Anda di halaman 1dari 16

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 7


HARI / TARIKH ISNIN 10/2/2020 MASA 10.35 AM – 11.10 AM
PERJUANGAN NASIONALISME OLEH
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
PERSATUAN-PERSATUAN MELAYU
OBJEKTIF - Memahami perjuangan nasionalisme oleh persatuan-persatuan Melayu pada awal abad ke-20.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan perjuangan persatuan-persatuan Melayu.
AKTIVITI
- Perbincangan dalam kumpulan tentang perbezaan perjuangan persatuan-persatuan Melayu.
PEMBELAJARAN &
- Menjawab kuiz tentang perjuangan persatuan-persatuan Melayu..
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi  Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap  Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta kerjasama yang baik
PENILAIAN semasa sesi perbincangan kumpulan dan kuiz.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5B MINGGU 7
HARI / TARIKH ISNIN 10/2/2020 MASA 11.45 AM – 12.20 PM
BIDANG PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU TOPIK KARANGAN
OBJEKTIF - Memahami cara menulis pendahuluan, isi dan penutup bagi karangan tidak berformat jenis pengalaman.
PEMBELAJARAN / - Memahami penggunaan penanda wacana dan peribahasa dalam penulisan karangan.
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan idea untuk menulis perenggan pendahuluan, isi dan penutup.
AKTIVITI - Membina ayat yang lengkap beserta penanda wacana dan peribahasa bagi perenggan pendahuluan, isi
PEMBELAJARAN & dan penutup.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
 Lembaran Kerja Kuiz  Tugasan
PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran dan menyiapkan latihan
yang diberikan dalam tempoh masa yang ditetapkan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran.


REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5A MINGGU 7
HARI / TARIKH ISNIN 10/2/2020 MASA 12.20 AM – 01.30 PM
BAHASA MELAYU
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK NOVEL
(KOMSAS)
- Memahami tema dan persoalan novel.
OBJEKTIF
- Menguasai watak dan perwatakan yang dipaparkan dalam novel.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan tema dan tiga persoalan yang terdapat dalam novel “Tirani” dengan tepat.
AKTIVITI - Perbincangan dalam kumpulan untuk menyenaraikan watak yang terdapat dalam novel “Tirani” dan
PEMBELAJARAN & menghuraikan perwatakan watak-watak tersebut.
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
 Lembaran Kerja Kuiz  Tugasan
PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran dan perbincangan dalam
kumpulan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5B MINGGU 7
HARI / TARIKH SELASA 11/2/2020 MASA 08.20 AM – 09.30 AM
KARANGAN TIDAK BERFORMAT JENIS
BIDANG PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU TOPIK
PENGALAMAN
OBJEKTIF - Memahami cara menulis pendahuluan, isi dan penutup bagi karangan tidak berformat jenis pengalaman.
PEMBELAJARAN / - Memahami penggunaan penanda wacana dan peribahasa dalam penulisan karangan.
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan idea untuk menulis perenggan pendahuluan, isi dan penutup.
AKTIVITI
- Membina ayat yang lengkap beserta penanda wacana dan peribahasa bagi perenggan pendahuluan, isi
PEMBELAJARAN &
dan penutup.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
 Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pembelajaran dan menyiapkan latihan yang diberikan
dalam tempoh masa yang ditetapkan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TH1A MINGGU 7
HARI / TARIKH SELASA 11/2/2020 MASA 11.10 AM – 12.20 PM
BAHASA MELAYU KARANGAN BERDASARKAN BAHAN
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK
(KARANGAN) RANGSANGAN
OBJEKTIF - Memahami cara menulis pendahuluan, isi dan penutup bagi karangan berdasarkan bahan rangsangan.
PEMBELAJARAN / - Memahami penggunaan penanda wacana dan peribahasa dalam penulisan karangan.
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan idea untuk menulis perenggan pendahuluan, isi dan penutup.
AKTIVITI - Membina ayat yang lengkap beserta penanda wacana dan peribahasa bagi perenggan pendahuluan, isi
PEMBELAJARAN & dan penutup.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan dan kerjasama yang baik semasa sesi pengajaran dan pembelajaran
berlangsung, serta menyiapkan latihan yang diberikan dalam tempoh masa yang ditetapkan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5A MINGGU 7
HARI / TARIKH SELASA 11/2/2020 MASA 02.45 PM – 03.20 PM
BIDANG PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU TOPIK RUMUSAN
OBJEKTIF - Memahami teknik mengesan isi tersurat dalam sesebuah petikan.
PEMBELAJARAN / - Memahami cara menulis rumusan yang baik.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menyenaraikan isi tersurat yang terdapat dalam petikan yang diedarkan oleh guru.
PEMBELAJARAN & - Menulis rumusan berdasarkan petikan yang diedarkan dalam tempoh masa yang ditetapkan.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
 Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pembelajaran dan menyiapkan latihan yang diberikan
dalam tempoh masa yang ditetapkan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1A MINGGU 7
HARI / TARIKH SELASA 11/2/2020 MASA 03.20 PM – 04.30 PM
BAHASA MELAYU KARANGAN BERDASARKAN BAHAN
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK
(KARANGAN) RANGSANGAN
OBJEKTIF - Memahami cara menulis pendahuluan, isi dan penutup bagi karangan berdasarkan bahan rangsangan.
PEMBELAJARAN / - Memahami penggunaan penanda wacana dan peribahasa dalam penulisan karangan.
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan idea untuk menulis perenggan pendahuluan, isi dan penutup.
AKTIVITI - Membina ayat yang lengkap beserta penanda wacana dan peribahasa bagi perenggan pendahuluan, isi
PEMBELAJARAN & dan penutup.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN 28/29 pelajar memberikan tumpuan dan kerjasama yang baik semasa sesi pengajaran dan pembelajaran
berlangsung, serta menyiapkan latihan yang diberikan dalam tempoh masa yang ditetapkan.

