Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN


-
41 Isnin 11/22/2021 6 UKM Matematik
60 minit
BIDANG SUKATAN DAN GEOMETRI
TAJUK 8.0 RUANG
STANDARD 8.1 Sudut
KANDUNGAN
(i)     Melukis bentuk poligon hingga lapan sisi pada petak segiempat sama dan segitiga sisi serta mengukur sudut-
STANDARD sudut yang terbentuk.
PEMBELAJARAN
(ii)    Menyatakan ciri-ciri poligon.
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Melukis bentuk poligon hingga lapan sisi pada petak segiempat sama dan segitiga sisi serta mengukur sudut-sudut
yang terbentuk dan menyatakan ciri-ciri poligon

Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN
melukis bentuk poligon hingga lapan sisi pada petak segiempat sama dan segitiga sisi serta mengukur sudut-sudut
yang terbentuk dan menyatakan ciri-ciri poligon.

1.       Lukis dan kenali poligon – Segi Tiga (Buku Teks – MS 133 - 134)
SET INDUKSI

2.       Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.

3.       Murid-murid dibahagikan kepada kumpulan.

AKTIVITI
AKTIVITI PDPC
4.       Murid bersama ahli kumpulan menjalankan Projek Bestari di ms 140.
5.       Guru membantu murid melukis pelbagai bentuk peta minda dan menyatakan ciri-ciri penting bagi setiap
poligon.
6.       Murid membentang kerja dalam gallery walk.
PENUTUP
7. Guru berbincang dan menyemak jawapan bersama murid.
8. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.
BBB Buku teks Buku aktiviti Lain-lain

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni


AKTIVITI PAK 21 Peta Minda NILAI MURNI Kerjasama
TAHAP PENGUASAAN Projek
3 PENTAKSIRAN / PENILAIAN
(PBS) Kerja kumpulan
KEHADIRAN : /
Pdpc tidak dapat dilaksanakan kerana saya tidak dibenarkan mengajar bersemuka atau tidak dibenarkan
REFLEKSI / IMPAK
mengajar dengan cara lain. Kelas saya di relief oleh guru lain.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN
-
41 Isnin 11/22/2021 5 UKM Matematik
60 minit
BIDANG SUKATAN DAN GEOMETRI
TAJUK 4.0 MASA DAN WAKTU
STANDARD 4.3 Operasi asas melibatkan masa
KANDUNGAN
4.3.2 Menyelesaikan ayat matematik tambah dan tolak masa melibatkan pecahan tanpa dan dengan melibatkan
penukaran unit.
STANDARD
PEMBELAJARAN (iii) tahun dan bulan
STANDARD
PEMBELAJARAN
(iv) Dekad dan tahun
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN Menyelesaikan ayat matematik tolak masa melibatkan pecahan tahun dan bulan, dekad dan tahun tanpa dan dengan
melibatkan penukaran unit.
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN menyelesaikan ayat matematik tolak masa melibatkan pecahan tahun dan bulan, dekad dan tahun tanpa dan dengan
melibatkan penukaran unit.

Tolak Masa (Buku Teks – MS 158 - 161)


SET INDUKSI
1.       Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2.       Murid mengimbas kembali formula yang dipelajari untuk tahun dan bulan, dekad dan tahun.
AKTIVITI
3.       Berdasarkan contoh-contoh di ms 158 – 161, murid-murid digalakkan menolak dalam bentuk lazim
terutamanya yang melibatkan penukaran unit.
4.       Murid diterangkan cara menukar unit mas daripada tahun kepada bulan.
AKTIVITI PDPC 5.       Guru menerapkan nilai murni seperti semangat kejiranan dan hormat-menghormati seperti di ms 160.
6.       Murid diminta mencari beza tempoh tarikh luput makanan sebagai pengguna yang bijak seperti di ms 161..
7.       Secara berpasangan, murid menjalankan aktiviti Uji Minda di ms 161.
8.       Beberapa pasangan murid dipilih untuk membentang jawapan Uji Minda mereka.
9.       Murid membuat latihan Cuba Ini di ms 165 No. 1f, 2 e – f, 4d
PENUTUP
10.    Guru menyemak jawapan bersama murid.
11.    Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Buku latihan lain-lain


KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Mengulangi / mengingat semula NILAI MURNI Kerjasama
TAHAP PENGUASAAN Buku latihan
(PBS) 4 PENTAKSIRAN / PENILAIAN
Pemerhatian
KEHADIRAN : /
REFLEKSI / IMPAK Pdpc tidak dapat dilaksanakan kerana saya tidak dibenarkan mengajar bersemuka atau tidak dibenarkan
REFLEKSI / IMPAK
mengajar dengan cara lain. Kelas saya di relief oleh guru lain.
