Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

7.20 - 7.50 PAGI PENDIDIK


6 Selasa 26/4/2022 5 HARAPAN AN
30 minit JASMANI

TEMA SERANG MENANG

TAJUK SERONOKNYA BERMAIN


UNIT

1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang betul.
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
serangan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
1.6.1 Melakukan pelbagai cara hantaran bola ke sasaran dengan menggunakan alatan dan anggota
badan yang dibenarkan
STANDANRD PEMBELAJARAN
2.6.1 Menjelaskan perbezaan pelbagai cara menghantar bola ke sasaran
5.4.1 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.

Murid berjaya melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN

1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti permainan kecil.

2. Guru menerangkan tentang perlakuan hantaran bola ke sasaran.

3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti hantaran bola ke sasaran.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan hantaran bola ke sasaran.

5. Permainan kecil

6. Gerak kendur

BBB

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


PAK-21 NILAI MURNI Kerjasama
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

8.20 - 8.50 PAGI PENDIDIK


6 Selasa 26/4/2022 6 INTELEK AN
30 minit JASMANI

TEMA KATEGORI SERANGAN

UNIT 3 TAJUK BULATAN GEMBIRA

1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang betul.
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
serangan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan.
1.6.2 Menerima bola ketika diadang oleh pemain lawan.
2.6.1 Mengenal pasti isyarat dari rakan yang diadang untuk menghantar bola.
STANDANRD PEMBELAJARAN
2.6.2 Mengaplikasi konsep pergerakan yang sesuai semasa menerima bola apabila diadang oleh
pemain lawan.
5.4.2 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan.
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Melakukan hantaran bola kepada rakan yang dihadang oleh pemain lawan dengan pelakuan yang betul.

Murid berjaya melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN

1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti permainan kecil.

2. Guru menerangkan tentang perlakuan hantaran bola ke sasaran.

3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti hantaran bola ke sasaran.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan hantaran bola ke sasaran.

5. Permainan kecil

6. Gerak kendur

BBB

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


PAK-21 NILAI MURNI Kerjasama
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)

KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

8.50 - 9.20 PAGI PENDIDIK


6 Selasa 26/4/2022 4 INTELEK AN
30 minit JASMANI

TEMA KATEGORI SERANGAN

UNIT 3 TAJUK JOHAN KATEGORI SERANGAN

1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang betul.
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
serangan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
1.6.1 Menghantar bola ke pelbagai jarak dan arah dengan menggunakan anggota badan dan alatan
yang dibenarkan.
STANDANRD PEMBELAJARAN
2.6.1 Menyatakan perbezaan aplikasikan daya semasa menghantar dan menerima bola pada
5.4.1 Memilih rakan untuk melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan.
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Melakukan hantaran bola ke pelbagai jarak dan arah dengan pelakuan yang betul.

Murid berjaya melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN

1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti permainan kecil.

2. Guru menerangkan tentang perlakuan hantaran bola ke sasaran.

3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti hantaran bola ke sasaran.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan hantaran bola ke sasaran.

5. Permainan kecil

6. Gerak kendur

BBB

KBAT Mengaplikasi EMK Nilai Murni

Think– Pair– Share (Fikir- Pasang–


PAK-21 NILAI MURNI Kerjasama
Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD)

REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /


MINGGU HARI TARIKH
6 Selasa 26/4/2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 4


KELAS 4 INTELEK MASA 9.20 – 10.20 PAGI
TEMA KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
TAJUK Persekitaran Bersih Hidup Ceria
STANDARD 2.3.2 Membaca karya sastera, dan karya bukan sastera Kemahiran Membaca
PEMBELAJARAN
dengan gaya penyampaian yang sesuai
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Membaca dua perenggan karya sastera dengan gaya penyampaian yang sesuai
AKTIVITI 1. Murid membaca dan meneliti teks dan gambar.
2. Murid mendengar penerangan guru mengenai karya sastera.
3. Murid membentuk kumpulan kecil.
4. Murid membaca dua perenggan awal karya sastera dengan gaya penyampaian
yang sesuai dengan bimbingan guru. Copy Me (Tirulah Saya)
5. Murid membaca karya sastera seterusnya secara bergilir-gilir di dalam kumpulan.
Carousel (Karousel)
6. Murid menyatakan nilai daripada karya.
7. Murid merumuskan isi pelajaran tentang farmasi pandu lalu dengan bimbingan
guru.
KRITERIA 1. Murid membaca __ daripada dua perenggan karya sastera dengan gaya
KEJAYAAN penyampaian yang sesuai

