REFLEKSI 1. 12/13 Pelajar dapat memahami isi kandungan pembelajaran. ☐ ……/…… orang murid diberi latihan
2. 1/13 diberikan fokus dan menerangan secara individu selepas tamat PdPc ( Farah pengukuhan
)
REFLEKSI 1. 12/13 Pelajar dapat memahami isi kandungan pembelajaran. ☐ ……/…… orang murid diberi latihan
2. 1/13 diberikan fokus dan menerangan secara individu selepas tamat PdPc ( Farah pengukuhan
)
1. MAVIN
STANDARD Menulis pseudokod dan melukis carta alir yang menunjukkan: (i) linear search (ii) binary search
PEMBELAJARAN
Pelajar dapat :
OBJEKTIF Menyenaraikan ciri-ciri search dan sort yang digunakan dalam penyelesaian masalah.
INDIVIDU
AKTIVITI 1. Pelajar diberikan satu set soalan berkaitan linear search dan binary search
PEMBELAJARAN DAN PASANGAN 2. Mereka diminta menyelesaikan masalah tersebut dan mencari jawapan yang betul
PEMUDAHCARAAN 3. Perbincangan jawapan dan resional jawapan tersebut
(PdPc) KUMPULAN 4.PBD dijalankan dan TP direkod
KESELURUHAN
ALAT BANTU MENGAJAR / BAHAN BANTU MENGAJAR
☐ PEMIKIR
REFLEKSI/IMPAK TINDAKAN SUSULAN
CATATAN
1. IINSYIRAH
2. WAN FARHANA
3. IDAYU BALQIS
5 PLATO MINGGU: 10 ###
AJAR
☐ KAD TRAFIC LIGHT
☐ KOMPUTER / TABLET
☐ CARTA / GRAF
☐ KELESTARIAN GLOBAL
☐ PENDIDIKAN KEWANGAN
☐ PATRIOTIK
VIN
unan Algoritma
g betul
AJAR
☐ KAD TRAFIC LIGHT
☐ KOMPUTER / TABLET
☐ CARTA / GRAF
☐ KELESTARIAN GLOBAL
☒ PENDIDIKAN KEWANGAN
☐ PATRIOTIK
PENAMBAHBAIKAN
TINDAKAN SUSULAN PdPc
SYIRAH
N FARHANA
YU BALQIS
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2020
MATA PELAJARAN SAINS KOMPUTER KELAS 4 NEWTON
TARIKH / HARI
03 MAC 2020 KHAMIS MASA
STANDARD
PEMBELAJARAN 1.3 Pemboleh Ubah, Pemalar dan Jenis Data
Pelajar dapat menaip sintaks denga betul dengan membuat pengistiharan pembolehubah, pemalar dan je
OBJEKTIF betul tanpa sebarang ralat
☒ INDIVIDU
AKTIVITI 1. Pelajar diberikan satu set kod arahan java dan diminta menaip kod aturcata tersebut tanpa sebarang ralat
PEMBELAJARAN DAN 2. Pelajar diminta mengenalpasti yang mana satukah pembolehubah, pembolehubah umpukan dan pemalar
PEMUDAHCARAAN ☐ PASANGAN
3. Semakan kod aturcara secara satu persatu
(PdPc) ☒ KUMPULAN 4. PBD dijalankan dan TP direkod
☐ KESELURUHAN
ALAT BANTU MENGAJAR / BAHAN BANTU MENGAJAR
CATATAN
MINGGU: 9
R
☐ KAD TRAFIC LIGHT
☐ KOMPUTER / TABLET
☐ CARTA / GRAF
☐ KELESTARIAN GLOBAL
☐ PENDIDIKAN KEWANGAN
TARIKH /
HARI 27 FEBRUARI 2020 KHAMIS MASA 11.30 AM - 01.00 PM
BIDANG
PEMBELAJAR 2.0 PANGKALAN DATA LANJUTAN
AN
☒ INDIVIDU
☐ BUKU
LATIHAN ☐ PROJEKTOR / TV ☐ MODEL ☐ CARTA / GRAF
☐
ELEMEN KELESTARIAN ☒ SAINS & TEKNOLOGI ☐ KEUSAHAWANAN ☐ PENDIDIKAN KEWANGAN
MERENTASI ALAM
KURIKULUM
SEKITAR ☐ PATRIOTISME ☐ TEKNOLOGI MAKLUMAT
& KOMUNIKASI
☒
KEBEBASAN ☐ KASIH SAYANG ☐ KEBERANIAN ☐ KEJUJURAN
☐
PENILAIAN LEMBARAN ☐ PEMERHATIAN ☐ LISAN ☐ PROJEK
KERJA
☒ HASIL
(PdPc) ☐ KUIZ ☐ TUGASAN ☒ PEMBENTANGAN
KERJA
☐ PEMIKIR
REFLEKSI/IMPAK TINDAKAN SUSULAN
☐ ……/…… orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran. ☐ ……/…… orang murid diberi latihan
☐ ……/…… orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran. pemulihan.