28/29 pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5B MINGGU 7
HARI / TARIKH RABU 12/2/2020 MASA 10.35 AM – 11.45 AM
BAHASA MELAYU
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK PROSA TRADISIONAL
(KOMSAS)
OBJEKTIF - Memahami sinopsis, tema, persoalan, watak dan perwatakan, plot, latar, nilai dan pengajaran dalam prosa
PEMBELAJARAN / tradisional “Burung Terbang Dipipiskan Lada”.
KRITERIA KEJAYAAN
- Perbincangan dalam kumpulan untuk menyatakan sinopsis “Burung Terbang Dipipiskan Lada”.
- Menyatakan tema, persoalan, watak dan perwatakan, plot, latar, nilai dan pengajaran dalam prosa
AKTIVITI
tradisional “Burung Terbang Dipipiskan Lada”.
PEMBELAJARAN &
- Menjawab soalan kefahaman berhubung topik prosa tradisional, iaitu “Burung Terbang Dipipiskan Lada”
PEMUDAHCARAAN
daripada soalan peperiksaan sebenar SPM tahun 2012 dan 2014.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Jadual ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■ Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran dan menjawab latihan
yang diberikan dalam tempoh masa yang ditetapkan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 4A MINGGU 7
HARI / TARIKH RABU 12/2/2020 MASA 12.20 PM – 01.30 PM
PERJUANGAN MELALUI PENULISAN DAN
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
PERSATUAN
OBJEKTIF - Memahami gerakan nasionalisme yang digerakkan melalui penulisan dan persatuan oleh tokoh nasionalis.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan peranan akhbar dan majalah bahasa Melayu dan bahasa Inggeris, menyatakan peranan
akhbar masyarakat Cina dan India, serta menyatakan peranan karya kreatif dalam membangkitkan
AKTIVITI semangat nasionalisme.
PEMBELAJARAN & - Perbincangan dalam kumpulan tentang peranan persatuan dalam gerakan nasionalisme.
PEMUDAHCARAAN - Menjawab kuiz tentang perjuangan melalui penulisan dan persatuan.

■Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan  Peta Titi  Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap  Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran serta memberi kerjasama
yang baik semasa sesi perbincangan dalam kumpulan dan kuiz.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TH 1A MINGGU 7
HARI / TARIKH RABU 12/2/2020 MASA 02.45 PM – 03.20 PM
BIDANG PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU TOPIK PEMAHAMAN
OBJEKTIF - Memahami petikan yang dibaca.
PEMBELAJARAN / - Memahami definisi istilah.
KRITERIA KEJAYAAN
- Membaca secara mekanis petikan yang diberikan oleh guru dengan nada dan intonasi yang betul.
AKTIVITI - Menyenaraikan istilah atau perkataan yang tidak difahami dalam petikan.
PEMBELAJARAN & - Menyatakan makna atau definisi bagi istilah atau perkataan yang tidak difahami dalam petikan.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan dan kerjasama yang baik semasa sesi pengajaran dan pembelajaran
berlangsung.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1B MINGGU 7
HARI / TARIKH KHAMIS 13/2/2020 MASA 11.45 AM – 12.55 PM
BAHASA MELAYU KARANGAN BERDASARKAN BAHAN
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK
(KARANGAN) RANGSANGAN
OBJEKTIF - Memahami cara menulis pendahuluan, isi dan penutup bagi karangan berdasarkan bahan rangsangan.
PEMBELAJARAN / - Memahami penggunaan penanda wacana dan peribahasa dalam penulisan karangan.
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan idea untuk menulis perenggan pendahuluan, isi dan penutup.
AKTIVITI - Membina ayat yang lengkap beserta penanda wacana dan peribahasa bagi perenggan pendahuluan, isi
PEMBELAJARAN & dan penutup.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan dan kerjasama yang baik semasa sesi pengajaran dan pembelajaran
berlangsung, serta menyiapkan latihan yang diberikan dalam tempoh masa yang ditetapkan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 7
HARI / TARIKH KHAMIS 13/2/2020 MASA 03.20 PM – 04.30 PM
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN MESYUARAT KSSM KALI PERTAMA BAGI TAHUN 2020
AKTIVITI
PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
☐Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ☐Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi  Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap  Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 4A MINGGU 7
HARI / TARIKH JUMAAT 14/2/2020 MASA 08.20 AM – 09.30 AM
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK PERKEMBANGAN NASIONALISME
OBJEKTIF - Memahami kesan perkembangan nasionalisme dalam aspek politik, ekonomi dan sosial di Malaysia.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan kesan perkembangan nasionalisme dalam aspek politik, ekonomi dan sosial di Malaysia.
AKTIVITI - Mengimbas kembali topik Bab 2 dengan melakukan perbincangan dalam kumpulan tentang kebangkitan
PEMBELAJARAN & nasionalisme
PEMUDAHCARAAN - Menjawab kuiz tentang perkembangan nasionalisme di Malaysia.

■Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan  Peta Titi  Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap  Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran serta memberi kerjasama
yang baik semasa sesi perbincangan dalam kumpulan dan kuiz.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 5A MINGGU 7
HARI / TARIKH JUMAAT 14/2/2020 MASA 10.35 AM – 11.45 AM
BAHASA MELAYU
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK PROSA TRADISIONAL
(KOMSAS)
OBJEKTIF - Memahami sinopsis, tema, persoalan, watak dan perwatakan, plot, latar, nilai dan pengajaran dalam prosa
PEMBELAJARAN / tradisional “Burung Terbang Dipipiskan Lada”.
KRITERIA KEJAYAAN
- Perbincangan dalam kumpulan untuk menyatakan sinopsis “Burung Terbang Dipipiskan Lada”.
- Menyatakan tema, persoalan, watak dan perwatakan, plot, latar, nilai dan pengajaran dalam prosa
AKTIVITI
tradisional “Burung Terbang Dipipiskan Lada”.
PEMBELAJARAN &
- Menjawab soalan kefahaman berhubung topik prosa tradisional, iaitu “Burung Terbang Dipipiskan Lada”
PEMUDAHCARAAN
daripada soalan peperiksaan sebenar SPM tahun 2012 dan 2014.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
 Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pembelajaran dan memberikan kerjasama yang baik
semasa sesi perbincangan dan latihan.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1B MINGGU 7
HARI / TARIKH JUMAAT 14/2/2020 MASA 11.45 AM – 12.55 PM
BAHASA MELAYU
BIDANG PEMBELAJARAN TOPIK KATA HUBUNG DAN ISTILAH
(TATABAHASA)
OBJEKTIF - Memahami penggunaan kata hubung.
PEMBELAJARAN / - Memahami makna kata dan istilah.
KRITERIA KEJAYAAN
- Perbincangan tentang penggunaan kata hubung dalam ayat.
AKTIVITI - Menghuraikan makna kata dan istilah bagi istilah-istilah yang baru dipelajari.
PEMBELAJARAN & - Menjawab kuiz dan soalan tentang kesalahan kata atau istilah dan kesalahan tatabahasa.
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja  Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Semua pelajar memberikan tumpuan dan kerjasama yang baik semasa sesi pengajaran dan pembelajaran
berlangsung serta sesi soal jawab dan kuiz.

Semua pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1A MINGGU 7
HARI / TARIKH JUMAAT 14/2/2020 MASA 03.20 PM – 04.30 PM
BIDANG PEMBELAJARAN BAHASA MELAYU TOPIK
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN KELAS PEMANTAPAN MANHAJ ASWJ
AKTIVITI
PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
☐Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ☐Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi  Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap  Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
