Anda di halaman 1dari 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3


2022

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 2.40 - 4.10
41 Isnin 30/1/2023 Matematik
JAZARI 90 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR

STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.3 Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
STANDARD PEMBELAJARAN
melibatkan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
melibatkan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
KEJAYAAN melibatkan kilogram dan gram.

Tolak Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 64 – 65)


1. Guru membimbing murid menolak unit jisim berdasarkan situasi yang diberi pada kad soalan
dalam aktiviti berkumpulan. (PAK21)
2. Guru latih murid membandingkan jisim antara dua objek dan mencari bezanya.
AKTIVITI 3. Guru membimbing murid cara mengumpul semula daripada kilogram kepada gram. Guru
PDPC terangkan cara penolakan mengikut konsep unit kilogram dan gram ataupun mengikut nilai
tempat.
4. Murid mengira tolak soalan lembaran kerja. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 114) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
Lembaran
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD
kerja
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : 35 /40
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

26/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


9/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 1.10 - 2.10
41 Selasa 31/1/2023 Matematik
JAZARI 60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR
STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.4 Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
STANDARD PEMBELAJARAN
digit berkaitan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
digit berkaitan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
KEJAYAAN digit berkaitan kilogram dan gram.

Darab Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 66 – 67)


1. Murid mendarab unit jisim melalui aktiviti simulasi atau berdasarkan situasi yang diberi. (PAK21)
2. Murid mendarab dengan cara tambah berulang menggunakan garis nombor atau menggunakan
AKTIVITI sifir darab.
PDPC 3. Guru berikan perhatian kepada cara mengumpul semula daripada gram kepada kilogram.
4. Murid mendarab jisim pada papan putih. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 115) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD Lain-lain Mendarab pada papan putih.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

KEHADIRAN : 35 / 40

25/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
10/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 2.10 - 3.10
41 Khamis 2/2/2023 Matematik
FARABI 60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR

STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.3 Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
STANDARD PEMBELAJARAN
melibatkan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
melibatkan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
KEJAYAAN melibatkan kilogram dan gram.

Tolak Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 64 – 65)


1. Guru membimbing murid menolak unit jisim berdasarkan situasi yang diberi pada kad soalan
dalam aktiviti berkumpulan. (PAK21)
2. Guru latih murid membandingkan jisim antara dua objek dan mencari bezanya.
AKTIVITI 3. Guru membimbing murid cara mengumpul semula daripada kilogram kepada gram. Guru
PDPC terangkan cara penolakan mengikut konsep unit kilogram dan gram ataupun mengikut nilai
tempat.
4. Murid mengira tolak soalan lembaran kerja. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 114) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan
ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan


Lembaran
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD
kerja
KEHADIRAN : 30 /35

26/30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
4/30 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 4.30 - 6.00
41 Jumaat 3/3/2023 Matematik
FARABI 90 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR
STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.4 Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
STANDARD PEMBELAJARAN
digit berkaitan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
digit berkaitan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
KEJAYAAN digit berkaitan kilogram dan gram.

Darab Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 66 – 67)


1. Murid mendarab unit jisim melalui aktiviti simulasi atau berdasarkan situasi yang diberi. (PAK21)
2. Murid mendarab dengan cara tambah berulang menggunakan garis nombor atau menggunakan
AKTIVITI sifir darab.
PDPC 3. Guru berikan perhatian kepada cara mengumpul semula daripada gram kepada kilogram.
4. Murid mendarab jisim pada papan putih. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 115) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD Lain-lain Mendarab pada papan putih.

KEHADIRAN : 30/ 35

26/30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
4/30 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 4.30 - 6.00
41 Isnin 30/1/2023 Matematik
KHAWARIZMI 90 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR

STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.3 Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
STANDARD PEMBELAJARAN
melibatkan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
melibatkan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
KEJAYAAN melibatkan kilogram dan gram.

