Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SEJARAH TAHUN 6
TARIKH 2/5/2023 MASA 8.05-9.05,12.35-1.35
MINGGU 5 HARI Selasa KELAS 6Z,6N
TEMA NEGARA MALAYSIA
TAJUK Nama Negeri-negeri di Malaysia
STANDARD KANDUNGAN 10.2 Negeri-negeri di Malaysia
STANDARD 10.2.1 Mengenali nama negeri-negeri di Malaysia.
PEMBELAJARAN
K10.2.7 Menjelaskan rasa bangga terhadap warisan negeri-negeri di
Malaysia.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Pengetahuan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menyatakan rasa bangga terhadap warisan negeri-
1. Mengenali nama negeri-negeri di Malaysia. negeri di Malaysia.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) dahulu dan
1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan. merangsang
2. Setiap kumpulan murid dikehendakki mencari maklumat tentang asal usul nama pengetahuan sedia
negeri dan keistimewaan setiap negeri. Listening Triad (Pendengaran Bertiga) ada murid.
3. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT)  Guru Menggunakan
4. Murid perlu menggunakan peta buih I-Think untuk menuliskan cara menyatakan strategi pembelajaran
rasa bangga terhadap warisan negeri-negeri di Malaysia. kolaboratif dan
5. Murid perlu tampal hasil tugasan dalam kelas. koperatif dengan
6. Murid dari kumpulan lain akan meletakkan komen tentang hasil tugasan kumpulan menerapkan PAK21
lain dengan menggunakan nota pelekat dan elemen
7. Murid lakonkan temubual untuk mencari bukti asal usul nama, tempat tinggal, dan sekolahku sejahtera
negeri rakan yang lain. Name It (Namakannya) supaya ada interaksi
8. Murid dan guru akan bersoal jawab dan bincang bersama-sama adakah maklumat antara murid dan
yang disampaikan dalam lakonkan temubual itu betul. memotivasikan
9. Murid buat nota ringkasan tentang negeri-negeri di Malaysia. murid.
10. Murid minta guru semak ringkasan yang dibina..  Menilai kefahaman
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid tentang
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata perlajaran. pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21
Listening Triad (Pendengaran Bertiga)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Name It (Namakannya)
Konstruktivisme
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Menghubungkaitkan
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
