Anda di halaman 1dari 12

RINGKASAN SERAHAN DAN PENILAIAN KENDIRI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )

NAMA : MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN


MINGGU : KE-38

BIL
BIL SUBJEK KELAS MASA CATATAN
HADIR
ISNIN 15-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.30 – 12.00 PM /20 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK TH4 1.00 – 1.30 PM /18 PDPC berjalan lancar
TAKLIMAT ZIPGRADE-
3 MATEMATIK 4A 3.30 – 4.00 PM /25
Lembaram kerja diedarkan
SELASA 16-Nov-21
1 MATEMATIK TH4 11.00 – 12.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK 2B 3.00 – 4.00 PM /16 PDPC berjalan lancar
RABU 17-Nov-21
1 KIMIA 5 STEM 11.00 – 12.30 PM /16 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK 4A 3.00 – 4.00 PM /25 PDPC berjalan lancar
KHAMIS 18-Nov-21
1 MATEMATIK 2B 10.00 – 11.30 AM /16 PDPC berjalan lancar
2 MATEMATIK 4A 11.30 – 12.30 PM /25 PDPC berjalan lancar
JUMAAT 19-Nov-21
1 MATEMATIK 2C 10.00 – 11.00 AM /20 PDPC berjalan lancar
2 KIMIA 5 STEM 11.00 – 12.30 PM /16 PDPC berjalan lancar
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Monday, November 15, 2021 MASA 10.30-12.00

TOPIK UTAMA TRANSFORMASI ISOMETRI


11.1 TRANSFORMASI
SUB-TOPIK
11.2 TRANSLASI
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
1. Memerihalkan perubahan bentuk, saiz, kedudukan dan orientasi suatu objek yang
melalui transformasi, dan seterusnya menerangkan idea padanan satudengan-satu
OBJEKTIF antara titik-titik dalam transformasi.
PEMBELAJARAN / 2. Menerangkan idea kekongruenan dalam transformasi.
KRITERIA 3. Mengenal translasi.
KEJAYAAN 4. Memerihalkan translasi menggunakan pelbagai perwakilan termasuk dalam bentuk
vektor translasi.
5. Menentukan imej dan objek bagi suatu translasi.

AKTIVITI 1. Guru membentangkan video perihal kongruen dan translasi


PEMBELAJARAN & 2. Pelajar perlu menghuraikan translasi, pelajar melukis imej bagi translasi diberi
PEMUDAHCARAAN 3. Pelajar menilai koordinat imej atau objek apabila translasi dinyatakan.
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 4 MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Monday, November 15, 2021 MASA 1.00-1.30

TOPIK UTAMA KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEHUBAH

SUB-TOPIK 6.2 SISTEM KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEH UBAH


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
KRITERIA 1. Menulis ketaksamaan linear bagi kawasan berlorek
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru memberikan 6 soalan di lcd dengan menunjukkan 1 contoh
PEMBELAJARAN &
2. Pelajar cuba menulis ketaksamaan linear bagi Kawasan berlorek
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Monday, November 15, 2021 MASA 3.30-4.00


GRAF JARAK MASA
TOPIK UTAMA
GRAF LAJU MASA
7.1 GRAF JARAK MASA
SUB-TOPIK
7.2 GRAF LAJU MASA
OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menyelesaikan masalah melibatkan graf jarak masa dan graf laju masa
KRITERIA
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru memberikan lembaran yang mempunyai 4 soalan melibatkan graf jarak masa
PEMBELAJARAN &
dan graf laju masa
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
 Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah

*TAKLIMAT ZIPGRADE OLEH CIKGU IZZAD


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TAHFIZ 4 MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Tuesday, November 16, 2021 MASA 11.00-12.00


KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEHUBAH
TOPIK UTAMA
GRAF JARAK MASA
6.2 SISTEM KETAKSAMAAN LINEAR DALAM 2 PEMBOLEH UBAH
SUB-TOPIK
7.1 GRAF JARAK MASA
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN / 1. Menyelesaikan masalah melibatkan 2 ketaksamaan linear
KRITERIA 2. Melukis graf
KEJAYAAN 3. Mentafsir graf
1. Guru membincangkan jawapan Latihan lepas menulis ketaksamaan bagi Kawasan
AKTIVITI
berlorek
PEMBELAJARAN &
2. Pengenalan bagi bab 7. Pelajar melihat bagaimana melukis graf jarak masa
PEMUDAHCARAAN
3. Pelajar boleh mentafsir graf jarak masa serta menilaikan laju
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 2B MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Tuesday, November 16, 2021 MASA 3.00-4.00

TOPIK UTAMA PEPEJAL GEOMETRI

SUB-TOPIK 6.2 ISIPADU PEPEJAL GEOMETRI


OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menilaikan isipadu bagi pepejal geometri yang dinyatakan
KRITERIA
2. Menyelesaian masalah melibatkan luas dan isipadu gabungan pepejal geometri
KEJAYAAN
AKTIVITI 1. Guru membentangkan pengiraan isipadu bagi setiap pepejal geometri
PEMBELAJARAN & 2. Pelajar mengaplikasi rumus luas permukaan dan isipadu bagi gabungan pepejal
PEMUDAHCARAAN geometri
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 5 STEM MINGGU KE-38


Wednesday, November 17,
HARI / TARIKH MASA 11.00-12.00
2021
TOPIK UTAMA ULANG KAJI MODUL SPM