Tolak Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 64 – 65)


1. Guru membimbing murid menolak unit jisim berdasarkan situasi yang diberi pada kad soalan
dalam aktiviti berkumpulan. (PAK21)
2. Guru latih murid membandingkan jisim antara dua objek dan mencari bezanya.
AKTIVITI 3. Guru membimbing murid cara mengumpul semula daripada kilogram kepada gram. Guru
PDPC terangkan cara penolakan mengikut konsep unit kilogram dan gram ataupun mengikut nilai
tempat.
4. Murid mengira tolak soalan lembaran kerja. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 114) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

AKTIVITI PAK-21 Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan


KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
Lembaran
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD
kerja
KEHADIRAN : 35 /40

26/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
9/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 3.10 - 4.10
41 Khamis 2/2/2023 Matematik
KHAWARIZMI 60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR
STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.4 Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
STANDARD PEMBELAJARAN
digit berkaitan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
digit berkaitan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
KEJAYAAN digit berkaitan kilogram dan gram.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

Darab Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 66 – 67)


1. Murid mendarab unit jisim melalui aktiviti simulasi atau berdasarkan situasi yang diberi. (PAK21)
2. Murid mendarab dengan cara tambah berulang menggunakan garis nombor atau menggunakan
AKTIVITI sifir darab.
PDPC 3. Guru berikan perhatian kepada cara mengumpul semula daripada gram kepada kilogram.
4. Murid mendarab jisim pada papan putih. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 115) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD Lain-lain Mendarab pada papan putih.

KEHADIRAN : 35 / 40

25/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
10/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 1.10 - 2.40
41 Rabu 1/2/2023 Matematik
RAZI 90 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR

STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim

6.2.3 Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
STANDARD PEMBELAJARAN
melibatkan kilogram dan gram.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
melibatkan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik tolak ukuran jisim hingga dua nilai dari satu nilai
KEJAYAAN melibatkan kilogram dan gram.

Tolak Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 64 – 65)


1. Guru membimbing murid menolak unit jisim berdasarkan situasi yang diberi pada kad soalan
dalam aktiviti berkumpulan. (PAK21)
2. Guru latih murid membandingkan jisim antara dua objek dan mencari bezanya.
AKTIVITI 3. Guru membimbing murid cara mengumpul semula daripada kilogram kepada gram. Guru
PDPC terangkan cara penolakan mengikut konsep unit kilogram dan gram ataupun mengikut nilai
tempat.
4. Murid mengira tolak soalan lembaran kerja. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 114) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
Lembaran
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD
kerja
KEHADIRAN : 35 /40

26/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
9/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN
3 3.10 - 4.10
41 Jumaat 3/2/2023 Matematik
RAZI 60 minit
BIDANG TAJUK / UNIT

SUKATAN DAN 6.0 PANJANG, JISIM DAN ISI PADU


GEOMETRI CECAIR
STANDARD KANDUNGAN 6.2 Jisim
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

6.2.4 Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
STANDARD PEMBELAJARAN
digit berkaitan kilogram dan gram.

Pada akhir PdPC murid akan dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
digit berkaitan kilogram dan gram.

KRITERIA Murid dapat : Menyelesaikan ayat matematik darab melibatkan ukuran jisim dengan nombor satu
KEJAYAAN digit berkaitan kilogram dan gram.

Darab Jisim (Buku teks jilid 2 – Muka surat 66 – 67)


1. Murid mendarab unit jisim melalui aktiviti simulasi atau berdasarkan situasi yang diberi. (PAK21)
2. Murid mendarab dengan cara tambah berulang menggunakan garis nombor atau menggunakan
AKTIVITI sifir darab.
PDPC 3. Guru berikan perhatian kepada cara mengumpul semula daripada gram kepada kilogram.
4. Murid mendarab jisim pada papan putih. (PBD)
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru. (Buku aktiviti – Muka surat 115) (KBAT)
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

Brainstorming Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21
(Sumbangsaran) semula)
BBB Buku teks Buku aktiviti Buku latihan
KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan

ELEMEN MERENTAS NILAI MURNI Baik hati


KURIKULUM KEUSAHAWANAN Keusahawan
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 4 PBD Lain-lain Mendarab pada papan putih.

