Anda di halaman 1dari 18

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 : 10 orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 25 April 2022 / Isnin / Minggu 6 MASA 7:50 – 8:50 pagi

KEMAHIRAN KP 3 – Nombor Bulat


PEMULIHAN (KP) 3.1 Nombor Bulat Hingga 10
STANDARD
KANDUNGAN KSSR 1.2 Nilai Nombor

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF 
1. Membandingkan dua nombor dan menyatakan yang mana lebih atau kurang.

SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak sebagai persediaan belajar.

1. Secara berpasangan, murid diberikan sebuah bakul yang mengandungi bola berwarna
merah dan biru yang berbeza bilangannya.
2. Seorang murid diminta untuk membilang bola merah, dan seorang murid lagi
membilang bola biru. Kedua-dua murid tersebut menyebut bilangan bola merah dan
AKTIVITI bola biru kepada kelas.
3. Setiap bola merah dipadankan dengan bola biru secara berpasangan. (Terdapat bola
yang tiada ‘pasangan’)
4. Murid dibimbing untuk menyatakan ‘lebih daripada’ dan ‘kurang daripada’.
5. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan soal jawab bersama murid.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10 orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 25 April 2022 / Isnin / Minggu 6 MASA 8:50 - 9:50 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 4 – Suku Kata KV (Vokal I)

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Mendengar dan menyebut suku kata KV
OBJEKTIF 
2. Mengecam bunyi suku kata KV
3. Menyebut dan membunyikan suku kata KV
1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak yang berkaitan dengan suku kata KV kemudian
SET INDUKSI
guru mengaitkan dengan isi pelajaran.
2. Guru membimbing murid mengeja dan membaca suku kata KV vokal I (hi, ji, ki, li, mi).
AKTIVITI 3. Murid mengeja dan membatangkan suku kata KV satu persatu.
4. Murid menyiapkan lembaran kerja mencantum abjad untuk membentuk suku kata KV.

5. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 : 6 orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 25 April 2022 / Isnin / Minggu 6 MASA 10:10 - 11:10 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 4 – Suku Kata KV (Vokal I)

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Mendengar dan menyebut suku kata KV
OBJEKTIF 
2. Mengecam bunyi suku kata KV
3. Menyebut dan membunyikan suku kata KV
1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak yang berkaitan dengan suku kata KV kemudian
SET INDUKSI
guru mengaitkan dengan isi pelajaran.
2. Guru membimbing murid mengeja dan membaca suku kata KV vokal I (hi, ji, ki, li, mi).
AKTIVITI 3. Murid mengeja dan membatangkan suku kata KV satu persatu.
4. Murid menyiapkan lembaran kerja mencantum abjad untuk membentuk suku kata KV.

5. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 : 4 orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 25 April 2022 / Isnin / Minggu 6 MASA 11:10 – 12:10 tgh hari

KEMAHIRAN KP 3 – Nombor Bulat


PEMULIHAN (KP) 3.1 Nombor Bulat Hingga 10
STANDARD
KANDUNGAN KSSR 1.2 Nilai Nombor

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF 
1. Membandingkan dua nombor dan menyatakan yang mana lebih atau kurang.

SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak sebagai persediaan belajar.

2. Secara berpasangan, murid diberikan sebuah bakul yang mengandungi bola berwarna
merah dan biru yang berbeza bilangannya.
3. Seorang murid diminta untuk membilang bola merah, dan seorang murid lagi
membilang bola biru. Kedua-dua murid tersebut menyebut bilangan bola merah dan
AKTIVITI bola biru kepada kelas.
4. Setiap bola merah dipadankan dengan bola biru secara berpasangan. (Terdapat bola
yang tiada ‘pasangan’)
5. Murid dibimbing untuk menyatakan ‘lebih daripada’ dan ‘kurang daripada’.
6. Murid menyiapkan lembaran kerja yang diberi.

7. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan soal jawab bersama murid.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
Mata pelajaran MATEMATIK Minggu 6
Kelas 2 Masa 7:50 – 8:50 pagi
Tarikh 26 / 04 / 2022 Hari Selasa
Unit / Bidang / Tema Unit 1
Nombor dan Operasi
Kemahiran pemulihan KP2 Konsep Nombor
Standard kandungan 1.1 Kuantiti secara intuitif
Standard pembelajaran 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan.
ABM/BBM Slaid ppt/ tangan lidi / kad gambar dan bahan maujud.
Objektif pembelajaran Pada akhir PdP, murid berupaya :
i) Menyatakan kumpulan objek melalui perbandingan :
a) banyak atau sedikit
Kriteria kejayaan Murid dapat menyatakan dan menyusun kumpulan melalui perbandingan dan mengikut
urutan.
EMK Kreativiti dan Inovasi Kecerdasan Pelbagai : Visual dan
Ruang
Nilai Murni : Bekerjasama KBAR / KBAT : Menilai
Kemahiran Berfikir : mencirikan / mengumpul dan mengelas.
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
Aktiviti permulaan 1. Guru memulakan isi pelajaran dengan bermain kuiz Siapa banyak.
(Set Induksi) 2. Murid diberikan tangan lidi warna merah dan kuning.
3. Murid diminta mengangkat tangan lidi berdasarkan ciri yang guru tunjukkan pada
slaid.
4. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
Aktiviti utama INTERAKSI
(Interaksi / Pengukuhan / 1. Guru menunjukkan kad gambar secara berpasangan untuk melihat perbandingan.
Pengayaan) 2. Murid menentukan kumpulan berdasarkan objek.
3. Murid diminta menunjukkan kad gambar berdasarkan arahan guru dan susun
berdasarkan turutan.
PENGUKUHAN
4. Guru edarkan lembaran kerja kepada murid.
5. Murid diminta menulis banyak atau sedikit / lebih atau kurang. Sama banyak atau
tidak sama banyak berdasarkan lembaran kerja.
PENGAYAAN
6. Guru edarkan latihan pengayaan.
7. Murid diminta menyusun kumpulan objek dengan projek gunting dan tampal.
BIMBINGAN
8. Murid dibimbing untuk menyatakan kumpulan berdasarkan ciri bersama guru.
Aktiviti penutup 9. Guru menyimpulkan isi pelajaran pada hari ini.
10. Murid yang mencapai objektif pdpc diberikan token sebagai peneguhan positif.
11. Guru memberikan pujian kepada murid sebagai penghargaan belajar hari ini.
PAK 21 / Pendekatan P. Koperatif / P.B. Projek / P. Masteri / Inkuiri Penemuan / P. B. Masalah / STEM
Refleksi 1. Kehadiran : / jumlah semua murid di dalam kelas.
2. Latihan diberikan :
/ murid mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengayaan.
/ murid tidak mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan
bimbingan.

Kekuatan :
Kelemahan :
Cadangan Penambahbaikan :
Sesi Pdp ditangguhkan kerana :

