Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)

MATA PELAJARAN SAINS TAHUN 4


TEMA: SAINS HAYAT
UNIT: 2.0 MANUSIA KELAS: 4 Berlian MINGGU: 1
TAJUK: PERKUMUHAN
DAN MASA: 11.00 – 12.30 TARIKH: 11/1/2022
PENYAHTINJAAN ORGAN DAN TEMPOH: 60 minit HARI: Selasa
HASILKANYA
Standard Kandungan:
2.2 Perkumuhan dan Penyahtinjaan
2.2 Perkumuhan dan Penyahtinjaan
Standard Pembelajaran:
2.2.2 Mengenal pasti organ dan hasil bagi perkumuhan.

JENIS PRAUJIAN
 Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
 Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat:
Murid dapat: 1. Menyatakan sekurangnya 3
Murid dapat:
1. Menyatakan sekurang- organ perkumuhan manusia.
1. Menyatakan sekurangnya 2
kurangya 1 organ 2. Memberikan 3 hasil
OBJEKTIF organ perkumuhan manusia
perkumuhan manusia. perkumuhan manusia.
2. Memberikan 2 hasil
2. Memberikan 1 hasil 3. Menaakul 1 kesan
perkumuhan manusia.
perkumuhan manusia. sekiranya manusia tidak
berkumuh.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.

1. Menceritakan organ-
1. Mengenalpasti organ organ yang terlibat
pernafasan, sewaktu proses
perkumuhan dan pernafasan,
penyahtinjaan manusia perkumuhan dan 1. Murid menggunakan
dengan menyesuaikan penyahtinjaan peta pemikiran bagi
gambar-gambar organ manusia. menceritakan tentang
yang berkaitan. proses pernafasan,
perkumuhan dan
AKTIVITI PdP 2. Melukis organ 2. Melabelkan dan penyahtinjaan manusia.
pernafasan, meletakkan
perkumuhan dan kedudukan organ di 2. Murid membentangkan
penyahtinjaan manusia. tempat yang betul peta pemikiran kepada
pada model yang kelas.
3. Menyusun anak panah disediakan.
laluan keluar dan
masuk udara sewaktu 3. Mengambarkan
menarik dan keadaan peparu
menghembus nafas.. sewaktu menarik dan
menghembus nafas.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Peta i-Think, Cloze Procedure,
Collaboration, Learning
PAK-21 Procedure, Collaboration, Learning
Modalities, Project-
Collaboration Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