KEHADIRAN : 35 / 40

25/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


REFLEKSI / IMPAK
10/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 3
TARIKH 31/1/2023 MASA 3.10 – 3.40
MINGGU 41
HARI Selasa KELAS 3 FARABI
TEMA Waspada Sentiasa
TAJUK Bantu Mula
STANDARD KANDUNGAN 9.1 Bertindak dengan bijak apabila berlaku kemalangan dan
kecederaan ringan
STANDARD 9.1.2 Membincangkan jenis-jenis kecederaan ringan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

PEMBELAJARAN 9.1.4 Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk kecederaan


ringan.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Membincangkan __ daripada dua cara
1. Membincangkan dua cara memberi bantu memberi bantu mula untuk kecederaan
mula untuk kecederaan ringan ringan
2. Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk 2. Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk
kecederaan ringan kecederaan ringan

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang bantu mula.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
1. Murid menganalisis dan memahami gambar 5. Murid melayari laman web yang diberikan.
dan situasi yang diberikan. Internet Surfing (Pelayaran ICT)
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman 6. Murid akan dipantau oleh guru ketika
mereka terhadap gambar dan situasi yang melayari laman web.
diberikan. 7. Murid perlu sentiasa tenang jika berlaku
3. Murid menjalankan perbincangan dan kecederaan dan dapatkan rawatan
bersoal jawab tentang bantu mula. selanjutnya di klinik atau hospital.
4. Murid perlu melibatkan diri ketika
menjalankan sesi perbincangan

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang bantu mula dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 06 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Internet Surfing PAK-21 -
(Pelayaran ICT)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja
Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI 26/30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
4/30 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 3
TARIKH 1/2/2023 MASA 2.40 – 3.10
MINGGU 41
HARI Rabu KELAS 3 KHAWARIZMI
TEMA Waspada Sentiasa
TAJUK Bantu Mula
STANDARD KANDUNGAN 9.1 Bertindak dengan bijak apabila berlaku kemalangan dan
kecederaan ringan
STANDARD 9.1.2 Membincangkan jenis-jenis kecederaan ringan.
PEMBELAJARAN
9.1.4 Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk kecederaan
ringan.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 3. Membincangkan __ daripada dua cara
3. Membincangkan dua cara memberi bantu memberi bantu mula untuk kecederaan
mula untuk kecederaan ringan ringan
4. Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk 4. Mengaplikasi kemahiran bantu mula untuk
kecederaan ringan kecederaan ringan

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )


Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang bantu mula.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
8. Murid menganalisis dan memahami gambar 12. Murid melayari laman web yang diberikan.
dan situasi yang diberikan. Internet Surfing (Pelayaran ICT)
9. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman 13. Murid akan dipantau oleh guru ketika
mereka terhadap gambar dan situasi yang melayari laman web.
diberikan. 14. Murid perlu sentiasa tenang jika berlaku
10. Murid menjalankan perbincangan dan kecederaan dan dapatkan rawatan
bersoal jawab tentang bantu mula. selanjutnya di klinik atau hospital.
11. Murid perlu melibatkan diri ketika
menjalankan sesi perbincangan

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang bantu mula dengan bimbingan guru.

KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka


BUKU Buku Teks hlmn 06 Buku Aktiviti hlmn 001
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Internet Surfing PAK-21 -
(Pelayaran ICT)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja
Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI -
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

REFLEKSI 25/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


10/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
TARIKH 1/1/2023 MASA 2.40 – 3.10
MINGGU 41 HARI
Selasa KELAS
3 FARABI

TEMA
JOM SENAM UNTUK SIHAT
TAJUK
Saya Gagah
STANDARD KANDUNGAN 3.4 Melakukan senaman meningkatkan kekuatan otot dan daya
tahan otot dengan lakuan yang betul.
4.4 Mengaplikasikan konsep asas kekuatan otot dan daya tahan
otot.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD PEMBELAJARAN 3.4.1 Melakukan senaman seperti separa cangkung, ringkuk tubi
separa, jengkit kaki setempat, lentik belakang ubah suai,
hamstring curl dan tekan tubi ubah suai seberapa banyak ulangan
dalam jangka masa 10 hingga 15 saat.
4.4.1 Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa senaman
daya tahan otot.
4.4.2 Membezakan konsep senaman kekuatan otot dengan daya
tahan otot.
5.1.2 Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan senaman seperti separa cangkung, 1. Melakukan senaman seperti separa cangkung,
ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik
belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi
ubah suai seberapa banyak ulangan dalam ubah suai seberapa banyak ulangan dalam
jangka masa 10 hingga 15 saat jangka masa 10 hingga 15 saat
2. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa 2. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa
senaman daya tahan otot senaman daya tahan otot
3. Membezakan konsep senaman kekuatan otot 3. Membezakan konsep senaman kekuatan otot
dengan daya tahan otot dengan daya tahan otot
4. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti 4. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti
fizikal fizikal
5. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara 5. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1 Murid mendengar penerangan guru tentang saya gagah
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

