Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25

MATA
SAINS
PELAJARAN
TEMA : SAINS HAYAT TAHUN : 5 MINGGU: 7
TAJUK : 2.0 MANUSIA KELAS: AL MAWARDI TARIKH: 8 /5/2023
MASA: 7:20 PG - 8:20 PG HARI: ISNIN
TEMPOH: 60 minit KEHADIRAN: __ / ___
STANDARD
KANDUNGAN
2.2 Sistem Peredaran Darah Manusia
2.2.2 Melakar laluan peredaran darah yang lebih oksigen dan laluan peredaran darah yang
STANDARD lebih karbon dioksida dalam tubuh manusia.
PEMBELAJARAN
2.2.3 Merumuskan kepentingan sistem peredaran darah kepada tubuh manusia.
2.2.4 Menjelaskan pemerhatian tentang sistem peredaran darah manusia melalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan secara kreatif.
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1. Menaakul kepentingan sistem rangka dan sistem peredaran darah kepada tubuh manusia.
KRITERIA KEJAYAAN
Murid berjaya melakar laluan peredaran darah menggunakan bahan2 terbuang secara
berkumpulan dengan betul
AKTIVITI PdPc
1. Murid memerhati video jururawat sedang mengambil darah penderma darah. Murid dipanggil
AKTIVITI PEMULA
(SET INDUKSI )
secara rawak dan menceritakan pengalaman ahli keluarga terdekat menderma darah. Guru
mengaitkan dengan tajuk yang dipelajari hari ini.
2. Murid secara berkumpulan berbincang fungsi jantung, salur darah dan peparu dalam sistem
peredaran darah manusia berdasarkan rajah di buku teks m.surat 28-29.
3. Murid memjawab soalan isi tempat kosong berdasarkan rajah yang diberikan.
AKTIVITI UTAMA
4. Murid berbincang jawapan secara kelas

5. Murid membuat rumusan isi pelajaran


AKTIVITI PENUTUP
Buku Teks m.surat 28-
BAHAN BANTU MENGAJAR NILAI MURNI Mengahrgai
29
ELEMEN MERENTAS
bahasa PAK-21 / I-THINK kreativiti
KURIKULUM
PENTAKSIRAN DAN TAHAP PEMIKIRAN /
Latihan menganalisis
PENILAIAN KBAT

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

CATATAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25


MATA
PENDIDIKAN JASMANI
PELAJARAN
KEMAHIRAN GIMNASTIK ASAS TAHUN : 6 MINGGU: 7
GIMNASTIK ASAS KELAS: AL KINDI TARIKH: 8/5/2023
MASA: 8:20 PG - 8:50 PG HARI: ISNIN
IMBANGAN CANTIK
TEMPOH: 30 minit KEHADIRAN: __ / ___
STANDARD 1.2 Melakukan kemahiran hambur
KANDUNGAN dan pendaratan dengan lakuan yang betul.
STANDARD 1.2.1 Melakukan lari landas ke peralatan anjal, menghambur, membuat
PEMBELAJARAN layangan dan aksi serta mendarat dengan kedua-dua belah kaki
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid
PEMBELAJARAN Melakukan aktiviti secara pergerakkan
KRITERIA KEJAYAAN
Murid dapat:
1. melakukan aktiviti mendarat dengan kedua dua kaki
AKTIVITI PdPc

AKTIVITI PEMULA
1. Murid membuat aktiviti amali berdasarkan gambarajah di dalam buku teks.
(SET INDUKSI )

2. Wakil murid melakukan aktiviti seperti di dalam buku teks


AKTIVITI UTAMA 3. Murid membuat perbincangan pergerakkan kaki semasa mendarat

AKTIVITI PENUTUP
4. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks 1-3 NILAI MURNI Kerjasama


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM
kesenian PAK-21 / I-THINK berkerjasama

PENTAKSIRAN DAN TAHAP PEMIKIRAN /


PENILAIAN
Pergerakkan KBAT
Kreatif dan inovatif

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLEKSI
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

CATATAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25


MATA
PENDIDIKAN JASMANI
PELAJARAN
KEMAHIRAN GIMNASTIK ASAS TAHUN : 6 MINGGU: 7
GIMNASTIK ASAS KELAS: AR RAZI TARIKH: 8/5/2023
IMBANGAN CANTIK MASA: 9.20-9.50 HARI: ISNIN
TEMPOH: 30 minit KEHADIRAN: __ / ___
STANDARD 1.2 Melakukan kemahiran hambur
KANDUNGAN dan pendaratan dengan lakuan yang betul.
STANDARD 1.2.1 Melakukan lari landas ke peralatan anjal, menghambur, membuat
PEMBELAJARAN layangan dan aksi serta mendarat dengan kedua-dua belah kaki
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid
PEMBELAJARAN Melakukan aktiviti secara pergerakkan
KRITERIA KEJAYAAN
Murid dapat:
1. melakukan aktiviti mendarat dengan kedua dua kaki
AKTIVITI PdPc
AKTIVITI PEMULA 1. Murid membuat aktiviti amali berdasarkan gambarajah di dalam buku teks.
(SET INDUKSI )

4. Wakil murid melakukan aktiviti seperti di dalam buku teks


AKTIVITI UTAMA 5. Murid membuat perbincangan pergerakkan kaki semasa mendarat

4. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.


AKTIVITI PENUTUP

BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks 1-3 NILAI MURNI Kerjasama


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM
kesenian PAK-21 / I-THINK berkerjasama

PENTAKSIRAN DAN TAHAP PEMIKIRAN /


PENILAIAN
Pergerakkan KBAT
Kreatif dan inovatif

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

CATATAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25


MATA
PENDIDIKAN MUZIK
PELAJARAN
UNIT 3 : BEG CANTIK MENAWAN TAHUN : 4 MINGGU: 7
2.0 MODUL KEMAHIRAN MUZIK KELAS: AL KINDI TARIKH: 8/5/2023
MASA: 10.10 PG - 10.40 HARI: ISNIN
PG KEHADIRAN: __ / ___
TEMPOH: 30 minit
STANDARD 2.1. Nyanyian
KANDUNGAN
2.1.2 Bernyanyi dengan pic yang betul.
STANDARD
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN Menyanyi mengikut tempo
Murid dapat:
KRITERIA KEJAYAAN
1. membuat sekurangnya 1 latihan pic dengan iringan muzik
AKTIVITI PdPc
AKTIVITI PEMULA 1. Murid membuat latihan pic 1 & 2 secara kelas dengan iringan audio 12(latihan pic 1) , audio
(SET INDUKSI ) 13 (latihan pic 2 )
2. Murid mendengar audio 14 secara kelas. Murid menyanyi secara kelas menggunakan audio
instrumental ( audio 15)
AKTIVITI UTAMA 3. Aktiviti diulang . Murid menyanyi mengikut kumpulan kecil menggunakan audio instrumental
dengan bimbingan guru.

AKTIVITI PENUTUP 4 Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks m.surat 28-29 NILAI MURNI Kerjasama
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM
bahasa PAK-21 / I-THINK Persembahan

PENTAKSIRAN DAN TAHAP PEMIKIRAN /


PENILAIAN
latihan vokal KBAT
Mengaplikasi

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

CATATAN :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25


MATA
PENDIDIKAN MUZIK
PELAJARAN
UNIT 3 TAHUN : 5 MINGGU: 7
KELAS: AL KINDI TARIKH: 8/5/2023
BUSAK PAKUI MASA: 11:10 -11.40 PAGI HARI: ISNIN
TEMPOH: 30 minit KEHADIRAN: ___ / ___
2.1. Nyanyian
STANDARD
KANDUNGAN 2.2 Permainan Alat Perkusi

2.1.1 Bernyanyi dengan pic yang betul.


2.1.3 Bernyanyi mengikut tempo.

2.2.1 Memainkan alat perkusi mengikut tempo


STANDARD berdasarkan skor:
PEMBELAJARAN (i)

(ii) tanda rehat

OBJEKTIF
Murid dapat menyanyi dengan pic yang betul
PEMBELAJARAN
KRITERIA
Murid berjaya menyanyi secara kumpulan kecil mengikut tempo
KEJAYAAN
AKTIVITI PdPc
AKTIVITI PEMULA 1, Murid mendengar lagu Busak Pakoi menggunakan audio
(SET INDUKSI )
2. Murid menyanyi mengikut tempo beriringi audio
AKTIVITI UTAMA 3. Murid memainkan alat perkusi mengikut tempo
4.Murid menyanyi dan memainkan alat perkusi mengikut tempo

5. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.


AKTIVITI PENUTUP

BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks 18-21 NILAI MURNI Kasih sayang
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM
bahasa PAK-21 / I-THINK Kerja berkumpulan

PENTAKSIRAN DAN TAHAP PEMIKIRAN /


PENILAIAN
nyanyian KBAT
mengaplikasi

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /
pengukuhan

☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
REFLEKSI
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

CATATAN :
