Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 2
TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 4 HARI Ahad KELAS
TEMA HARI YANG CERIA
TAJUK Jaga Diri
STANDARD KANDUNGAN
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif.

STANDARD 1.2.1 Menyatakan situasi sentuhan tidak selamat dan sentuhan tidak selesa.
PEMBELAJARAN 1.2.2 Mengaplikasikan kemahiran berkata TIDAK kepada individu yang
melakukan sentuhan tidak selamat dan sentuhan tidak selesa.
1.2.3 Menilai situasi yang memerlukan kemahiran berkata TIDAK kepada
sentuhan tidak selamat dan sentuhan tidak selesa.
KEMAHIRAN TMK 1.3 Menghasilkan rekaan digital untuk tujuan tertentu.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menyatakan situasi sentuhan tidak selamat dan
1. Menyatakan situasi sentuhan tidak selamat dan sentuhan tidak selesa
sentuhan tidak selesa 2. Mengaplikasikan kemahiran berkata TIDAK
2. Mengaplikasikan kemahiran berkata TIDAK kepada individu yang melakukan sentuhan tidak
kepada individu yang melakukan sentuhan tidak selamat dan sentuhan tidak selesa
selamat dan sentuhan tidak selesa 3. Menilai situasi yang memerlukan kemahiran
3. Menilai situasi yang memerlukan kemahiran berkata TIDAK kepada sentuhan tidak selamat
berkata TIDAK kepada sentuhan tidak selamat dan sentuhan tidak selesa
dan sentuhan tidak selesa
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang jaga diri. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
pengetahuan sedia
1. Murid menganalisis dan memahami gambar dan situasi yang diberikan. ada murid.
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman mereka terhadap situasi yang diberikan.  Guru Menggunakan
3. Murid menjalankan perbincangan dan bersoal jawab tentang tentang sentuhan strategi pembelajaran
tidak selamat. kolaboratif dan koperatif
4. Murid diberi penerangan tentang gejala pedofilia. dengan menerapkan
5. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT) PAK21 dan elemen
6. Murid membincangkan mengapa situasi tersebut dikatakan tidak selamat. Round sekolahku sejahtera
supaya ada interaksi
Table (Meja Bulat) antara murid dan
7. Murid berbincang tentang apa yang perlu dilakukan apabila sentuhan tidak selamat memotivasikan murid.
berlaku.  Menilai kefahaman
8. Murid akan dipanggil secara rawak untuk menyatakan hasil perbincangan. murid tentang
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) pembelajaran hari ini
1. . Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang jaga diri dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 070-071 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Round Table (Meja Bulat)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 -
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Berhati-hati KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
