TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif.
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya.
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU SJK TAHUN 4
TARIKH MASA
MINGGU 9
HARI KELAS
TEMA KEBERSIHAN DAN KESIHATAN
TAJUK Kesihatan Harus Dijaga
STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.3.1 Membaca dan menganalisis kandungan teks karya sastera, dan karya bukan sastera.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
KEMAHIRAN Kemahiran Membaca
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Membaca dan menganalisis kandungan teks karya 1. Mengenal pasti tiga kandungan teks karya bukan sastera.
sastera, dan karya bukan sastera.
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif.
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya.
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan
datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU SJK TAHUN 4
TARIKH MASA
MINGGU 9
HARI KELAS
TEMA KEBERSIHAN DAN KESIHATAN
TAJUK Kesihatan Harus Dijaga
STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna.
STANDARD PEMBELAJARAN 3.2.3 Menganalisis dan mencatat maklumat tentang sesuatu perkara yang dirujuk.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
KEMAHIRAN Kemahiran Menulis
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menganalisis dan mencatat maklumat tentang sesuatu 1. Mencatat lapan maklumat dengan betul.
perkara yang dirujuk.
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif.
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya.
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan
datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU SJK TAHUN 4
TARIKH MASA
MINGGU 9
HARI KELAS
TEMA KEBERSIHAN DAN KESIHATAN
TAJUK Kesihatan Harus Dijaga
STANDARD KANDUNGAN 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan dan kesantunan bahasa
serta mempersembahkannya secara kreatif.
STANDARD PEMBELAJARAN 4.3.1 Mengubah suai puisi secara berpandu, dan mempersembahkannya secara kreatif.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
KEMAHIRAN Aspek Seni Bahasa
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Mengubah suai puisi secara berpandu, dan 1. Mengubah suai tiga rangkap puisi secara berpandu.
mempersembahkannya secara kreatif. 2. Mempersembahkannya secara kreatif.
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif.
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya.
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan
datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MELAYU SJK TAHUN 4
TARIKH 12/3/2024 MASA
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu. ☐___ / ___ orang murid
dapat menguasai objektif
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan /
3. Murid mendengar penerangan guru tentang undang-undang jalan raya.
pengukuhan
☐___ / ___ orang murid
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) tidak menguasai objektif
1. Murid bersoal jawab tentang ayat penyata. Bezakan ayat penyata dan ayat majmuk. pembelajaran dan diberi
2. Murid membaca teks. latihan pemulihan
3. Murid dibimbing mengenai peraturan dan undang-undang jalan raya yang terdapat dalam teks.(Penyerapan PKJR)
4. Murid dalam kumpulan melengkapkan peta buih. Collaboration (Kolaborasi)
5. Murid dibimbing mengenal pasti ayat penyata yang terdapat dalam perenggan satu teks. ***Murid yang memberi
6. Murid menggaris ayat penyata yang terdapat dalam perenggan dua dan tiga teks. pandangan dan jawapan
7. Murid membina ayat penyata berdasarkan perkataan yang terdapat dalam teks. (lalu lintas/lintasan belang/topi akan diberikan ganjaran
keledar/melintas/berhenti) Write It Out (Tuliskanlah) sebagai rangsangan
8. Guru menyatakan pengajaran yang terdapat dalam bahan. untuk murid terus
mencuba
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengayaan.
Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif.
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya.
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan datang.