Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU TRANSISI TAHUN 1 2024


TARIKH 10/3/2024 MASA
MINGGU 1 HARI Ahad KELAS
TEMA RUTIN KELAS
TAJUK KELAS SAYA
KEMAHIRAN TMK 1.10 Menganalisa data.
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Bersoal jawab dan menyampaikan maklumat berkaitan 1. Bersoal jawab tentang diri sendiri dan menyampaikan
kelas meraka beberapa matlumat berkaitan diri dan kelas.

AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK


☐___ / ___ orang
1. Murid mendengar guru memperkenalkan diri di hadapan kelas. murid dapat
2. Murid dan guru bersoal jawab tentang perasaan merekan hadiri ke sekolah pada hari ni. menguasai objektif
3. Murid membuat senaman regangan badan sebelum melaksanakan aktiviti pada hari ini pembelajaran dan
diberi latihan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengayaan /
pengukuhan
1. Murid diminta untuk membersihkan meja dan sekitar tempat duduk. ☐___ / ___ orang
2. Murid diberikan lembaran kerja dan baca serta memahami teks dan gambar. murid tidak menguasai
3. Murid akan melihat dan mendengar penerangan guru tentang teks dan gambar yang sedang objektif pembelajaran
dibincangkan. dan diberi latihan
4. Murid berkongsi pendapat berkaitan suasana kelas yang mereka gemari. Sharing (Berkongsi) pemulihan
5. Murid diingatkan oleh guru tentang kepentingan menjaga kebersihan kelas.
6. Murid secara berkumpulan berbincang dengan guru tentang maklumat yang perlu diisikan pada
lembaran kerja yang diberi. Collaboration (Kolaborasi) ***Murid yang
7. Seorang murid dipilih secara rawak dari setiap kumpulan untuk membentangkan hasil dapatan memberi pandangan
kumpulan mereka sambil berbincang dengan murid lain dan guru. dan jawapan akan
8. Murid bersoal jawab untuk melengkapkan maklumat. Brainstorming (Sumbangsaran) diberikan ganjaran
9. Murid yang tidak dapat melengkapkan maklumat akan dibantu oleh guru. sebagai rangsangan
10. Murid diminta untuk mewarnakan gambar. Color Me (Warnakan Saya) untuk murid terus
mencuba
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aktiviti rutin kelas dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS - BUKU AKTIVITI -
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil STRATEGI PdP Pembelajaran
SEJAHTERA
Konstektual
KBAT Menganalisis PETA PEMIKIRAN Peta Buih
EMK : NILAI Kerjasama KB Menjanakan idea
EMK : ILMU & Keusahawanan PENILAIAN P&P Pemerhatian
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
Tidak dapat Bertutur Bersoal Boleh bersoal Boleh bersoal Boleh bersoal
bersoal tidak jawab jawab dengan jawab dengan jawab dengan
jawab. lancar/ dengan lancar lancar, lancar, intonasi
PENILAIAN teragak- intonasi intonasi yang yang
agak/tidak yang tidak sesuai . sesuai ,bertatasus
tepat. sesuai. ila dan menjadi
model teladan.

TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan soalan aras lebih tinggi sedikit

Pengukuhan Murid diberikan soalan terbuka dan lebih mudah


Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan
datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU TRANSISI TAHUN 1 2024
TARIKH 10/3/2024 MASA
MINGGU 1 HARI Ahad KELAS
TEMA PERBUALAN AWAL
TAJUK JOM MEMBACA
KEMAHIRAN TMK 4.1 Menghargai hak cipta orang lain.
ASPIRASI MURID Pengetahuan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menyebut huruf konsonan dengan betul 1. Menyebut huruf yang ditunjukkan oleh guru
2. Murid dapat membezakan huruf besar dan huruf 2. Memadankan huruf besar dan huruf kecil
kecil
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
☐___ / ___ orang
1. Murid mendengar guru memperkenalkan diri di hadapan kelas. murid dapat
2. Murid buat tepukan gembira sebagai permulaan kelas. menguasai objektif
3. Murid dan guru bersoal jawab tentang perasaan mereka hadiri ke sekolah pada hari pembelajaran dan
ini. diberi latihan
pengayaan /
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengukuhan
☐___ / ___ orang
1. Murid diminta untuk membersihkan meja dan sekitar tempat duduk. murid tidak menguasai
2. Murid diberikan lembaran kerja dan baca serta memahami teks dan gambar. objektif pembelajaran
3. Murid akan melihat dan mendengar penerangan guru tentang teks dan gambar yang sedang dan diberi latihan
dibincangkan. pemulihan
4. Murid murid sebut huruf yang ditunjukkan oleh guru. Sharing (Berkongsi)
5. Murid secara rawak di panggil untuk menyebutkan huruf yang ditunjukkan oleh guru.
Label It (Beri Nama) ***Murid yang
6. Murid yang tidak dapat mengenal huruf akan dibimbing oleh guru. Collaboration (Kolaborasi) memberi pandangan
7. Seorang murid dipilih secara rawak dari setiap kumpulan untuk membentangkan hasil dapatan dan jawapan akan
kumpulan mereka sambil berbincang dengan murid lain dan guru. diberikan ganjaran
8. Murid bersoal jawab sambil menyiapkan tugasan. Brainstorming (Sumbangsaran) sebagai rangsangan
Murid diminta untuk mewarnakan gambar. Color Me (Warnakan Saya) untuk murid terus
mencuba
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aktiviti jom membaca dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS - BUKU AKTIVITI -
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil STRATEGI PdP Pembelajaran
SEJAHTERA
Konstektual
KBAT Menganalisis PETA PEMIKIRAN Peta Buih
EMK : NILAI Kerjasama KB Menjanakan idea
EMK : ILMU & Keusahawanan PENILAIAN P&P Pemerhatian
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
Tidak dapat Bertutur Bersoal Boleh bersoal Boleh bersoal Boleh bersoal
bersoal tidak jawab jawab dengan jawab dengan jawab dengan
jawab. lancar/ dengan lancar lancar, lancar, intonasi
PENILAIAN teragak- intonasi intonasi yang yang
agak/tidak yang tidak sesuai . sesuai ,bertatasus
tepat. sesuai. ila dan menjadi
model teladan.

TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan soalan aras lebih tinggi sedikit

Pengukuhan Murid diberikan soalan terbuka dan lebih mudah


Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 1. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif
2. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya
3. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan
datang
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU TRANSISI TAHUN 1 2024
TARIKH 10/3/2024 MASA
MINGGU 1 HARI Ahad KELAS
TEMA SUAI KENAL
TAJUK DIRI SAYA
KEMAHIRAN TMK 4.1 Menghargai hak cipta orang lain.
ASPIRASI MURID Pengetahuan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Menyatakan dan menulis maklumat tentang diri 1. Menyatakan dan menulis maklumat tentang diri
mereka. mereka.
2. 2.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
☐___ / ___ orang
1. Murid mendengar guru memperkenalkan diri di hadapan kelas. murid dapat
2. Murid buat tepukan gembira sebagai permulaan kelas. menguasai objektif
3. Murid dan guru bersoal jawab tentang perasaan mereka hadiri ke sekolah pada hari pembelajaran dan
ini. diberi latihan
pengayaan /
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengukuhan
☐___ / ___ orang
1. Murid diminta untuk membersihkan meja dan sekitar tempat duduk. murid tidak menguasai
2. Murid diberikan lembaran kerja dan baca serta memahami teks dan gambar. objektif pembelajaran
3. Murid akan melihat dan mendengar penerangan guru tentang teks dan gambar yang sedang dan diberi latihan
dibincangkan. pemulihan
4. Murid akan lengkapkan dahulu maklumat dalam lembaran kerja.
5. Murid secara rawak di panggil oleh guru untuk memperkenalkan diri di hadapan kelas.
Presentations (Persembahan) - Individu ***Murid yang
6. Murid yang tidak dapat mengisi maklumat pada lembaran kerja akan dibimbing oleh guru. memberi pandangan
Collaboration (Kolaborasi) dan jawapan akan
7. Murid bersoal jawab sambil menyiapkan tugasan. Brainstorming (Sumbangsaran) diberikan ganjaran
Murid diminta untuk mewarnakan gambar. Color Me (Warnakan Saya) sebagai rangsangan
untuk murid terus
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) mencuba
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang aktiviti jom membaca dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS - BUKU AKTIVITI -
ELEMEN SEKOLAHKU Tekun , Teliti Terampil STRATEGI PdP Pembelajaran
SEJAHTERA
Konstektual
KBAT Menganalisis PETA PEMIKIRAN Peta Buih
EMK : NILAI Kerjasama KB Menjanakan idea
EMK : ILMU & Keusahawanan PENILAIAN P&P Pemerhatian
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
Tidak dapat Bertutur Bersoal Boleh bersoal Boleh bersoal Boleh bersoal
bersoal tidak jawab jawab dengan jawab dengan jawab dengan
jawab. lancar/ dengan lancar lancar, lancar, intonasi
PENILAIAN teragak- intonasi intonasi yang yang
agak/tidak yang tidak sesuai . sesuai ,bertatasus
tepat. sesuai. ila dan menjadi
model teladan.

TINDAKAN SUSULAN MURID Pengayaan Murid diberikan soalan aras lebih tinggi sedikit

Pengukuhan Murid diberikan soalan terbuka dan lebih mudah


Pemulihan Murid melakukan aktiviti dengan bimbingan guru.
REFLEKSI 4. Murid-murid dapat menguasai kemahiran pembelajaran secara intensif
5. Murid-murid telah menyertai aktiviti PdP dengan jayanya
6. Alat bantu mengajar pada hari ini berkesan dan boleh diaplikasikan pada masa akan
datang
