Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN
U
  -  

8 Selasa 9/3/2021 2 USM Matematik


60 minit  

BIDANG NOMBOR DAN OPERASI


TAJUK 1.0 NOMBOR BULAT HINGGA 1000
STANDARD
1.1 Nilai nombor
KANDUNGAN
STANDARD 1.1.2 Menentukan nilai nombor hingga 1000
PEMBELAJARAN (iv) Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun
OBJEKTIF Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN
Menyusun kumpulan objek mengikut tertib menaik dan tertib menurun
Susun Nombor (Buku Teks – ms 22–23)
SET INDUKSI
1.    Murid-murid mendengar objektif pembelajaran guru.
2.    Guru menunjukkan 1 set nombor (5 nombor) dan meminta 5 orang murid ke hadapan dan menyusun
nombor dari kecil ke besar.
AKTIVITI
3.    Murid melakukan aktiviti permainan dan simulasi menyusun nombor.
4.    Merujuk ms 22 – 23, murid dibimbing untuk menyusun nombor secara menaik dan menurun.
5.    Secara berkumpulan, murid menjalankan aktiviti permainan menyusun kad nombor dalam tertib menaik
AKTIVITI PDPC
dan tertib menurun.
6.    Murid ditegaskan bilangan yang lebih banyak mewakili nilai yang lebih besar.
7.    Murid menggunakan perkataan lebih besar, lebih kecil, lebih daripada dan kurang daripada apabila
membanding nilai nombor.
8.    Murid membuat buku aktiviti ms 14 - 15.
PENUTUP
9.    Guru menyemak jawapan bersama murid.
10. Guru membuat kesimpulan pada pelajaran hari ini.
 
BBB Buku teks Buku latihan Kad nombor
KBAT Memahami EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan kumpulan NILAI MURNI Tolong menolong
TAHAP Buku aktiviti
2 PENTAKSIRAN / PENILAIAN
PENGUASAAN (PBS) Pemerhatian
KEHADIRAN : /
25 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
7 murid yang tidak mencapai objektif
PdPC berjalan dengan baik dan lancar.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGG
HARI TARIKH TAHUN MASA / TEMPOH MATA PELAJARAN
U
  -  
8 Selasa 9/3/2021 5 UKM RBT  
60 minit
BIDANG TEKNOLOGI RUMAH TANGGA
TAJUK 4.3 Artikel Jahitan
STANDARD
4.3.1 Mengenal pasti jenis mata jahitan tangan pada artikel jahitan
KANDUNGAN
OBJEKTIF Pada akhir PDPC, murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Mengenal pasti jenis mata jahitan tangan
Murid boleh :
KRITERIA KEJAYAAN
Menjahit tangan beberapa jenis mata jahitan
AKTIVITI
1. Murid di perkenalkan oleh guru beberapa jenis mata jahitan
2. Murid melihat cara-cara menjahit jenis mata jahitan
3. Murid cuba sendiri menjahit mata jahitan kia, jelujur halus, silang pangkah menggunakan fabrik

4. Murid berkongsi ilmu jahitan sesama rakan mereka


 
5. Murid menunjukkan hasil artikel jahitan yang mereka hasilkan kepada guru dan murid-murid lain
 
PENUTUP
1. Murid membuat rumusan berkaitan pembelajaran hari ini
2. Murid diberi tugasan untuk menghasilkan beg duit mereka
 
BBB Buku teks Buku latihan Kad nombor
KBAT Memahami EMK Nilai Murni
AKTIVITI PAK 21 Perbincangan kumpulan NILAI MURNI Tolong menolong
TAHAP Buku aktiviti
2 PENTAKSIRAN / PENILAIAN
PENGUASAAN (PBS) Pemerhatian
KEHADIRAN : /
25 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI / IMPAK
7 murid yang tidak mencapai objektif
PdPC berjalan dengan baik dan lancar.
