Anda di halaman 1dari 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1A-2 MINGGU 30


HARI / TARIKH ISNIN 10/8/2020 MASA 9.00 AM – 10.00 AM
BIDANG PEMBELAJARAN TATABAHASA TOPIK KATA GANDA
OBJEKTIF - Memahami proses penggandaan kata.
PEMBELAJARAN / - Memahami jenis kata ganda.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan definisi kata ganda, dan proses penggandaan kata.
PEMBELAJARAN & - Menyatakan jenis kata ganda dan contoh kata ganda mengikut jenis tersebut.
PEMUDAHCARAAN - Kuiz lisan tentang contoh kata ganda mengikut jenis-jenisnya.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi kuiz lisan dijalankan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1B MINGGU 30
HARI / TARIKH ISNIN 10/8/2020 MASA 10.00 AM – 11.00 AM
BIDANG PEMBELAJARAN TATABAHASA TOPIK KATA GANDA
OBJEKTIF - Memahami proses penggandaan kata.
PEMBELAJARAN / - Memahami jenis kata ganda.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan definisi kata ganda, dan proses penggandaan kata.
PEMBELAJARAN & - Menyatakan jenis kata ganda dan contoh kata ganda mengikut jenis tersebut.
PEMUDAHCARAAN - Kuiz lisan tentang contoh kata ganda mengikut jenis-jenisnya.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi kuiz lisan dijalankan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5B MINGGU 30
HARI / TARIKH SELASA 11/8/2020 MASA 8.30 AM – 9.30 AM
TOPIK BAB 8 SUBTOPIK DASAR PEMBANGUNAN EKONOMI
- Mengenal pasti enam dasar pembangunan ekonomi.
OBJEKTIF
- Memahami matlamat dan strategi pelaksanaan dasar ekonomi negara.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI - Menyatakan enam dasar pembangunan ekonomi.


PEMBELAJARAN & - Menjelaskan matlamat dan strategi pelaksanaan enam dasar ekonomi negara.
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 30
HARI / TARIKH SELASA 11/8/2020 MASA 11.30 AM – 12.30 PM
TOPIK BAB 8 SUBTOPIK DASAR PEMBANGUNAN EKONOMI
- Mengenal pasti enam dasar pembangunan ekonomi.
OBJEKTIF
- Memahami matlamat dan strategi pelaksanaan dasar ekonomi negara.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI - Menyatakan enam dasar pembangunan ekonomi.


PEMBELAJARAN & - Menjelaskan matlamat dan strategi pelaksanaan enam dasar ekonomi negara.
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 4A MINGGU 30
HARI / TARIKH RABU 12/8/2020 MASA 8.30 AM – 9.00 AM
TOPIK BAB 7 SUBTOPIK Latar Belakang Idea Negara Merdeka
OBJEKTIF - Memahami perkembangan politik antarabangsa dan serantau dalam mencetuskan idea negara
PEMBELAJARAN / merdeka.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menyatakan nama pemimpin dan matlamat perjuangan setiap pertubuhan dan parti politik bermula
PEMBELAJARAN & tahun 1938 hingga 1951.
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1A-2 MINGGU 30
HARI / TARIKH RABU 12/8/2020 MASA 9.00 AM – 10.00 AM
TOPIK KARANGAN SUBTOPIK KARANGAN RESPON TERHAD (K. PENDEK)
OBJEKTIF - Memahami cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN / - Memahami teknik menjawab karangan pendek.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN & - Menyatakan contoh dan teknik menjawab karangan pendek.
PEMUDAHCARAAN - Menulis karangan pendek dengan teknik penulisan yang betul seperti kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis karangan pendek.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1A-1 MINGGU 30
HARI / TARIKH RABU 12/8/2020 MASA 10.00 AM – 11.00 AM
TOPIK KARANGAN SUBTOPIK KARANGAN RESPON TERHAD (K. PENDEK)
OBJEKTIF - Memahami cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN / - Memahami teknik menjawab karangan pendek.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN & - Menyatakan contoh dan teknik menjawab karangan pendek.
PEMUDAHCARAAN - Menulis karangan pendek dengan teknik penulisan yang betul seperti kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis karangan pendek.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1B MINGGU 30
HARI / TARIKH RABU 12/8/2020 MASA 11.30 AM – 12.30 PM
TOPIK KARANGAN SUBTOPIK KARANGAN RESPON TERHAD (K. PENDEK)
OBJEKTIF - Memahami cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN / - Memahami teknik menjawab karangan pendek.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN & - Menyatakan contoh dan teknik menjawab karangan pendek.
PEMUDAHCARAAN - Menulis karangan pendek dengan teknik penulisan yang betul seperti kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis karangan pendek.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TAHFIZ 4B MINGGU 30
HARI / TARIKH RABU 12/8/2020 MASA 2.30 PM – 3.30 PM
BIDANG PEMBELAJARAN RUMUSAN TOPIK RUMUSAN
- Mengenal pasti kata kunci dan cara menukarkan kata kunci untuk isi tersurat.
OBJEKTIF
- Memahami cara menulis rumusan dengan betul.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI - Menyatakan cara mengenal pasti kata kunci dan cara menukarkan kata kunci untuk isi tersurat.
PEMBELAJARAN & - Memahami cara menulis pendahuluan, isi tersurat, isi tersirat dan penutup bagi rumusan.
PEMUDAHCARAAN - Menulis rumusan dengan betul mengikut kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis rumusan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 30
HARI / TARIKH KHAMIS 13/8/2020 MASA 8.30 AM – 9.00 AM
TOPIK BAB 8 SUBTOPIK PEMBANGUNAN DAN PERPADUAN NEGARA
- Memahami gagasan pembentukan Rukun Negara dan prinsip-prinsipnya.
OBJEKTIF
- Memahami Dasar Pendidikan Kebangsaan dan Falsafah Pendidikan Kebangsaan.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI - Menyatakan gagasan pembentukan Rukun Negara dan lima prinsip yang mendasarinya.
PEMBELAJARAN & - Menjelaskan proses ke arah pembentukan Dasar Pendidikan Kebangsaan dan Falsafah Pendidikan
PEMUDAHCARAAN Kebangsaan.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 4A MINGGU 30
HARI / TARIKH KHAMIS 13/8/2020 MASA 9.00 AM – 10.00 AM
TOPIK BAB 7 SUBTOPIK Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC)
OBJEKTIF - Memahami objektif penubuhan Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC).
PEMBELAJARAN / - Mengenal pasti anggota Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC).
KRITERIA KEJAYAAN - Memahami peranan Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC).
AKTIVITI - Menyatakan objektif penubuhan Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC).
PEMBELAJARAN & - Menyatakan senarai anggota Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC).
PEMUDAHCARAAN - Menjelaskan peranan Jawatankuasa Hubungan Antara Kaum (CLC) dalam mengatasi 5 isu berbangkit.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 1A-1 MINGGU 30
HARI / TARIKH KHAMIS 13/8/2020 MASA 10.00 AM – 11.00 AM
TOPIK KARANGAN SUBTOPIK KARANGAN RESPON TERHAD (K. PENDEK)
OBJEKTIF - Memahami cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN / - Memahami teknik menjawab karangan pendek.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN & - Menyatakan contoh dan teknik menjawab karangan pendek.
PEMUDAHCARAAN - Menulis karangan pendek dengan teknik penulisan yang betul seperti kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis karangan pendek.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TAHFIZ 1A MINGGU 30
HARI / TARIKH KHAMIS 13/8/2020 MASA 11.00 AM – 12.00 PM
TOPIK KARANGAN SUBTOPIK KARANGAN RESPON TERHAD (K. PENDEK)
OBJEKTIF - Memahami cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN / - Memahami teknik menjawab karangan pendek.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN & - Menyatakan contoh dan teknik menjawab karangan pendek.
PEMUDAHCARAAN - Menulis karangan pendek dengan teknik penulisan yang betul seperti kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis karangan pendek.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5A MINGGU 30
HARI / TARIKH KHAMIS 13/8/2020 MASA 12.30 PM – 1.30 PM
TOPIK BAB 8 SUBTOPIK DASAR PEMBANGUNAN EKONOMI
- Mengenal pasti enam dasar pembangunan ekonomi.
OBJEKTIF
- Memahami matlamat dan strategi pelaksanaan dasar ekonomi negara.
PEMBELAJARAN