11.30 AM - 01.00 PM
maskini data
☐ KOMPUTER / TABLET
☐ CARTA / GRAF
RIAN GLOBAL
AN KEWANGAN
KOK
AN
TANGAN
NG / PRIHATIN
PENAMBAHBAIKAN PdPc
☒ INDIVIDU
1. Pelajar diberikan pengenalan tentang tajuk yang akan dipelajari
2. Komunikasi 2 hala antara pelajar dengan guru dan pelajar perlu membina satau jadual sendiri untuk digunakan
AKTIVITI PEMBELAJARAN DAN ☐ PASANGAN semasa aktiviti SQL untuk manupilasi data
PEMUDAHCARAAN (PdPc) 3. Pelajar diperkenalkan dengan SQL code untuk menyisip data,memadam data dan mengemaskini data
☐ KUMPULAN 4. Pelajar perlu memberikan SQL code yang sesuai berdasarkan soalan yang diberikan
5. Perbincangan jawapan antara pelajar dengan guru
☐ KESELURUHAN
PETA PEMIKIRAN ☐ PETA BULATAN ☐ PETA PELBAGAI ALIR ☐ PETA BUIH ☐ PETA POKOK
I-THINK ☐ PETA DAKAP ☒ PETA BUIH BERGANDA ☐ PETA AIR ☐ PETA TITI
☐ BERDIKARI ☐ BERHEMAH TINGGI ☒ KERJASAMA ☐ KEADILAN
NILAI MURNI ☐ BAIK HATI ☐ HORMAT MENGHORMATI ☐ KERAJINAN ☐ RASIONAL
☒ KEBEBASAN ☐ KASIH SAYANG ☐ KEBERANIAN ☐ KEJUJURAN
☐ PEMIKIR
PENAMBAHBAIKAN
REFLEKSI/IMPAK TINDAKAN SUSULAN PdPc
REFLEKSI
CATATAN
STANDARD PEMBELAJARAN
☒ INDIVIDU
1. Urutan membuat keputusan
AKTIVITI PEMBELAJARAN 2. Pelajar diberikan beberapa contoh soalan dan diminta menjawab soalan-soaan tersebut
DAN PEMUDAHCARAAN ☒ PASANGAN
(PdPc) 3. Ulangkaji struktur kawalan dan struktur gelung
☐ KUMPULAN 4. Penerangan cieser sifer berserta latihan
☐ KESELURUHAN
PETA PEMIKIRAN ☐ PETA BULATAN ☐ PETA PELBAGAI ALIR ☐ PETA BUIH ☐ PETA POKOK
I-THINK ☐ PETA DAKAP ☒ PETA BUIH BERGANDA ☐ PETA AIR ☐ PETA TITI
☒ BERDIKARI ☐ BERHEMAH TINGGI ☒ KERJASAMA ☐ KEADILAN
NILAI MURNI ☐ BAIK HATI ☐ HORMAT MENGHORMATI ☐ KERAJINAN ☐ RASIONAL
☒ KEBEBASAN ☐ KASIH SAYANG ☐ KEBERANIAN ☐ KEJUJURAN
☐ PEMIKIR
PENAMBAHBAIKAN
REFLEKSI/IMPAK TINDAKAN SUSULAN PdPc
REFLEKSI