Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

-
Matemati
5 Isnin 15/2/2021 6
60 minit k

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 2.0 PECAHAN
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Darab pecahan
STANDARD 1. Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
PEMBELAJARAN wajar dan nombor bercampur.
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bercampur.
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN 1. mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bercampur.

Darab nombor bercampur dengan nombor bercampur (Buku Teks – MS 24 -25)


SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
1 1
2. Guru memaparkan kad imbasan1. x1 .Murid diminta menggunakan kertas
3 2
berpetak untuk melorrekan kad imbasan untuk mendapatkan jawapan seperti
ms 24.
AKTIVITI PDPC AKTIVITI
3. Berdasarkan contoh-contoh ms 25, murid-murid dibimbing untuk
menyelesaikan soalan 2 dan 3.
4. Guru menjelaskan tentang pengiraan seimbang di sebelah kiri dan kanan.
5. Murid-murid membuat Latih Diri di ms 26 No. 1g-i, 3c, 4c.
PENUTUP
6. Guru menyemak jawapan bersama murid.
7. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Buku aktiviti -


KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan Bebas NILAI MURNI Tolong menolong

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Tugasan


3
(PBS) PENILAIAN Pemerhatian
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif
PdPC ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

-
Matemati
5 Selasa 16/2/2021 6
60 minit k

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 2.0 PECAHAN
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Darab pecahan
STANDARD (i) Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
PEMBELAJARAN wajar dan nombor bercampur.
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar
dan nombor bercampur.
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN mendarab sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan wajar
dan nombor bercampur.

Projek Bestari (Buku Teks – MS 26)


SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2. Murid mengimbas kembali apa yang telah dipelajari bersama guru.
AKTIVITI
3. Murid-murid dibimbing menjalankan Projek Bestari. Helaian plastik lut sinar
AKTIVITI PDPC telah disediakan.
4. Murid-murid diingatkan supaya mengaitkan pengetahuan pecahan setara untuk
melukis bahagian rajah yang sama saiz bagi kedua-dua pecahan.
5. Murid-murid memaparkan hasil tugasan projek mereka.
PENUTUP
6. Murid-murid membentang projek mereka di gallery walk.
7. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Kad Nombor -


KBAT Memahami EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Gallery Walk NILAI MURNI Tolong menolong

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Projek


3
(PBS) PENILAIAN Pembentangan
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif
PdPC ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN

-
Matemati
5 Rabu 17/2/2021 6
60 minit k

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 2.0 PECAHAN
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Bahagi pecahan
STANDARD Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
PEMBELAJARAN wajar dan nombor bulat
Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN membahagi sebarang pecahan wajar dan nombor bercampur dengan pecahan
wajar dan nombor bulat

Bahagi pecahan wajar dengan nombor bulat (Buku Teks – MS 27)


SET INDUKSI
1. Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2. Guru meletakkan sebiji kek di meja. Kemudian murid diminta memotong kek
tersebut kepada 4 bahagian dan diagihkan kepada kumpulan tiga orang murid.
Setiap kumpulan pula diminta untuk memotong dan mengagihkan potongan
kek kepada setiap ahli dalam kumpulan. Murid berbincang hasil aktiviti yang
dilakukan.
AKTIVITI PDPC AKTIVITI
3. Berdasarkan contoh di ms 27, murid dijelaskan pertukaran songsangan bahagi
kepada darab.
4. Murid berbincang dengan guru contoh di ms 27.
5. Murid membuat lembaran kerja dalam kumpulan.
6. Murid-murid membuat Latih Diri di ms 31 No. 1d-e
PENUTUP
7. Guru menyemak jawapan bersama murid.
8. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.

BBB Buku teks Buku latihan Lembaran kerja


KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan Bebas NILAI MURNI Tolong menolong

TAHAP PENGUASAAN PENTAKSIRAN / Lembaran kerja


3
(PBS) PENILAIAN Lisan
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif
PdPC ditunda kerana _________.
