Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN

MINGGU HARI TARIKH MASA

9.00 – 10.00am
4 Isnin 11/4/2022
10.30 – 11.00am

2B – 3 orang
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS / BIL MURID 2K – 5 orang
2M – 3 orang

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP)
KP 3 - Huruf-huruf besar

STANDARD KAND.
KSSR
1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan

STANDARD 1.2.1 Bertutur untuk menjelaskan sesuatu perkara secara bertatasusila mengikut
PEMBELAJARAN konteks.
Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF 
Menyebut, membunyikan, memadankan dan menulis huruf besar A-Z.
SET INDUKSI Menunjukkan kad-kad huruf besar.
1. Menyebut huruf besar : - mengikut turutan - secara rawak.
2. Menamakan huruf awal berpandukan gambar.
3. Mewarnakan huruf - huruf yang sama.
4. Menyambung titik-titik menjadi huruf.
5. Melengkapkan turutan huruf.
AKTIVITI
6. Menulis huruf besar mengikut teknik yang betul.
7. Menulis huruf besar yang disebut.
8. Menyalin huruf yang diberikan ke dalam buku garis empat secara mekanis.
9. Permainan Bahasa.
10. Didik hibur.
PENILAIAN PENGAJARAN & BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
KBAT NILAI
PEMBELAJARAN BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks                ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Radio/TV            ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                      ☐ Membuat       ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor                Refleksi Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta           ☐ Membuat ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Model      Keputusan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat ☐ Pendidikan Sivik ☐ Hemah Tinggi
     Inovasi
☐ Powerpoint              ☐ Hormat Menghormati
☐ Menyelesaikan …………………
☐ Buku cerita       ☐ Kasih Sayang
      Masalah
☐ Lain-lain ☐ Kesabaran
☐ Ketekunan
………………… ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK ……/….. Orang murid dapat menguasai objektif P&P ditangguhkan ☐ Mesyuarat / Kursus
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. kerana:
☐ Program Sekolah
……/….. orang murid tidak menguasai objektif ☐ Guru Pengiring
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. ☐ Aktiviti Luar
Catatan :  ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am
………………………………………………………………….
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PEMULIHAN


MINGGU HARI TARIKH MASA

4 Isnin 11/4/2022 11.30 – 1.00pm

3B – 2 orang
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia KELAS / BIL MURID
3K – 1 orang

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP)
KP 3 - Huruf-huruf besar

STANDARD KAND.
KSSR
1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan

STANDARD 1.2.1 Bertutur untuk menjelaskan dan menilai sesuatu perkara secara
PEMBELAJARAN bertatasusila mengikut konteks.
Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:
OBJEKTIF 
Menyebut, membunyikan, memadankan dan menulis huruf kecil A-Z.
SET INDUKSI Menunjukkan kad-kad huruf besar.
1. Menyebut huruf besar : - mengikut turutan - secara rawak.
2. Menulis huruf besar mengikut teknik yang betul.
3. Menulis huruf besar yang disebut.
AKTIVITI 4. Menyalin huruf yang diberikan ke dalam buku garis empat secara mekanis.
5. Permainan Bahasa.
6. Didik hibur.

PENILAIAN PENGAJARAN & BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


KBAT NILAI
PEMBELAJARAN BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)

☐ Lembaran ☐ Buku teks                ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Radio/TV            ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                      ☐ Membuat       ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor                Refleksi Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta           ☐ Membuat ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Model      Keputusan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat ☐ Pendidikan Sivik ☐ Hemah Tinggi
     Inovasi
☐ Powerpoint              ☐ Hormat Menghormati
☐ Menyelesaikan …………………
☐ Buku cerita       ☐ Kasih Sayang
      Masalah
☐ Lain-lain ☐ Kesabaran
☐ Ketekunan
………………… ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK ……/….. Orang murid dapat menguasai objektif P&P ditangguhkan ☐ Mesyuarat / Kursus
pembelajaran dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. kerana:
☐ Program Sekolah
……/….. orang murid tidak menguasai objektif ☐ Guru Pengiring
pembelajaran dan diberi latihan pemulihan. ☐ Aktiviti Luar
Catatan :  ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am
………………………………………………………………….
☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