1. Murid melihat dan memahami gambar serta 5. Murid menyatakan otot-otot besar yang terlibat
aktiviti yang ada pada halaman 61. ketika senaman.
2. Murid mengaitkan pembelajaran dengan 6. Murid menentukan ruang yang selamat ketika
kehidupan seharian. menjalankan aktiviti.
3. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan 7. Murid lain memberi respon serta membantu rakan
guru. yang tidak dapat menjawab dengan betul.
4. Murid dibenarkan untuk menjalankan aktiviti 8. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
seperti separa cangkung dan ringkuk tubi separa murid untuk mengukuhkan pemahaman.
dengan betul dan selamat. Try It Out (Mari
Mencuba)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang saya gagah dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN
Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 061 Buku Aktiviti hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP
Pembelajaran
Konstektual
PAK-21
Try It Out (Mari PAK-21
-
Mencuba)
KBAT
Menilai KB
-
PETA PEMIKIRAN
- PENILAIAN P&P
Hasil Kerja
Murid
EMK : ILMU
Nilai Murni EMK : NILAI
-
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI 26/30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
4/30 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
TARIKH 2/2/2023 MASA 4.30 – 5.00
MINGGU 41 HARI
Khamis KELAS
3 FARABI

TEMA
JOM SENAM UNTUK SIHAT
TAJUK
Saya Gagah
STANDARD KANDUNGAN 3.4 Melakukan senaman meningkatkan kekuatan otot dan daya
tahan otot dengan lakuan yang betul.
4.4 Mengaplikasikan konsep asas kekuatan otot dan daya tahan
otot.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD PEMBELAJARAN 3.4.1 Melakukan senaman seperti separa cangkung, ringkuk tubi
separa, jengkit kaki setempat, lentik belakang ubah suai,
hamstring curl dan tekan tubi ubah suai seberapa banyak ulangan
dalam jangka masa 10 hingga 15 saat.
4.4.1 Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa senaman
daya tahan otot.
4.4.2 Membezakan konsep senaman kekuatan otot dengan daya
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

5.1.2 Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal


5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Melakukan senaman seperti separa cangkung, 1. Melakukan senaman seperti separa cangkung,
ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik
belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi
ubah suai seberapa banyak ulangan dalam ubah suai seberapa banyak ulangan dalam
jangka masa 10 hingga 15 saat jangka masa 10 hingga 15 saat
2. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa 2. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa
senaman daya tahan otot senaman daya tahan otot
3. Membezakan konsep senaman kekuatan otot 3. Membezakan konsep senaman kekuatan otot
dengan daya tahan otot dengan daya tahan otot
4. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti 4. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti
fizikal fizikal
5. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara 5. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mengingat semula tentang saya gagah
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
1. Murid mengaitkan pembelajaran dengan aplikasi 5. Murid menjalankan aktiviti jengket kaki setempat
kehidupan seharian. dan leg curl dengan betul dan selamat. Perform
2. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan Well (Cuba yang Terbaik)
guru. 6. Murid menyatakan otot yang terlibat ketika
3. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru senaman.
aktivti di halaman 61. 7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
4. Murid lain menilai dengan memberikan isyarat ibu murid untuk mengukuhkan pemahaman.
jari.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang saya gagah dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN
Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 061 Buku Aktiviti hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP
Pembelajaran
Konstektual
PAK-21
Perform Well (Cuba yang PAK-21
-
Terbaik)
KBAT
Menilai KB
-
PETA PEMIKIRAN
- PENILAIAN P&P
Hasil Kerja
Murid
EMK : ILMU
Nilai Murni EMK : NILAI
-
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI 26/30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
4/30 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