Mesyuarat Cuti Sakit


Kursus Lain-lain.
CRK
Penilaian Lembaran Kerja / Projek / Drama / Cerita / Pembetangan / Peta i-Think / Kuiz / Ujian
Formatif / Ujian Sumatif / Bimbingan / Token / lain-lain : Aktiviti berkumpulan.
TARIKH : 26 / 04 / 2022 MASA : 9:20 pagi - 9:50 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal i)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid Powerpoint
SET INDUKSI yang ditunjukkan. (ni, pi, ri, si, ti)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
TARIKH : 26 / 04 / 2022 MASA : 10:10 pagi - 11:10 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal i)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI Powerpoint yang ditunjukkan. (ni, pi, ri, si, ti)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
TARIKH : 26 / 04 / 2022 MASA : 11.10 pagi - 12:10 t/hari
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal i)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal- Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
Linguistik
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI Powerpoint yang ditunjukkan. (ni, pi, ri, si, ti)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
Mata pelajaran MATEMATIK Minggu 6
Kelas 3 Masa 7:50 – 8:50 pagi
Tarikh 27 / 04 / 2022 Hari Rabu
Unit / Bidang / Tema Unit 1
Nombor dan Operasi
Kemahiran pemulihan KP2 Konsep Nombor
Standard kandungan 1.1 Kuantiti secara intuitif
Standard pembelajaran 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan.
ABM/BBM Slaid ppt/ tangan lidi / kad gambar dan bahan maujud.
Objektif pembelajaran Pada akhir PdP, murid berupaya :
i) Menyatakan kumpulan objek melalui perbandingan :
a) banyak atau sedikit
Kriteria kejayaan Murid dapat menyatakan dan menyusun kumpulan melalui perbandingan dan mengikut
urutan.
EMK Kreativiti dan Inovasi Kecerdasan Pelbagai : Visual dan
Ruang
Nilai Murni : Bekerjasama KBAR / KBAT : Menilai
Kemahiran Berfikir : mencirikan / mengumpul dan mengelas.
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
Aktiviti permulaan 1. Guru memulakan isi pelajaran dengan bermain kuiz Siapa banyak.
(Set Induksi) 2. Murid diberikan tangan lidi warna merah dan kuning.
3. Murid diminta mengangkat tangan lidi berdasarkan ciri yang guru tunjukkan pada
slaid.
4. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
Aktiviti utama INTERAKSI
(Interaksi / Pengukuhan / 5. Guru menunjukkan kad gambar secara berpasangan untuk melihat perbandingan.
Pengayaan) 6. Murid menentukan kumpulan berdasarkan objek.
7. Murid diminta menunjukkan kad gambar berdasarkan arahan guru dan susun
berdasarkan turutan.
PENGUKUHAN
8. Guru edarkan lembaran kerja kepada murid.
9. Murid diminta menulis banyak atau sedikit / lebih atau kurang. Sama banyak atau
tidak sama banyak berdasarkan lembaran kerja.
PENGAYAAN
10. Guru edarkan latihan pengayaan.
11. Murid diminta menyusun kumpulan objek dengan projek gunting dan tampal.
BIMBINGAN
12. Murid dibimbing untuk menyatakan kumpulan berdasarkan ciri bersama guru.
Aktiviti penutup 13. Guru menyimpulkan isi pelajaran pada hari ini.
14. Murid yang mencapai objektif pdpc diberikan token sebagai peneguhan positif.
15. Guru memberikan pujian kepada murid sebagai penghargaan belajar hari ini.
PAK 21 / Pendekatan P. Koperatif / P.B. Projek / P. Masteri / Inkuiri Penemuan / P. B. Masalah / STEM
Refleksi 1. Kehadiran : / jumlah semua murid di dalam kelas.
2. Latihan diberikan :
/ murid mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengayaan.
/ murid tidak mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan
bimbingan.

Kekuatan :
Kelemahan :
Cadangan Penambahbaikan :
Sesi Pdp ditangguhkan kerana :

Mesyuarat Cuti Sakit


Kursus Lain-lain.
CRK
Penilaian Lembaran Kerja / Projek / Drama / Cerita / Pembetangan / Peta i-Think / Kuiz / Ujian
Formatif / Ujian Sumatif / Bimbingan / Token / lain-lain : Aktiviti berkumpulan.
TARIKH : 27 / 04 / 2022 MASA : 8:50 pagi - 9:50 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal i)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI Powerpoint yang ditunjukkan. (vi, wi, yi, zi)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
Mata pelajaran MATEMATIK Minggu 6
Kelas 2 Masa 10:10 – 11:10 pagi
Tarikh 27 / 04 / 2022 Hari Rabu
Unit / Bidang / Tema Unit 1Nombor dan Operasi
Kemahiran pemulihan KP2 Konsep Nombor
Standard kandungan 1.1 Kuantiti secara intuitif
Standard pembelajaran 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan.
ABM/BBM Slaid ppt/ tangan lidi / kad gambar dan bahan maujud.
Objektif pembelajaran Pada akhir PdP, murid berupaya :
i) Menyatakan kumpulan objek melalui perbandingan :
b.) lebih atau kurang
Kriteria kejayaan Murid dapat menyatakan dan menyusun kumpulan melalui perbandingan dan mengikut
urutan.
EMK Kreativiti dan Inovasi Kecerdasan Pelbagai : Visual dan Ruang
Nilai Murni : Bekerjasama KBAR / KBAT : Menilai
Kemahiran Berfikir : mencirikan / mengumpul dan mengelas.
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
Aktiviti permulaan 1. Guru memulakan isi pelajaran dengan bermain kuiz Siapa banyak.
(Set Induksi) 2. Murid diberikan tangan lidi warna merah dan kuning.
3. Murid diminta mengangkat tangan lidi berdasarkan ciri yang guru tunjukkan pada slaid.
4. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
Aktiviti utama INTERAKSI
(Interaksi / Pengukuhan / 5. Guru menunjukkan kad gambar secara berpasangan untuk melihat perbandingan.
Pengayaan) 6. Murid menentukan kumpulan berdasarkan objek.
7. Murid diminta menunjukkan kad gambar berdasarkan arahan guru dan susun
berdasarkan turutan.
PENGUKUHAN
8. Guru edarkan lembaran kerja kepada murid.
9. Murid diminta menulis banyak atau sedikit / lebih atau kurang berdasarkan lembaran
kerja.
PENGAYAAN
10. Guru edarkan latihan pengayaan.
11. Murid diminta menyusun kumpulan objek dengan projek gunting dan tampal.
BIMBINGAN
12. Murid dibimbing untuk menyatakan kumpulan berdasarkan ciri bersama guru.
Aktiviti penutup 13. Guru menyimpulkan isi pelajaran pada hari ini.
14. Murid yang mencapai objektif pdpc diberikan token sebagai peneguhan positif.
15. Guru memberikan pujian kepada murid sebagai penghargaan belajar hari ini.
PAK 21 / Pendekatan P. Koperatif / P.B. Projek / P. Masteri / Inkuiri Penemuan / P. B. Masalah / STEM
Refleksi 1. Kehadiran : / jumlah semua murid di dalam kelas.
2. Latihan diberikan :
/ murid mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengayaan.
/ murid tidak mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan bimbingan.

