36___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP2 latihan pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐_2__ / ___36 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP4 latihan pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN KESIHATAN DARJAH 5AF
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
29 5AF 27/10/2022 Khamis 12.00-12.30
TEMA / UNIT Jadi Yang Terbaik
TAJUK (DOMAIN PSIKOMOTOR) PERMAINAN BEBAS
STANDARD 1.1.1, 1.1.3, 1.2.1, 1.2.2, 1.3.1, 1.4.1, 1.4.2, 2.4.1 STANDARD 1.1, 1.2,
PEMBELAJARAN KANDUNGAN 1.3, 1.4
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaling bola pada satu jarak.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat:
5. Melakukan tiga aktiviti dengan betul.
90% murid dapat melakukan aktiviti dengan betul
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti yang akan dilakukan

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


13. Murid melakukan aktiviti dengan betul. 5. Murid menjawab modul unit 1.
14. Murid berbincang tentang cara melakukan
aktiviti-aktiviti dengan baik.
15. Murid menjawab modul unit 1.

Penutup
Murid merumuskan isi pelajaran tentang jadi yang terbaik dengan bimbingan guru.

PAK-21 PAK-21
Perform Well (Cuba yang Terbaik) Fill It In (Isikannya)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 2 Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐_34__ / 36___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP2 latihan pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐_2__ / ___36 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
TP4 latihan pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