AKTIVITI PAK-21 Copy Me (Tirulah Saya) Carousel (Karusel)


PKJR -
BUKU Buku Teks MS 030-031 Buku Aktiviti Buku BA MS 000
ABM/BBM - Lain-lain : ________________________

EMK : ILMU Kreativiti dan Inovasi STRATEGI P&P Kecerdasan Pelbagai

EMK : NILAI - KBAT Mengaplikasi

PETA PEMIKIRAN i- - PENILAIAN Hasil Kerja Murid


THINK PENGAJARAN DAN
PEMBELAJARAN
PENILAIAN TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6

REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 5
TARIKH 26/4/2022 MASA 10.40 – 11.10 PAGI
MINGGU 6
HARI Selasa KELAS 5 INTELEK
TEMA Penjagaan dan Keselamatan Diri
TAJUK Berhemah, Peramah dan Bersopan
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luaran yang
mempengaruhi kesihatan diri dan reproduktif iaitu peraturan tingkah
laku
STANDARD 1.2.1 Mengetahui peraturan tingkah laku dalam aspek seksualiti
PEMBELAJARAN
sebagai lelaki atau perempuan.
1.2.2 Mengaplikasikan kemahiran peraturan tingkah laku dalam
kehidupan harian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Mengetahui __ daripada enam peraturan
1. Mengetahui enam peraturan tingkah laku tingkah laku dalam aspek seksualiti sebagai
dalam aspek seksualiti sebagai lelaki atau lelaki atau perempuan.
perempuan. 2. Mengaplikasikan kemahiran peraturan
2. Mengaplikasikan kemahiran peraturan tingkah laku dalam kehidupan harian
tingkah laku dalam kehidupan harian
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang berhemah, peramah dan bersopan.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid menganalisis gambar dan teks di 5. Murid mengaitkan pembelajaran dengan


halaman buku. aplikasi kehidupan seharian.
2. Murid memahami peraturan tingkah laku 6. Murid menyenaraikan kepentingan menjaga
dalam aspek seksualiti. tingkah laku dalam pergaulan.
3. Murid menjalankan aktiviti dengan 7. Murid membincangkan cara
bimbingan guru. mengaplikasikan kemahiran peraturan
4. Murid menjalankan perbincangan tentang tingkah laku dalam kehidupan harian. Salad
prinsip tingkah laku dalam pergaulan. Café Bowl (Mangkuk Sayur)
(Warung Kopi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang berhemah, peramah dan bersopan dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 078 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Café (Warung Kopi) PAK-21
Salad Bowl (Mangkuk Sayur)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Kasih Sayang
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
PENDIDIKAN KESIHATAN SK TAHUN 4
TARIKH 26/4/2022 MASA 12.40 – 1.10 T/HARI
MINGGU 6
HARI Selasa KELAS 4 HARAPAN
TAJUK SAYANGI DIRI
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Kemahiran membuat keputusan dalam konteks kesihatan diri dan
reproduktif
STANDARD 1.1.5 Menilai amalan terbaik pengurusan diri apabila akil baligh.
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat : 1. Menilai __ daripada empat amalan terbaik
1. Menilai empat amalan terbaik pengurusan pengurusan diri apabila akil baligh
diri apabila akil baligh
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu

1. Murid membaca dan menganalisis teks dan gambar.


2. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru mengenai kebersihan diri ketika datang haid dan
ihtilam.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid dipilih untuk membaca empat cara 5. Murid melengkapkan peta minda tentang
menjaga kebersihan diri ketika haid ihtilam. cara menjaga kebersihan diri ketika haid
Hot Seating (Kerusi Panas) ihtilam. Graphic Organiser (Pengurusan
2. Murid lain memberi respon serta membantu Grafik)
rakan yang tidak dapat menjawab dengan 6. Murid diberi informasi menandakan tarikh
betul. kedatangan haid pada kalendar untuk
3. Murid menjalankan perbincangan cara lain mengetahui dan bersedia untuk kedatangan
untuk menjaga kebersihan ketika datang haid seterusnya.
haid ihtilam. 7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru
4. Murid mengaitkan pembelajaran dengan dan murid untuk mengukuhkan pemahaman.
kehidupan seharian.

AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )


1. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang kebersihan diri dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 078 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Hot Seating (Kerusi Panas) PAK-21
Graphic Organiser (Pengurusan Grafik)
KBAT Menganalisis KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU - EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