Kekuatan :
Kelemahan :
Cadangan Penambahbaikan :
Sesi Pdp ditangguhkan kerana :

Mesyuarat Cuti Sakit


Kursus Lain-lain.
CRK
Penilaian Lembaran Kerja / Projek / Drama / Cerita / Pembetangan / Peta i-Think / Kuiz / Ujian
Formatif / Ujian Sumatif / Bimbingan / Token / lain-lain : Aktiviti berkumpulan.
TARIKH : 27 / 04 / 2022 MASA : 11:10 pagi - 12:10 t/hari
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal i)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI Powerpoint yang ditunjukkan. (vi, wi, yi, zi)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
TARIKH : 28 / 04 / 2022 MASA : 10:10 pagi - 11:10 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal o)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI Powerpoint yang ditunjukkan. (bo, co, do, fo, jo)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
TARIKH : 28 / 04 / 2022 MASA : 11:10 pagi - 12:10 t/hari
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal O)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI Powerpoint yang ditunjukkan. (bo, co, do, fo, jo)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
Mata pelajaran MATEMATIK Minggu 6
Kelas 3 Masa 7:20 – 8:20 pagi
Tarikh 27 / 04 / 2022 Hari Jumaat
Unit / Bidang / Tema Unit 1Nombor dan Operasi
Kemahiran pemulihan KP2 Konsep Nombor
Standard kandungan 1.1 Kuantiti secara intuitif
Standard pembelajaran 1.1.1 Menyatakan kuantiti melalui perbandingan.
ABM/BBM Slaid ppt/ tangan lidi / kad gambar dan bahan maujud.
Objektif pembelajaran Pada akhir PdP, murid berupaya :
i) Menyatakan kumpulan objek melalui perbandingan :
c.) sama banyak
Kriteria kejayaan Murid dapat menyatakan dan menyusun kumpulan melalui perbandingan dan mengikut
urutan.
EMK Kreativiti dan Inovasi Kecerdasan Pelbagai : Visual dan Ruang
Nilai Murni : Bekerjasama KBAR / KBAT : Menilai
Kemahiran Berfikir : mencirikan / mengumpul dan mengelas.
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PENGAJARAN
Aktiviti permulaan 1. Guru memulakan isi pelajaran dengan bermain kuiz Siapa banyak.
(Set Induksi) 2. Murid diberikan tangan lidi warna merah dan kuning.
3. Murid diminta mengangkat tangan lidi berdasarkan ciri yang guru tunjukkan pada slaid.
4. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
Aktiviti utama INTERAKSI
(Interaksi / Pengukuhan / 5. Guru menunjukkan kad gambar secara berpasangan untuk melihat perbandingan.
Pengayaan) 6. Murid menentukan kumpulan berdasarkan objek.
7. Murid diminta menunjukkan kad gambar berdasarkan arahan guru dan susun
berdasarkan turutan.
PENGUKUHAN
8. Guru edarkan lembaran kerja kepada murid.
9. Murid diminta membandingkan sama banyak berdasarkan lembaran kerja.
PENGAYAAN
10. Guru edarkan latihan pengayaan.
11. Murid diminta menyusun kumpulan objek dengan projek gunting dan tampal.
BIMBINGAN
12. Murid dibimbing untuk menyatakan kumpulan berdasarkan ciri bersama guru.
Aktiviti penutup 13. Guru menyimpulkan isi pelajaran pada hari ini.
14. Murid yang mencapai objektif pdpc diberikan token sebagai peneguhan positif.
15. Guru memberikan pujian kepada murid sebagai penghargaan belajar hari ini.
PAK 21 / Pendekatan P. Koperatif / P.B. Projek / P. Masteri / Inkuiri Penemuan / P. B. Masalah / STEM
Refleksi 1. Kehadiran : / jumlah semua murid di dalam kelas.
2. Latihan diberikan :
/ murid mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan pengayaan.
/ murid tidak mencapai objektif pembelajaran dan diberikan latihan bimbingan.