AKTIVITI - Menyatakan enam dasar pembangunan ekonomi.


PEMBELAJARAN & - Menjelaskan matlamat dan strategi pelaksanaan enam dasar ekonomi negara.
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5A MINGGU 30
HARI / TARIKH JUMAAT 14/8/2020 MASA 8.00 AM – 9.00 AM
TOPIK BAB 8 SUBTOPIK PEMBANGUNAN DAN PERPADUAN NEGARA
- Mengenal pasti 6 dasar pembangunan ekonomi, serta matlamat dan strategi pelaksanaannya.
OBJEKTIF
- Memahami Akta Bahasa Kebangsaan, Dasar Kebudayaan Kebangsaan, Sukan untuk Perpaduan dan
PEMBELAJARAN
Wawasan 2020.
AKTIVITI - Menyatakan 6 dasar pembangunan ekonomi serta menjelaskan matlamat dan strategi pelaksanaannya
PEMBELAJARAN & - Menjelaskan Akta Bahasa Kebangsaan, Dasar Kebudayaan Kebangsaan, Sukan untuk Perpaduan dan
PEMUDAHCARAAN Wawasan 2020.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS TAHFIZ 1B MINGGU 30
HARI / TARIKH JUMAAT 14/8/2020 MASA 11.00 AM – 12.00 PM
TOPIK KARANGAN SUBTOPIK KARANGAN RESPON TERHAD (K. PENDEK)
OBJEKTIF - Memahami cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN / - Memahami teknik menjawab karangan pendek.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Menjelaskan cara menulis karangan respon terhad (karangan pendek)
PEMBELAJARAN & - Menyatakan contoh dan teknik menjawab karangan pendek.
PEMUDAHCARAAN - Menulis karangan pendek dengan teknik penulisan yang betul seperti kehendak soalan.

☐Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi menulis karangan pendek.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5B MINGGU 30
HARI / TARIKH JUMAAT 14/8/2020 MASA 12.00 PM – 1.00 PM
TOPIK BAB 8 SUBTOPIK PEMBANGUNAN DAN PERPADUAN NEGARA
- Mengenal pasti 6 dasar pembangunan ekonomi, serta matlamat dan strategi pelaksanaannya.
OBJEKTIF
- Memahami Akta Bahasa Kebangsaan, Dasar Kebudayaan Kebangsaan, Sukan untuk Perpaduan dan
PEMBELAJARAN
Wawasan 2020.
AKTIVITI - Menyatakan 6 dasar pembangunan ekonomi serta menjelaskan matlamat dan strategi pelaksanaannya
PEMBELAJARAN & - Menjelaskan Akta Bahasa Kebangsaan, Dasar Kebudayaan Kebangsaan, Sukan untuk Perpaduan dan
PEMUDAHCARAAN Wawasan 2020.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi perbincangan.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.

REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
