Anda di halaman 1dari 11

RINGKASAN SERAHAN DAN PENILAIAN KENDIRI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA : MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN
MINGGU : KE-39

BIL
BIL SUBJEK KELAS MASA CATATAN
HADIR
ISNIN 22-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.30 – 12.00 PM /20 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK TH4 1.00 – 1.30 PM /18 PDPC berjalan lancar
3 MATEMATIK 4A 3.30 – 4.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
SELASA 23-Nov-21
1 MATEMATIK TH4 11.00 – 12.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK 2B 3.00 – 4.00 PM /16 PDPC berjalan lancar
RABU 24-Nov-21
1 KIMIA 5 STEM 11.00 – 12.30 PM /16 ULBS
2 MATEMATIK 4A 3.00 – 4.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
KHAMIS 25-Nov-21
1 MATEMATIK 2B 10.00 – 11.30 AM /16 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK 4A 11.30 – 12.30 PM /25 PDPC berjalan lancar
JUMAAT 26-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.00 – 11.00 AM /20 PDPC berjalan lancar
2 KIMIA 5 STEM 11.00 – 12.30 PM /16 PERCUBAAN SPM
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Monday, November 22, 2021 MASA 10.30-12.00
TOPIK UTAMA TRANSFORMASI ISOMETRI

SUB-TOPIK 11.3 PANTULAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF 1. Mengenal pantulan
PEMBELAJARAN / 2. Memerihal pantulan dengan pelbagai pewakilan
KRITERIA 3. Menentukan imej dan objek bagi suatu pantulan
KEJAYAAN 4. Menyelesaikan masalah melibatkan pantulan

1. Guru membincangkan modul Latihan dengan pelajar


AKTIVITI
2. Pelajar menentukan sama ada suatu transformasi itu pantulan atau bukan
PEMBELAJARAN &
3. Pelajar melukis imej apabila paksi pantulan diberikan
PEMUDAHCARAAN
4. Pelajar melengkapkan imej pantulan
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 4 MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Monday, November 22, 2021 MASA 1.00-1.30
TOPIK UTAMA GRAF GERAKAN

SUB-TOPIK 7.1 GRAF JARAK MASA


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1. Melukis graf apabila diberi serta tidak diberi jadual nilai
KRITERIA 2. Mentafsir graf jarak masa
KEJAYAAN 3. Menyelesaikan masalah melibatkan graf jarak masa
1. Guru memberikan contoh situasi apabila melukis graf bila jadual nilai diberi
serta melukis graf apabila persamaan diberi
AKTIVITI
2. Pelajar cuba memahami 2 jenis soalan melibatkan melukis graf jarak masa
PEMBELAJARAN &
3. Guru menerangkan graf jarak masa, bila mana kecerunan adalah laju dan gram
PEMUDAHCARAAN
mendatar dalam keadaan pegun

 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek


ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Monday, November 22, 2021 MASA 3.30-4.00
TOPIK UTAMA SUKATAN SERAKAN DATA TAK TERKUMPUL

SUB-TOPIK 8.1 SERAKAN


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF 1. Menerangkan maksud serakan
PEMBELAJARAN / 2. Membandingkan dan mentafsir serakan dua atau lebih set data
KRITERIA berdasarkan plot batang-dan-daun dan plot titik dan seterusnya membuat
KEJAYAAN kesimpulan

AKTIVITI
1. Guru memberikan lembaran yang mempunyai 4 soalan melibatkan graf jarak masa
PEMBELAJARAN &
dan graf laju masa
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
 Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

*TAKLIMAT ZIPGRADE OLEH CIKGU IZZAD

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 4 MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Tuesday, November 23, 2021 MASA 11.00-12.00
KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEHUBAH
TOPIK UTAMA
GRAF JARAK MASA
6.2 SISTEM KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEH UBAH
SUB-TOPIK
7.1 GRAF JARAK MASA
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF
1. Melukis graf laju masa
PEMBELAJARAN /
2. Mengaitkan luas dibawah graf adalah jarak di lalui
KRITERIA
3. Mentafsir graf laju masa
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru menyatakan rumus trapezium, segitiga dan segi empat sebagai revision
PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 2B MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Tuesday, November 23, 2021 MASA 3.00-4.00
TOPIK UTAMA KOORDINAT