Kekuatan :
Kelemahan :
Cadangan Penambahbaikan :
Sesi Pdp ditangguhkan kerana :

Mesyuarat Cuti Sakit


Kursus Lain-lain.
CRK
Penilaian Lembaran Kerja / Projek / Drama / Cerita / Pembetangan / Peta i-Think / Kuiz / Ujian
Formatif / Ujian Sumatif / Bimbingan / Token / lain-lain : Aktiviti berkumpulan.
TARIKH : 29 / 04 / 2022 MASA : 8:50 pagi - 9:50 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal O)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI powerpoint yang ditunjukkan. (ko, lo, mo, no, po)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
TARIKH : 29 / 04 / 2022 MASA : 10:10 pagi - 10:40 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal O)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI powerpoint yang ditunjukkan. (ko, lo, mo, no, po)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
TARIKH : 29 / 04 / 2022 MASA : 10:40 pagi - 11:40 pagi
HARI : I S R K J TAHUN : 1 2 3 4 5 6
/ /
KEDATANGAN : Nama Murid

TAJUK PENGETAHUAN SEDIA ADA OBJEKTIF


Murid sudah menguasai… Pada akhir sesi pdp Pemulihan Khas pada hari ini, murid dapat…
Kemahiran 4 Kemahiran Huruf Kecil dan Mengenal dan membunyikan suku kata KV berdasarkan gambar
Suku Kata KV Besar (Konsonan dan Vokal) dan kad suku kata (vokal O)

ABM/BBM Slaid Powerpoint Kad Gambar Carta Suku Kata Kad Suku kata
/
Kemahiran Berfikir Mengecam Memadan Menjana Idea Mencirikan Menaakul
/
Kecerdasan PelbagaiVerbal-Linguistik Muzik Inter/Intrapersonal Logik Matematik Visual Ruang
/
LANGKAH-LANGKAH PENGAJARAN

1. Guru memulakan isi pelajaran dengan meminta murid menyebut nama gambar pada slaid
SET INDUKSI powerpoint yang ditunjukkan. (ko, lo, mo, no, po)
2. Guru mengaitkan aktiviti dengan isi pelajaran pada hari ini.
LANGKAH 1 INTERAKSI
1. Guru menunjukkan kad suku kata mewakili perkataan yang merujuk gambar.
2. Murid membunyikan suku kata dan tunjukkan suku kata tersebut pada carta suku kata.
3. Guru kaitkan suku kata kv dengan perkataan.
LANGKAH 2 PENGUKUHAN
1. Guru edarkan latihan pengukuhan kepada murid.
2. Murid diminta memilih suku kata yang betul berdasarkan gambar.
LANGKAH 3 PENGAYAAN
1. Guru edarkan latihan pengayaan.
2. Murid diminta mewarnakan huruf yang sama pada lembaran pengayaan.
PENUTUP 1. Guru mengadakan sesi token ekonomi untuk ulang kaji pelajaran pada hari ini.
2. Murid yang menjawab soalan / sikap yang baik akan diberikan pelekat.
3. Guru memberikan peneguhan positif, galakan dan pujian kepada murid.
REFLEKSI
daripada menguasai objektif pdpc pada hari ini.
KELEMAHAN :

KEKUATAN :

TINDAKAN SUSULAN :
