Anda di halaman 1dari 14

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINCHING

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN | MINGGU 17 / 2022


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Selasa
Kelas 3 ARIVAM Bilangan Murid 24
Tarikh 12/7/2022 Masa 10:00 am - 11.00am
Tema PEKA KESELAMATAN
Tajuk/Topik PASTIKAN MURID SELAMAT
Standard Kandungan 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
Standard Pembelajaran 5.1.4 Memahami dan menggunakan kata tugas mengikut konteks;(i) kata hubung dan k
sendi nama, (ii) kata arah, (iii) kata tanya, (iv) kata perintah, (v) kata seru, (vi) kata nafi
OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat : Murid dianggap berjaya sekiranya boleh:

1.Memahami dan mengenal pasti kata perintah dengan betul 1.Melengkapkan ayat dengan kata perintah yang betul.

NILAI EMK PETA PEMIKIRAN ABM / BBB KBAT KAEDAH

☐ Baik Hati ☐ Kreativiti dan Inovasi ☒ Peta Bulatan ☒ Buku Teks ☒ Pengetahuan ☒ Lembaran Ker

☐ Berdikari ☐ Pendidikan Alam ☐ Peta Buih ☐ Modul ☒ Kefahaman ☐ Hasil Kerja


Sekitar
☐ Hemah Tinggi ☐ Peta Buih Berganda ☐ PowerPoint ☐ Aplikasi ☐ Pemerhatian
☐ Sains dan Teknologi
☐ Menghormati ☐ Peta Pelbagai Alir ☐ Projektor ☐ Analisis ☐ Kuiz
☐ TMK
☒ Kasih sayang ☐ Peta Titi ☐ Model ☐ Sintesis ☐ Lisan
☒ Bahasa
☐ Keadilan ☐ Peta Pokok ☒ Internet ☐ Penilaian ☐ Projek
☐ Patriotisme
☐ Kebebasan ☒ Peta Dakap ☐ Radio /TV ☐ Mencipta ☐ Tugasan
☐ Keusahawanan
☐ Keberanian ☐ Peta Alir ☐ Buku Cerita ☐ Menaakul ☐ Pembentangan
☐ PKJR
☐ Kebersihan fizikal & mental ☐ Gambar ☐ Menyelesaikan ☐:
masalah
☐ Kejujuran ☐ Carta

☐ Kerajinan ☐ Graf

☐ Kerjasama ☐ GCR

☐ Kesederhanaan ☐:

☐ Kesyukuran

☐ Rasional

☐ Semangat bermasyarakat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Murid melihat gambar di dalam buku teks dengan teliti.


2.Bimbing murid bercerita mengenai gambar yang terdapat di dalam buku teks.
3.Bimbing murid menyatakan ciri - ciri warden trafik sekolah dengan betul.
4.Murid membaca dialog dengan betul.
5.Bimbing murid menyenaraikan kata perintah di dalam dialog.
6.Murid menulis kata perintah di dalam peta bulatan dengan betul.
7.Bimbing murid melengkapkan ayat menggunakan kata perintah dengan betul.
8.Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti.
9.Murid membuat rumusan isi pelajaran pada hari ini.

REFLEKSI

PENILAIAN BILIK DARJAH

Tahap Penguasaan 1 : Tahap Penguasaan 4 :

Tahap Penguasaan 5 :

Tahap Penguasaan 6 :

Tahap Penguasaan 2 :

Tahap Penguasaan 3 :

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINCHING

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN | MINGGU 17 / 2022


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Selasa
Kelas 3 ARIVAM Bilangan Murid 24
Tarikh 12/7/2022 Masa 12.00pm - 1.00pm
Tema PEKA KESELAMATAN
Tajuk/Topik PASTIKAN MURID SELAMAT
Standard Kandungan 5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
Standard Pembelajaran 5.1.4 Memahami dan menggunakan kata tugas mengikut konteks;(i) kata hubung dan k
sendi nama, (ii) kata arah, (iii) kata tanya, (iv) kata perintah, (v) kata seru, (vi) kata nafi
OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat : Murid dianggap berjaya sekiranya boleh:

1.Memahami dan mengenal pasti kata seru dengan betul 1.Melengkapkan ayat dengan kata seru yang betul.