TARIKH 1/1/2023 MASA 3.40 – 4.10


MINGGU 41 HARI
Selasa KELAS
3 KHAWARIZMI

TEMA
JOM SENAM UNTUK SIHAT
TAJUK
Saya Gagah
STANDARD KANDUNGAN 3.4 Melakukan senaman meningkatkan kekuatan otot dan daya
tahan otot dengan lakuan yang betul.
4.4 Mengaplikasikan konsep asas kekuatan otot dan daya tahan
otot.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD PEMBELAJARAN 3.4.1 Melakukan senaman seperti separa cangkung, ringkuk tubi
separa, jengkit kaki setempat, lentik belakang ubah suai,
hamstring curl dan tekan tubi ubah suai seberapa banyak ulangan
dalam jangka masa 10 hingga 15 saat.
4.4.1 Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa senaman
daya tahan otot.
4.4.2 Membezakan konsep senaman kekuatan otot dengan daya
tahan otot.
5.1.2 Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
6. Melakukan senaman seperti separa cangkung, 6. Melakukan senaman seperti separa cangkung,
ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik
belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi
ubah suai seberapa banyak ulangan dalam ubah suai seberapa banyak ulangan dalam
jangka masa 10 hingga 15 saat jangka masa 10 hingga 15 saat
7. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa 7. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa
senaman daya tahan otot senaman daya tahan otot
8. Membezakan konsep senaman kekuatan otot 8. Membezakan konsep senaman kekuatan otot
dengan daya tahan otot dengan daya tahan otot
9. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti 9. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti
fizikal fizikal
10. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara 10. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1 Murid mendengar penerangan guru tentang saya gagah
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
9. Murid melihat dan memahami gambar serta 13. Murid menyatakan otot-otot besar yang terlibat
aktiviti yang ada pada halaman 61. ketika senaman.
10. Murid mengaitkan pembelajaran dengan 14. Murid menentukan ruang yang selamat ketika
kehidupan seharian. menjalankan aktiviti.
11. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan 15. Murid lain memberi respon serta membantu rakan
guru. yang tidak dapat menjawab dengan betul.
12. Murid dibenarkan untuk menjalankan aktiviti 16. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
seperti separa cangkung dan ringkuk tubi separa murid untuk mengukuhkan pemahaman.
dengan betul dan selamat. Try It Out (Mari
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

Mencuba)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang saya gagah dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN
Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 061 Buku Aktiviti hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP
Pembelajaran
Konstektual
PAK-21
Try It Out (Mari PAK-21
-
Mencuba)
KBAT
Menilai KB
-
PETA PEMIKIRAN
- PENILAIAN P&P
Hasil Kerja
Murid
EMK : ILMU
Nilai Murni EMK : NILAI
-
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI 25/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
10/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 3
TARIKH 2/2/2023 MASA 5.30 – 6.00
MINGGU 41 HARI
Khamis KELAS
3 KHAWARIZMI

TEMA
JOM SENAM UNTUK SIHAT
TAJUK
Saya Gagah
STANDARD KANDUNGAN 3.4 Melakukan senaman meningkatkan kekuatan otot dan daya
tahan otot dengan lakuan yang betul.
4.4 Mengaplikasikan konsep asas kekuatan otot dan daya tahan
otot.
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan
keselamatan
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa
melakukan aktiviti fizikal.
STANDARD PEMBELAJARAN 3.4.1 Melakukan senaman seperti separa cangkung, ringkuk tubi
separa, jengkit kaki setempat, lentik belakang ubah suai,
hamstring curl dan tekan tubi ubah suai seberapa banyak ulangan
dalam jangka masa 10 hingga 15 saat.
4.4.1 Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa senaman
daya tahan otot.
4.4.2 Membezakan konsep senaman kekuatan otot dengan daya
tahan otot.
5.1.2 Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti fizikal
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
6. Melakukan senaman seperti separa cangkung, 6. Melakukan senaman seperti separa cangkung,
ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik ringkuk tubi separa, jengkit kaki setempat, lentik
belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi belakang ubah suai, hamstring curl dan tekan tubi
ubah suai seberapa banyak ulangan dalam ubah suai seberapa banyak ulangan dalam
jangka masa 10 hingga 15 saat jangka masa 10 hingga 15 saat
7. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa 7. Menyatakan otot-otot besar yang terlibat semasa
senaman daya tahan otot senaman daya tahan otot
8. Membezakan konsep senaman kekuatan otot 8. Membezakan konsep senaman kekuatan otot
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