SUB-TOPIK 7.2 TITIK TENGAH ANTARA 2 TITIK KOORDINAT


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan titik tengah antara 2 titik koordinat
KRITERIA 2. Menyelesaikan masalah yang melibatkan titk tengah antara 2 titik koordinat
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Guru ditunjukkan kaedah penggunaan rumus titi tengah
PEMBELAJARAN & 2. Pelajar melakukan Latihan modul mencari titik tengah dan mencari (x,y) apabila
PEMUDAHCARAAN ttik tengah diberikan
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-39


Wednesday, November 24,
HARI / TARIKH MASA 3.00-4.00
2021
TOPIK UTAMA SUKATAN SERAKAN DATA TAK TERKUMPUL

SUB-TOPIK 8.2 SUKATAN SERAKAN


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menentukan julat, julat antara kuartil, varians dan sisihan piawai sebagai
KRITERIA
KEJAYAAN
sukatan untuk menghuraikan serakan bagi data tak terkumpul.
AKTIVITI
1. Guru beza julat dan julat antara kuartil
PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN
MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 2B MINGGU KE-39
HARI / TARIKH Thursday, November 25, 2021 MASA 10.00-11.30
TOPIK UTAMA LAJU PECUTAN

SUB-TOPIK 9.1 LAJU


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF
1. Menerangkan maksud laju sebagai suatu kadar yang melibatkan jarak dan masa.
PEMBELAJARAN /
2. Memerihalkan perbezaan antara laju seragam dengan laju tak seragam
KRITERIA
3. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan laju dan laju purata termasuk penukaran
KEJAYAAN
unit.
AKTIVITI 1. Guru membentangkan masud laju dan rumus laju
PEMBELAJARAN & 2. Pelajar membezakan samaada laju seragam atau tak seragam
PEMUDAHCARAAN 3. Pelajar menyelesaikan soalan buku teks no 1 dan 2 mencari jarak dan masa
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Thursday, November 25, 2021 MASA 11.30-12.30
TOPIK UTAMA SUKATAN SERAKAN DATA TAK TERKUMPUL

SUB-TOPIK SUKATAN SERAKAN


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menentukan julat, julat antara kuartil, varians dan sisihan piawai sebagai
KRITERIA
KEJAYAAN
sukatan untuk menghuraikan serakan bagi data tak terkumpul.
AKTIVITI 1. Guru membincangkan kaedah penentuan julat antara kuartil min varians dan
PEMBELAJARAN & sisihan piawai
PEMUDAHCARAAN 2. Pelajar dibekalkan kerja sekolah no 3 a,b,c,d m/s 238
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-39


HARI / TARIKH Friday, November 26, 2021 MASA 10.00-11.00
TOPIK UTAMA TRANSFORMASI ISOMETRI

SUB-TOPIK 11.4 PUTARAN


OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1. Mengenal putaran.
KRITERIA 2. Memerihalkan putaran menggunakan pelbagai perwakilan.
KEJAYAAN 3. Menentukan imej dan objek bagi suatu putaran.
AKTIVITI 1. Guru membincangkan bagaimana nak melukis suatu putaran
PEMBELAJARAN & 2. Pelajar menghuraikan putaran berdasarkan pusat putaran arah putaran dan sudut
PEMUDAHCARAAN putaran
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )


NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 5 STEM MINGGU KE-38


HARI / TARIKH Friday, November 19, 2021 MASA 11.00-12.30
TOPIK UTAMA ULANG KAJI MODUL SPM
Cara menjawab kertas 2
SUB-TOPIK
OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menyelesaikan atau menjawab soalan kertas 2
KRITERIA
KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Guru berbincang dengan pelajar kaedah menjawab kertas 2 modul SPM
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok  Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz  Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 16 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
