Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5


MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
48 TAHUN 5 7/2/2022 ISNIN 8:00-9:00
BIDANG AL QURAN
TAJUK (BACAAN – SURAH AT-TIIN)

STANDARD 1.6.1, 1.6.2, 1.6.3 STANDARD 1.6


PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaca surah At-Tin dengan betul dan bertajwid.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Membaca dengan tajwid yang betul.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar contoh bacaan betul

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


- Mengulangkaji topik secara bimbingan. 1. GM latih tubi bacaan.
2. Menonton video bacaan surah
- Memberi lembaran kerja.
- Membaca surah At-Tiin dengan betul dan
bertajwid.

1.

Penutup
Murid membaca dengan bacaan yang betul.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
48 TAHUN 5 9/2/2022 RABU 9:00-10:00
BIDANG SIRAH
TAJUK ITQAN MENAMBAH BERKAT
STANDARD 3.1.1,3.1.2,3.1.3,3.1.4 STANDARD 3.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN 1.Menyatakan pengertianSIFAT iTQAN.
2.Menjelaskan keunggulan Nabi Muhammad.
3.Merumuskan iktibar dari sifat Itqan Nabi.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Mengaplikasi tindakan Nabi Muhammad yang bersifat itqan sebagai
bukti kecintaan kepada baginda.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru, dan melakukan perbincangan.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


SIRAH : (ITQAN MENAMBAH BERKAT)
- Mengulangkaji topik secara bimbingan.
- Memberi lembaran kerja.
-Latih tubi.
- Menyenaraikan iktibar daripada tindakan Nabi
Muhammad SAW yang bersifat itqan dalam
amalan.

Penutup
Murid memberi rumusan.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
48 TAHUN 5 21/1/2022 JUMAAT 8:30-9:00
BIDANG JAWI
TAJUK KENALI BUDAYA MALAYSIA
STANDARD 7.1.1, 7.1.2 STANDARD 7.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaca pelbagai jenis ayat.
Membina ayat.
Menulis pelbagai jenis teks berdasar tema.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Membaca teks dengan bimbingan guru.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru, dan melakukan perbincangan.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


Latih Tubi membaca dengan bimbingan guru
Latih, lembaran kerja.

Penutup
Murid membaca dengan bacaan yang betul.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
50 TAHUN 5 24/1/2022 ISNIN 8:00-9:00
BIDANG AL QURAN
TAJUK TAJWID : MAD IWAD
STANDARD 1.6.1, 1.6.2, 1.6.3 STANDARD 1.6
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaca kalimah dan potongan ayat yang mengandungi mad Iwad.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Membaca dengan tajwid yang betul.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar contoh bacaan betul

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


2. Latih Tubi dengan bimbingan guru 3. GM latih tubi bacaan.
3. Latihan bertulis. 4. Menonton video bacaan surah
4. Tasmik

Penutup
Murid membaca dengan bacaan yang betul.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
50 TAHUN 5 26/1/2022 RABU 9:00-10:00
BIDANG AKIDAH
TAJUK NAMA ALLAH AL HASIB
STANDARD 3.1.1,3.1.2,3.1.3,3.1.4 STANDARD 3.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Menyatakan pengertian Nama ALlah Al-Hasib
Menerangkan hukum beriman dengan Nama ALlah Al-Hasib.
Menyatakan kepentingan beriman dengan nama Allah AL-HAssib.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Menganalisa kepentingan beriman dengan sifat Allah Al-Hasib.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru, dan melakukan perbincangan.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


5. Perbincangan
6. Latih Tubi latihan quizziz.
7. Tasmik

Penutup
Murid memberi rumusan.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
50 TAHUN 5 28/1/2022 JUMAAT 8:30-9:00
BIDANG JAWI
TAJUK KENALI BUDAYA MALAYSIA
STANDARD 7.1.1, 7.1.2 STANDARD 7.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaca pelbagai jenis ayat.
Membina ayat.
Menulis pelbagai jenis teks berdasar tema.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Membaca teks dengan bimbingan guru.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru, dan melakukan perbincangan.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


Latih Tubi membaca dengan bimbingan guru 5.
Latih, lembaran kerja.
8.

Penutup
Murid membaca dengan bacaan yang betul.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
PENDIDIKAN ISLAM TAHUN 5
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
4 TAHUN 5 22/1/2022 SABTU 8:30-9:00
BIDANG JAWI
TAJUK KENALI BUDAYA MALAYSIA
STANDARD 7.1.1, 7.1.2 STANDARD 7.1
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
PEMBELAJARAN Membaca pelbagai jenis ayat.
Membina ayat.
Menulis pelbagai jenis teks berdasar tema.

KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat: Membaca teks dengan bimbingan guru.

AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru, dan melakukan perbincangan.

Aktiviti PdPC Aktiviti PdPR


Latih Tubi membaca dengan bimbingan guru 6.
Latih, lembaran kerja.
9.

Penutup
Murid membaca dengan bacaan yang betul.

PAK-21 PAK-21

STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN


Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul Modul Simulasi Mengaplikasi
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6 dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
