Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5A-1 MINGGU 25


HARI / TARIKH ISNIN 6/7/2020 MASA 8.50 AM – 9.50 AM
Bab 6: Pengukuhan Negara dan Bangsa
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
Malaysia
- Memahami cadangan ke arah pembentukan Malaysia.
OBJEKTIF
- Memahami faktor-faktor pembentukan Malaysia.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan reaksi dalam negeri terhadap pembentukan Malaysia.

AKTIVITI - Guru menjelaskan cadangan ke arah pembentukan Malaysia.


PEMBELAJARAN & - Guru menerangkan faktor-faktor pembentukan Malaysia.
PEMUDAHCARAAN - Pelajar menyatakan reaksi dalam negeri terhadap pembentukan Malaysia.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi soal jawab.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH PDPC-PKP )

NAMA GURU AKALILY BINTI NARMI

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS TAHFIZ 1A MINGGU KE-25

HARI / TARIKH Monday, July 6, 2020 MASA 12.30 pm – 2.00 pm

TOPIK UTAMA Tatabahasa

SUB-TOPIK Kata Hubung dan Ayat Majmuk

PENGISIAN PDPC-PKP :
1. Pelajar perlu baca nota “kata hubung dan ayat majmuk” yang boleh diakses di
Google Classroom kod rlx2rzl dan menjawab latihan pengukuhan yang turut
PENGISIAN PDPC disediakan di medium yang sama.
2. Pelajar dikehendaki menjawab kuiz tentang sub-topik berkenaan yang
disediakan dalam bentuk objektif secara dalam talian melalui laman web
quizizz.com.

 Whatsapp ☐ Google Sheet ☐ Skype


 Google Classroom ☐ Google Slide ☐ Cisco Webex
MEDIUM ☐ Google Meet ☐ Google Draw ☐ Youtube
☐ Google Form ☐ Zoom ☐ Video
☐ Google Doc ☐ Lark Meeting  Lain: Quizziz

REFLEKSI
16 / 26 orang murid hadir dan membuat tugasan yang diberi
KEHADIRAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 25
HARI / TARIKH SELASA 7/7/2020 MASA 10.25 AM – 10.55 PM
Bab 6: Pengukuhan Negara dan Bangsa
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
Malaysia
- Memahami cadangan ke arah pembentukan Malaysia.
OBJEKTIF
- Memahami faktor-faktor pembentukan Malaysia.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan reaksi dalam negeri terhadap pembentukan Malaysia.

AKTIVITI - Guru menjelaskan cadangan ke arah pembentukan Malaysia.


PEMBELAJARAN & - Guru menerangkan faktor-faktor pembentukan Malaysia.
PEMUDAHCARAAN - Pelajar menyatakan reaksi dalam negeri terhadap pembentukan Malaysia.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi soal jawab.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH PDPC-PKP )

NAMA GURU AKALILY BINTI NARMI

MATA PELAJARAN Sejarah KELAS 4A MINGGU KE-25

HARI / TARIKH Tuesday, July 7, 2020 MASA 12.00 pm – 1.00 pm

TOPIK UTAMA Bab 5: Persekutuan Tanah Melayu 1948


5.1 Latar Belakang Penubuhan Persekutuan Tanah Melayu 1948
SUB-TOPIK 5.2 Faktor Penubuhan Persekutuan Tanah Melayu 1948

PENGISIAN PDPC-PKP :
1. Pelajar dikehendaki menonton video pembelajaran tentang sub-topik
berkenaan melalui pautan youtube yang diberikan oleh guru.
2. Pelajar perlu baca dan fahami nota (peta minda) tentang sub-topik berkenaan
PENGISIAN PDPC yang telah disediakan oleh guru dalam Google Classroom kod chlrhwj.
3. Pelajar dikehendaki menjawab kuiz tentang sub-topik berkenaan yang
disediakan dalam bentuk objektif secara dalam talian melalui laman web
quizizz.com.

 Whatsapp ☐ Google Sheet ☐ Skype


 Google Classroom ☐ Google Slide ☐ Cisco Webex
MEDIUM ☐ Google Meet ☐ Google Draw  Youtube
☐ Google Form ☐ Zoom ☐ Video
☐ Google Doc ☐ Lark Meeting  Lain: Quizizz

REFLEKSI
10 / 22 orang murid hadir dan membuat tugasan yang diberi
KEHADIRAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH PDPC-PKP )

NAMA GURU AKALILY BINTI NARMI

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS 1A MINGGU KE-25

HARI / TARIKH Wednesday, July 8, 2020 MASA 12.00 pm – 1.00 pm

TOPIK UTAMA Tatabahasa

SUB-TOPIK Kata Hubung dan Ayat Majmuk

PENGISIAN PDPC-PKP :
1. Pelajar perlu baca nota “kata hubung dan ayat majmuk” yang boleh diakses di
Google Classroom kod 62e4ew5 dan menjawab latihan pengukuhan yang
PENGISIAN PDPC turut disediakan di medium yang sama.
2. Pelajar dikehendaki menjawab kuiz tentang sub-topik berkenaan yang
disediakan dalam bentuk objektif secara dalam talian melalui laman web
quizizz.com.