NILAI EMK PETA PEMIKIRAN ABM / BBB KBAT KAEDAH

☐ Baik Hati ☐ Kreativiti dan Inovasi ☒ Peta Bulatan ☒ Buku Teks ☒ Pengetahuan ☒ Lembaran Ker
☒ Kefahaman

☐ Berdikari ☐ Pendidikan Alam ☐ Peta Buih ☐ Modul ☐ Aplikasi ☐ Hasil Kerja


Sekitar
☐ Hemah Tinggi ☐ Peta Buih Berganda ☐ PowerPoint ☐ Analisis ☐ Pemerhatian
☐ Sains dan Teknologi
☐ Menghormati ☐ Peta Pelbagai Alir ☐ Projektor ☐ Sintesis ☐ Kuiz
☐ TMK
☒ Kasih sayang ☐ Peta Titi ☐ Model ☐ Penilaian ☐ Lisan
☒ Bahasa
☐ Keadilan ☐ Peta Pokok ☒ Internet ☐ Mencipta ☐ Projek
☐ Patriotisme
☐ Kebebasan ☐ Peta Dakap ☐ Radio /TV ☐ Menaakul ☐ Tugasan
☐ Keusahawanan
☐ Keberanian ☐ Peta Alir ☐ Buku Cerita ☐ Menyelesaikan ☐ Pembentangan
☐ PKJR masalah
☐ Kebersihan fizikal & mental ☐ Gambar ☐:

☐ Kejujuran ☐ Carta

☐ Kerajinan ☐ Graf

☐ Kerjasama ☐ GCR

☐ Kesederhanaan ☐:

☐ Kesyukuran

☐ Rasional

☐ Semangat bermasyarakat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Murid melihat gambar di dalam buku teks dengan teliti.


2.Bimbing murid bercerita mengenai gambar yang terdapat di dalam buku teks.
3.Bimbing murid menyatakan kegunaan papan tanda dengan betul.
4.Murid membaca dialog dengan betul.
5.Bimbing murid menyenaraikan kata seru di dalam dialog.
6.Murid menulis kata seru di dalam peta bulatan dengan betul.
7.Bimbing murid melengkapkan ayat menggunakan kata seru dengan betul.
8.Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti.
9.Murid membuat rumusan isi pelajaran pada hari ini.

REFLEKSI

PENILAIAN BILIK DARJAH

Tahap Penguasaan 1 : Tahap Penguasaan 4 :

Tahap Penguasaan 5 :

Tahap Penguasaan 6 :

Tahap Penguasaan 2 :

Tahap Penguasaan 3 :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA
Pendidikan Jasmani KELAS 4 IMAYAM
PELAJARAN
TARIKH / HARI /
12.7.2022 Selasa 17 MASA 7.30 - 8.30
MINGGU

TEMA /TAJUK Johan Kategori Serangan


STANDARD 1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang
KANDUNGAN betul.
1.6.1 Menghantar bola ke pelbagai jarak dan arah dengan menggunakan anggota
STANDARD badan dan alatan yang dibenarkan.
PEMBELAJARAN

KRITERIA Membuat tendangan bola dengan betul.


KEJAYAAN

Pada akhir PdPc, murid berupaya

OBJEKTIF 1.Melakukan serangan dengan lakuan yang betul.


PEMBELAJARAN
2.Memintas hantaran bola pemain lawan dengan baik.

1.Senaman memanaskan badan .

2.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

3.Guru menunjukkan cara yang betul membuat serangan menggunakan tangan ,kaki
AKTIVITI
dan alatan dengan betul.
PEMBELAJARAN
DAN
PEMUDAHCARAAN
4.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
(PdPc)
5.Guru menilai serangan tangan ,kaki dan alatan oleh murid.

6.Senaman menyejukkan badan.

ELEMEN
BAHAN BANTU MERENTAS
Kon, bola Nilai murni
BELAJAR (BBB) KURIKULUM
(EMK)

REFLEKSI/ IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


¨ Mesyuarat / Kursus
¨ Program Sekolah
¨ Guru Pengiring
¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat / Cuti Sakit
¨ Cuti Peristiwa / Cuti Am
¨ Cuti Bencana / Cuti Khas
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Pendidikan Jasmani KELAS 3A
PELAJARAN
TARIKH / HARI /
12.7.2022 Selasa 15 MASA 9.00 – 9.30
MINGGU

TEMA /TAJUK Serang sampai Menang


STANDARD 1.5 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang
KANDUNGAN betul.

STANDARD
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan kaki dan alatan.
PEMBELAJARAN

KRITERIA Membuat tendangan bola dengan betul.