dengan daya tahan otot dengan daya tahan otot


9. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti 9. Menentukan ruang yang selamat dalam aktiviti
fizikal fizikal
10. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara 10. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara
aktif aktif
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mengingat semula tentang saya gagah
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran
bersesuaian untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran
untuk
8. Murid mengaitkan pembelajaran dengan aplikasi 12. Murid menjalankan aktiviti jengket kaki setempat
kehidupan seharian. dan leg curl dengan betul dan selamat. Perform
9. Murid menjalankan aktiviti dengan bimbingan Well (Cuba yang Terbaik)
guru. 13. Murid menyatakan otot yang terlibat ketika
10. Murid akan dipanggil secara rawak untuk meniru senaman.
aktivti di halaman 61. 14. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan
11. Murid lain menilai dengan memberikan isyarat ibu murid untuk mengukuhkan pemahaman.
jari.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang saya gagah dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN
Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 061 Buku Aktiviti hlmn 00
ABM/BBM - STRATEGI PdP
Pembelajaran
Konstektual
PAK-21
Perform Well (Cuba yang PAK-21
-
Terbaik)
KBAT
Menilai KB
-
PETA PEMIKIRAN
- PENILAIAN P&P
Hasil Kerja
Murid
EMK : ILMU
Nilai Murni EMK : NILAI
-
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI 25/35 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
10/35 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.

RANCANGAN PEMBELAJARAN HARIAN TS25


MATA PELAJARAN PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 3
UNIT: UNIT 6-10 KELAS: 3 FARABI MINGGU: 41
TAJUK: PROJEK KESENIAN PENGGAL 2 MASA: 5.00 – 6.00 TARIKH: 31/1/2023
BIDANG: Aplikasi Pengetahuan dan Kemahiran
Muzik TEMPOH: 60 minit HARI: Selasa
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
Kreativiti dan
3.3 3.3.1 Kerjasama
Inovasi
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti
Pengetahuan / /
Berfikir Memimpin Dwibahasa Kerohanian Nasional
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
SEKOLAH KEBANGSAAN PUNCAK ALAM 3
2022

OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):


Pada akhir PdPC murid akan dapat :
Murid berjaya mempamer dan mengunakan karya yang
Mempamer dan mengunakan karya yang dihasilkan dalam
dihasilkan dalam menjayakan persembahan
menjayakan persembahan
BBB / SUMBER:
Hasil Karya Murid
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- _____ _____ /_____ murid dapat
mencapai objektif pembelajaran
Murid membuat kekemasan akhir hasil karya. (PBD)
dengan baik dan diberi latihan
pengayaan.
Aktiviti:-

1. Murid berkerjasama menyusun dan meletakkan hasil karya di sudut _____ / _____ murid dapat mencapai
objektif pembelajaran dengan
pameran.(PAK21) bimbingan dan diberi latihan
2. Guru melantik beberapa orang murid dan melatih menjadi juru cakap dalam pengukuhan.

membuat apresiasi setiap karya yang dipamerkan. _____ / _____ murid tidak dapat
3. Murid membuat latihan persembahan menggunakan hasil karya.(KBAT) mencapai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan.
Penutup:-
PdPC pada hari ini:
Guru membimbing murid untuk membuat persembahan projek kesenian.
Memuaskan
Tidak memuaskan
KBAT Menilai PAK-21 Colaboration (Kolaborasi)
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Hasil karya
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid secara berpasangan berbincang
Murid menyusun karya pameran
cara susunan kerja yang pernah mereka Murid diberikan lembaran kerja.
dengan betul dengan bimbingan guru.
ikuti atau hadiri.
REFLEKSI

26/30 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


4/30 murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdPC ditunda kerana _________.