 Whatsapp ☐ Google Sheet ☐ Skype


 Google Classroom ☐ Google Slide ☐ Cisco Webex
MEDIUM ☐ Google Meet ☐ Google Draw ☐ Youtube
☐ Google Form ☐ Zoom ☐ Video
☐ Google Doc ☐ Lark Meeting  Lain: Quizziz

REFLEKSI
20 / 28 orang murid hadir dan membuat tugasan yang diberi
KEHADIRAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( RPH PDPC-PKP )

NAMA GURU AKALILY BINTI NARMI

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS 1B MINGGU KE-25

HARI / TARIKH Wednesday, July 8, 2020 MASA 12.00 pm – 1.00 pm

TOPIK UTAMA Tatabahasa

SUB-TOPIK Kata Hubung dan Ayat Majmuk

PENGISIAN PDPC-PKP :
1. Pelajar perlu baca nota “kata hubung dan ayat majmuk” yang boleh diakses di
Google Classroom kod ijw3g22 dan menjawab latihan pengukuhan yang turut
PENGISIAN PDPC disediakan di medium yang sama.
2. Pelajar dikehendaki menjawab kuiz tentang sub-topik berkenaan yang
disediakan dalam bentuk objektif secara dalam talian melalui laman web
quizizz.com.

 Whatsapp ☐ Google Sheet ☐ Skype


 Google Classroom ☐ Google Slide ☐ Cisco Webex
MEDIUM ☐ Google Meet ☐ Google Draw ☐ Youtube
☐ Google Form ☐ Zoom ☐ Video
☐ Google Doc ☐ Lark Meeting  Lain: Quizziz

REFLEKSI
13 / 17 orang murid hadir dan membuat tugasan yang diberi
KEHADIRAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5A-2 MINGGU 25
HARI / TARIKH KHAMIS 9/7/2020 MASA 11.30 AM – 12.30 PM
Bab 6: Pengukuhan Negara dan Bangsa
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
Malaysia
- Memahami cadangan ke arah pembentukan Malaysia.
OBJEKTIF
- Memahami faktor-faktor pembentukan Malaysia.
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
- Menyatakan reaksi dalam negeri terhadap pembentukan Malaysia.

AKTIVITI - Guru menjelaskan cadangan ke arah pembentukan Malaysia.


PEMBELAJARAN & - Guru menerangkan faktor-faktor pembentukan Malaysia.
PEMUDAHCARAAN - Pelajar menyatakan reaksi dalam negeri terhadap pembentukan Malaysia.

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi soal jawab.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :


 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 25
HARI / TARIKH KHAMIS 9/7/2020 3.00 PM – 4.00 PM
MASA
Bab 6: Pengukuhan Negara dan Bangsa
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
Malaysia
OBJEKTIF - Memahami reaksi negara luar terhadap pembentukan Malaysia.
PEMBELAJARAN / - Memahami langkah-langkah pembentukan Malaysia.
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI - Pelajar menjelaskan reaksi negara luar terhadap pembentukan Malaysia.
PEMBELAJARAN & - Guru menerangkan langkah-langkah pembentukan Malaysia.
PEMUDAHCARAAN

■Buku Teks ■Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
■Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ■Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ■Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN Para pelajar memberikan tumpuan semasa sesi pengajaran dan pembelajaran, serta memberikan
kerjasama yang baik semasa sesi soal jawab.

Para pelajar dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengukuhan.
REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :

 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5A-1 MINGGU 25
HARI / TARIKH JUMAAT 10/7/2020 MASA 10.25 AM – 11.30 AM
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
☐Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ☐Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar Lisan Pembentangan
Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN

\\REFLEKSI
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana : gotong-royong sekolah.
 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN SEJARAH KELAS 5STEM MINGGU 25
HARI / TARIKH JUMAAT 10/7/2020 MASA 12.00 PM – 1.00 PM
BIDANG PEMBELAJARAN SEJARAH TOPIK
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN /
KRITERIA KEJAYAAN
AKTIVITI
PEMBELAJARAN &
PEMUDAHCARAAN

☐Buku Teks ☐Edaran/Lembar Kerja ☐ Paparan LCD


ABM / BBM
☐Buku Rujukan/Kerja ☐Model/Gambar/Carta ☐Lain-lain :_______________

☐Sains & Teknologi ☐Patriotisme ☐STEM


ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM ( EMK ) ☐Bahasa ☐Keusahawanan ☐Kelestarian Alam Sekitar
☐Nilai Murni ☐TMK ( ICT ) ☐Kelestarian Global
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS RENDAH KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI

TAHAP PEMIKIRAN Mengingat Mengaplikasi Menilai


 Memahami Menganalisis Mencipta

PETA PEMIKIRAN Peta Bulatan Peta Titi Peta Alir


I-THINK
Peta Dakap Peta Buih Peta Pelbagai Alir
Lembaran Kerja Kuiz Tugasan
PENILAIAN PDPC Hasil Kerja Pelajar  Lisan Pembentangan
 Pemerhatian Drama / PBL Lain-lain : ________________
PENILAIAN

REFLEKSI

Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana : gotong-royong sekolah


 Mesyuarat/Kursus Aktiviti Luar Cuti Rehat/Cuti Sakit Program Sekolah