KEJAYAAN

Pada akhir PdPc, murid berupaya

OBJEKTIF 1.Melakukan serangan dengan lakuan yang betul.


PEMBELAJARAN
2.Memintas hantaran bola pemain lawan dengan baik.

1.Senaman memanaskan badan .

2.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

3.Guru menunjukkan cara yang betul membuat serangan menggunakan tangan ,kaki
AKTIVITI
dan alatan dengan betul.
PEMBELAJARAN
DAN
PEMUDAHCARAAN
4.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
(PdPc)
5.Guru menilai serangan tangan ,kaki dan alatan oleh murid.

6.Senaman menyejukkan badan.

BAHAN BANTU Kon, bola ELEMEN Nilai murni


MERENTAS
BELAJAR (BBB) KURIKULUM
(EMK)

REFLEKSI/ IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


¨ Mesyuarat / Kursus
¨ Program Sekolah
¨ Guru Pengiring
¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat / Cuti Sakit
¨ Cuti Peristiwa / Cuti Am
¨ Cuti Bencana / Cuti Khas

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINCHING

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN | MINGGU 17 / 2022


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Rabu
Kelas 2 ARIVAM Bilangan Murid 23
Tarikh 13/7/2022 Masa 7:30am - 8:30 am
Tema KITA CERMAT KITA SELAMAT
Tajuk/Topik PENTINGNYA KESELAMATAN
Standard Kandungan 1.1 Mendengar dan memberikan respons
Standard Pembelajaran 1.1.3 Mendengar, dan memberikan respons dengan membuat tafsiran terhadap; (i) s
bercapah (ii) pesanan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat :- Murid dianggap berjaya sekiranya boleh:-

1.Mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah dengan betul. 1 .Mendengar soalan bercapah dengan betul.
2..Memberikan respons terhadap soalan dengan betul.

NILAI EMK PETA PEMIKIRAN ABM / BBB KBAT KAEDA

☐ Baik Hati ☐ Kreativiti dan Inovasi ☒ Peta Bulatan ☒ Buku Teks ☒ Pengetahuan ☒ Lembara

☐ Berdikari ☐ Pendidikan Alam Sekitar ☐ Peta Buih ☐ Modul ☒ Kefahaman ☐ Hasil Ke

☐ Hemah Tinggi ☐ Sains dan Teknologi ☐ Peta Buih Berganda ☐ PowerPoint ☐ Aplikasi ☐ Pemerha

☐ Menghormati ☐ TMK ☐ Peta Pelbagai Alir ☐ Projektor ☐ Analisis ☐ Kuiz

☐ Kasih sayang ☒ Bahasa ☐ Peta Titi ☐ Model ☐ Sintesis ☒ Lisan

☐ Keadilan ☐ Patriotisme ☐ Peta Pokok ☐ Internet ☐ Penilaian ☐ Projek

☐ Kebebasan ☐ Keusahawanan ☐ Peta Dakap ☐ Radio /TV ☐ Mencipta ☐ Tugasan

☐ Keberanian ☐ PKJR ☐ Peta Alir ☐ Buku Cerita ☐ Menaakul ☐ Pembent

☒ Kebersihan fizikal & mental ☐ Gambar ☐ Menyelesaikan masalah ☐ :buku tul

☐ Kejujuran ☐ Carta

☐ Kerajinan ☐ Graf

☐ Kerjasama ☐ GCR

☐ Kesederhanaan ☐:

☐ Kesyukuran

☐ Rasional

☐ Semangat bermasyarakat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Murid melihat gambar di dalam buku teks dengan teliti.


2.Bimbing murid bercerita mengenai gambar yang terdapat di dalam buku teks.
3.Bimbing murid menyatakan kebaikan bermain permainan tradisional.
4.Bimbing murid menyenaraikan jenis - jenis permainan tradisional di dalam peta bulatan.
5.Bimbing murid memberikan respons terhadap soalan bercapah.
6.Murid memberikan respons terhadap soalan dengan betul.
7.Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti.
8..Murid membuat rumusan isi pelajaran pada hari ini.