SUB-TOPIK Cara menjawab kertas 2


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN / Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
KRITERIA 1. Menyelesaikan atau menjawab soalan kertas 2
KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Guru berbincang dengan pelajar kaedah menjawab kertas 2 modul SPM
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok  Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz  Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 16 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-38


Wednesday, November 17,
HARI / TARIKH MASA 3.00-4.00
2021
TOPIK UTAMA GRAF GERAKAN
7.1 GRAF JARAK MASA
SUB-TOPIK
7.2 GRAF LAJU MASA
OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menyelesaikan masalah melibatkan graf jarak masa dan graf laju masa
KRITERIA
KEJAYAAN
1. Guru membincangkan lembaran Latihan terdahulu
AKTIVITI
2. Guru memperlihatkan contoh soalan SPM bgai graf jarak masa dan graf laju masa
PEMBELAJARAN &
3. Pelajar cuba menyelesaikan soalan SPM
PEMUDAHCARAAN

 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek


ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS 2B MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Thursday, November 18, 2021 MASA 10.00-11.30

TOPIK UTAMA KOORDINAT

SUB-TOPIK 7.1 JARAK ANTARA 2 TITIK KOORDINAT


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF
1. Menerangkan jarak melintang, jarak menegak dan jarak condong
PEMBELAJARAN /
2. Melaksanakan pengiraan yang melibatkan jarak antara 2 titik koordinat
KRITERIA
3. Menyelesaikan masalah yang melibatkan jarak antara 2 titik koordinat
KEJAYAAN
1. Guru membentangkan rumus jarak antara 2 titik koordinat
AKTIVITI
2. Pelajar menilaikan jarak antara 2 titik sama ada garis melintang menegak atau
PEMBELAJARAN &
condong
PEMUDAHCARAAN
3. Pelajar menyelesaikan masalah melibatkan jarak antara 2 titik koordinat
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
 Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TINGKATAN 4A MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Thursday, November 18, 2021 MASA 11.30-12.30

TOPIK UTAMA GRAF GERAKAN

SUB-TOPIK 7 GRAF LAJU MASA


OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menyelesaikan masalah melibatkan graf laju masa seperti set modul SPM
KRITERIA
KEJAYAAN
AKTIVITI
1. Guru membincangkan jawapan bagi soalan lampiran set modul SPM melibatkan
PEMBELAJARAN &
graf laju masa
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengukuhan

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


REFLEKSI
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS TING 2C MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Friday, November 19, 2021 MASA 10.00-11.00

TOPIK UTAMA TRANSFORMASI ISOMETRI


11.2 TRANSLASI
SUB-TOPIK
11.3 PANTULAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
OBJEKTIF
1. Menyelesaikan masalah yang melibatkan translasi.
PEMBELAJARAN /
2. Mengenal pantulan.
KRITERIA
3. Memerihalkan pantulan menggunakan pelbagai perwakilan.
KEJAYAAN
4. Menentukan imej dan objek bagi suatu pantulan.
AKTIVITI 1. Guru menunjukkan video kaedah penyelesaian masalah melibatkan soalan pt3
PEMBELAJARAN & translasi
PEMUDAHCARAAN 2. Pelajar mengenal pantulan, paksi pantulan melukis pantulan imej atau objek
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok ☐ Peta Buih Berganda

 Lembaran Kerja ☐ Kuiz ☐ Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH )
NAMA GURU MARDHIAH BT AHMAD TAJUDDIN

MATA PELAJARAN KIMIA KELAS TING 5 STEM MINGGU KE-38

HARI / TARIKH Friday, November 19, 2021 MASA 11.00-12.30

TOPIK UTAMA ULANG KAJI MODUL SPM


Cara menjawab kertas 2
SUB-TOPIK
OBJEKTIF
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran pelajar dapat :
PEMBELAJARAN /
1. Menyelesaikan atau menjawab soalan kertas 2
KRITERIA
KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN & 1. Guru berbincang dengan pelajar kaedah menjawab kertas 2 modul SPM
PEMUDAHCARAAN
 Buku Teks ☐ Edaran / Lembaran Kerja  Modul Subjek
ABM / BBM
 Buku Rujukan / Kerja ☐ Model/ Gambar / Carta ☐ Lain-lain : video

☐ Manhaj ASWJ ☐ Patriotisme ☐ STEM


ELEMEN
 Bahasa ☐ Keusahawanan ☐ Kelestarian Alam Sekitar
MERENTAS
 Nilai Murni  TMK ( ICT )  Kelestarian Global
KURIKULUM (EMK)
 Sains & Teknologi ☐ Kreativiti & Inovasi ☐ Pendidikan Kewangan

KBAR KBAT
TAHAP PEMIKIRAN  Mengingat  Mengaplikasi  Menilai
 Memahami  Menganalisis ☐ Mencipta

☐ Peta Bulatan ☐ Peta Titi


PETA PEMIKIRAN ☐ Peta Alir
☐ Peta Dakap ☐ Peta Buih
I-THINK ☐ Peta Pelbagai Alir
☐ Peta Pokok  Peta Buih Berganda

☐ Lembaran Kerja ☐ Kuiz  Tugasan


PENILAIAN PDPC  Hasil Kerja Pelajar  Lisan ☐ Pembentangan
 Pemerhatian ☐ Drama Lain-lain : ______________

/ 16 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan


pengukuhan

REFLEKSI Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit ☐ Program
Sekolah