REFLEKSI

PENILAIAN BILIK DARJAH

Tahap Penguasaan 1 : Tahap Penguasaan 4 :

Tahap Penguasaan 2 : Tahap Penguasaan 5 :


Tahap Penguasaan 3 : Tahap Penguasaan 6 :

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINCHING

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN | MINGGU 17 / 2022


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Rabu
Kelas 2 ARIVAM Bilangan Murid 23
Tarikh 13/7/2022 Masa 11.00am - 12.00pm
Tema KITA CERMAT KITA SELAMAT
Tajuk/Topik PENTINGNYA KESELAMATAN
Standard Kandungan 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera.
Standard Pembelajaran 2.3.1 Membaca, mengenal pasti dan menyatakan nilai daripada bahan sastera dan bah
bukan sastera; (i) lagu kanak-kanak (ii) cerita (iii) pantun (iv) petikan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat :- Murid dianggap berjaya sekiranya boleh:-

1.Mengenal pasti nilai murni yang terdapat di dalam teks. 1.Menyatakan nilai murni yang ada di dalam cerita.

NILAI EMK PETA PEMIKIRAN ABM / BBB KBAT KAEDA

☐ Baik Hati ☐ Kreativiti dan Inovasi ☒ Peta Bulatan ☒ Buku Teks ☒ Pengetahuan ☒ Lembara

☐ Berdikari ☐ Pendidikan Alam Sekitar ☐ Peta Buih ☐ Modul ☒ Kefahaman ☐ Hasil Ke

☐ Hemah Tinggi ☐ Sains dan Teknologi ☐ Peta Buih Berganda ☐ PowerPoint ☐ Aplikasi ☐ Pemerha

☐ Menghormati ☐ TMK ☐ Peta Pelbagai Alir ☐ Projektor ☐ Analisis ☐ Kuiz

☒ Kasih sayang ☒ Bahasa ☐ Peta Titi ☐ Model ☐ Sintesis ☒ Lisan

☐ Keadilan ☐ Patriotisme ☐ Peta Pokok ☐ Internet ☐ Penilaian ☐ Projek

☐ Kebebasan ☐ Keusahawanan ☐ Peta Dakap ☐ Radio /TV ☐ Mencipta ☐ Tugasan

☐ Keberanian ☐ PKJR ☐ Peta Alir ☐ Buku Cerita ☐ Menaakul ☐ Pembent

☐ Kebersihan fizikal & mental ☐ Gambar ☐ Menyelesaikan masalah ☐ :buku tul

☐ Kejujuran ☐ Carta

☐ Kerajinan ☐ Graf

☐ Kerjasama ☐ GCR

☐ Kesederhanaan ☐:

☐ Kesyukuran

☐ Rasional

☐ Semangat bermasyarakat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


1.Murid melihat gambar di dalam buku teks dengan teliti.
2. Murid membaca petikan dengan betul.
3.Bimbing murid menyatakan kebaikan menggunakan lif.
4.Bimbing murid menyatakan cara - cara menggunakan lif dengan betul.
5.Bimbing murid menyenaraikan nilai murni yang diketahui di dalam peta bulatan.
6.Murid menulis nilai murni yang terdapat di dalam petikan dengan betul.
7.Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti.
8..Murid membuat rumusan isi pelajaran pada hari ini.

REFLEKSI

PENILAIAN BILIK DARJAH

Tahap Penguasaan 1 : Tahap Penguasaan 4 :

Tahap Penguasaan 2 : Tahap Penguasaan 5 :


Tahap Penguasaan 3 :
Tahap Penguasaan 6 :

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINCHING

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN | MINGGU 17 / 2022


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Khamis
Kelas 2 ARIVAM Bilangan Murid 23
Tarikh 14/7/2022 Masa 10:00 am - 11.30am
Tema KITA CERMAT KITA SELAMAT
Tajuk/Topik PENTINGNYA KESELAMATAN
Standard Kandungan 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna.
Standard Pembelajaran 3.2.2 Membina dan menulis jawapan pemahaman dengan berdasarkan soalan; (i) ber
(ii) bercapah
OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat :- Murid dianggap berjaya sekiranya boleh:-

1.Mengenal pasti nilai murni yang terdapat di dalam teks. 1.Menyatakan nilai murni yang ada di dalam cerita.

NILAI EMK PETA PEMIKIRAN ABM / BBB KBAT KAEDA

☐ Baik Hati ☐ Kreativiti dan Inovasi ☒ Peta Bulatan ☒ Buku Teks ☒ Pengetahuan ☒ Lembara

☐ Berdikari ☐ Pendidikan Alam Sekitar ☐ Peta Buih ☐ Modul ☒ Kefahaman ☐ Hasil Ke

☐ Hemah Tinggi ☐ Sains dan Teknologi ☐ Peta Buih ☐ PowerPoint ☐ Aplikasi ☐ Pemerha

☐ Menghormati ☐ TMK Berganda ☐ Projektor ☐ Analisis ☐ Kuiz

☐ Kasih sayang ☒ Bahasa ☐ Peta Pelbagai Alir ☐ Model ☐ Sintesis ☒ Lisan

☒ Keadilan ☐ Patriotisme ☐ Peta Titi ☐ Internet ☐ Penilaian ☐ Projek

☐ Kebebasan ☐ Keusahawanan ☐ Peta Pokok ☐ Radio /TV ☐ Mencipta ☐ Tugasan

☐ Keberanian ☐ PKJR ☐ Peta Dakap ☐ Buku Cerita ☐ Menaakul ☐ Pembent

☐ Kebersihan fizikal & mental ☐ Peta Alir ☐ Gambar ☐ Menyelesaikan masalah ☐ :buku tul

☐ Kejujuran ☐ Carta

☐ Kerajinan ☐ Graf

☐ Kerjasama ☒ GCR

☐ Kesederhanaan ☐:

☐ Kesyukuran

☐ Rasional

☐ Semangat bermasyarakat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Murid melihat gambar yang dipamerkan oleh guru di hadapan kelas.


2. Murid membaca petikan dengan betul.
3.Bimbing murid menyatakan tempat - tempat percutian yang menarik di Malaysia.
4.Bimbing murid membaca petikan dengan betul.
5.Bimbing murid menerangkan kandungan teks dengan betul.
6.Bimbing murid menjawab soalan pemahaman dengan betul.
7.Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti.
8..Murid membuat rumusan isi pelajaran pada hari ini.

REFLEKSI

PENILAIAN BILIK DARJAH

Tahap Penguasaan 1 : Tahap Penguasaan 4 :

Tahap Penguasaan 2 : Tahap Penguasaan 5 :


Tahap Penguasaan 3 :
Tahap Penguasaan 6 :

SEKOLAH JENIS KEBANGSAAN (TAMIL) LADANG RINCHING

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN | MINGGU 17 / 2022


Mata Pelajaran BAHASA MELAYU Hari Jumaat
Kelas 3 ARIVAM Bilangan Murid 24
Tarikh 15/7/2022 Masa 11.00am - 12.00pm
Tema SEHATI SEJIWA
Tajuk/Topik RAKAN KARIB
Standard Kandungan 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan ideabagi pelbagai tujuan
Standard Pembelajaran 1.1.2 Mendengar, mengecam, memahami, dan menyebut dengan betul dan tepat ; (i)
tunggal, (ii) ayat majmuk
OBJEKTIF PEMBELAJARAN KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran, murid-murid dapat : Murid dianggap berjaya sekiranya boleh:

1.Mendengar ayat suruhan dan permintaan dengan betul. 1.Memberikan respons terhadap ayat suruhan dan ayat permintaan

NILAI EMK PETA PEMIKIRAN ABM / BBB KBAT KAEDAH

☐ Baik Hati ☐ Kreativiti dan Inovasi ☒ Peta Bulatan ☒ Buku Teks ☒ Pengetahuan ☒ Lembaran Ker

☐ Berdikari ☐ Pendidikan Alam ☐ Peta Buih ☐ Modul ☒ Kefahaman ☐ Hasil Kerja


Sekitar
☐ Hemah Tinggi ☐ Peta Buih Berganda ☐ PowerPoint ☐ Aplikasi ☐ Pemerhatian
☐ Sains dan Teknologi
☐ Menghormati ☐ Peta Pelbagai Alir ☐ Projektor ☐ Analisis ☐ Kuiz
☐ TMK
☐ Kasih sayang ☐ Peta Titi ☐ Model ☐ Sintesis ☐ Lisan
☒ Bahasa
☐ Keadilan ☐ Peta Pokok ☒ Internet ☐ Penilaian ☐ Projek
☐ Patriotisme
☐ Kebebasan ☐ Peta Dakap ☐ Radio /TV ☐ Mencipta ☐ Tugasan
☐ Keusahawanan
☐ Keberanian ☐ Peta Alir ☐ Buku Cerita ☐ Menaakul ☐ Pembentangan
☐ PKJR
☐ Kebersihan fizikal & mental ☐ Gambar ☐ Menyelesaikan ☐:
masalah
☐ Kejujuran ☐ Carta

☐ Kerajinan ☐ Graf

☐ Kerjasama ☐ GCR

☐ Kesederhanaan ☐:
☐ Kesyukuran

☐ Rasional

☒ Semangat bermasyarakat

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN

1.Murid melihat kotak yang ditunjukkan oleh guru.


2.Guru menyatakan cara - cara bermain kotak madu dengan betul.
3.bimbing murid memberikan ayat suruhan dan ayat permintaan dengan betul.
4.Murid membaca petikan dengan betul.
5.Bimbing murid mengenal pasti ayat suruhan dan ayat permintaan di dalam teks.
6.Murid menulis ayat suruhan dan ayat permintaan di dalam buku tulis dengan betul.
7.Bimbing murid melengkapkan ayat menggunakan ayat suruhan dan ayat permintaan dengan betul.
8.Murid membuat latihan di dalam buku aktiviti.
9.Murid membuat rumusan isi pelajaran pada hari ini.

REFLEKSI

PENILAIAN BILIK DARJAH

Tahap Penguasaan 1 : Tahap Penguasaan 4 :

Tahap Penguasaan 5 :

Tahap Penguasaan 6 :

Tahap Penguasaan 2 :

Tahap Penguasaan 3 :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Pendidikan Jasmani KELAS 4 IMAYAM
PELAJARAN
TARIKH / HARI /
15.7.2022 Jumaat 17 MASA 8.30 - 9.00
MINGGU

TEMA /TAJUK Johan Kategori Serangan


STANDARD
1.7 Melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan lakuan yang betul.
KANDUNGAN

STANDARD 1.7.1 Melakukan servis bawah dengan menggunakan tangan dan alatan.
PEMBELAJARAN

KRITERIA Membuat jaringan bola dengan betul.


KEJAYAAN
Pada akhir PdPc, murid berupaya

OBJEKTIF 1.Melakukan jaringan dengan cara yang betul.


PEMBELAJARAN
2.Melakukan servis dengan lakuan yang betul.

1.Senaman memanaskan badan .

2.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

3.Guru menunjukkan cara yang betul membuat jaringan menggunakan tangan dan
AKTIVITI
alatan dengan betul.
PEMBELAJARAN
DAN
PEMUDAHCARAAN
4.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
(PdPc)
5.Guru menilai jaringan yang dilakukan oleh murid.

6.Senaman menyejukkan badan.

ELEMEN
BAHAN BANTU MERENTAS
Kon, bola Nilai murni
BELAJAR (BBB) KURIKULUM
(EMK)

REFLEKSI/ IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


¨ Mesyuarat / Kursus
¨ Program Sekolah
¨ Guru Pengiring
¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat / Cuti Sakit
¨ Cuti Peristiwa / Cuti Am
¨ Cuti Bencana / Cuti Khas
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA
Pendidikan Jasmani KELAS 2A
PELAJARAN
TARIKH / HARI /
15.7.2022 Jumaat 17 MASA 9.00 – 9.30
MINGGU

TEMA /TAJUK Serang sampai Menang


STANDARD 1.5 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang
KANDUNGAN betul.

STANDARD
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan kaki dan alatan.
PEMBELAJARAN

KRITERIA Membuat tendangan bola dengan betul.


KEJAYAAN

Pada akhir PdPc, murid berupaya

OBJEKTIF 1.Melakukan serangan dengan lakuan yang betul.


PEMBELAJARAN
2.Memintas hantaran bola pemain lawan dengan baik.

1.Senaman memanaskan badan .

2.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.

3.Guru menunjukkan cara yang betul membuat serangan menggunakan tangan ,kaki
AKTIVITI
dan alatan dengan betul.
PEMBELAJARAN
DAN
PEMUDAHCARAAN
4.Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
(PdPc)
5.Guru menilai serangan tangan ,kaki dan alatan oleh murid.

6.Senaman menyejukkan badan.

ELEMEN
BAHAN BANTU MERENTAS
Kon, bola Nilai murni
BELAJAR (BBB) KURIKULUM
(EMK)

REFLEKSI/ IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


¨ Mesyuarat / Kursus
¨ Program Sekolah
¨ Guru Pengiring
¨ Aktiviti Luar
¨ Cuti Rehat / Cuti Sakit
¨ Cuti Peristiwa / Cuti Am
¨ Cuti Bencana / Cuti Khas
