Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL. MURID T5 / Seorang

MINGGU / HARI /
9 / ISNIN / 23.5.2022 MASA 12.30 – 1.30
TARIKH

TEMA / TAJUK JAGA KESELAMATAN

KEM.PEMULIHAN KEMAHIRAN 7 : PERKATAAN KVKVKV


(KP)

STANDARD
1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap maklumat yang diujarkan dalam situasi formal.
PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat menyebut perkataan kvkvkv dan memberikan respons terhadap maklumat yang
OBJEKTIF  diujarkan.

Pada akhir pembelajaran, saya dapat:


KRITERIA i. mendengar dan menyebut sekurang-kurangnya 4 daripada 6 perkataan kvkvkv dengan jelasnya.
KEJAYAAN
ii. mendengar dan memberikan sekurang-kurangnya 2 respons daripada ujaran yang didengar.

Set Induksi : Murid berbual tentang gambar aktiviti yang membaiki rumah.
Langkah PdP :
1. Murid mendengar dan mengecam perkataan kvkvkv yang diperdengarkan dengan betul.
2. Murid berlatih tubi mendengar dan menyebut perkataan kvkvkv berdasarkan kad imbas yang ditunjukkan oleh
guru.
AKTIVITI PdP 3. Murid memadankan gambar yang sesuai dengan perkataan kvkvkv yang didengar dalam powerpoint interaktif.
4. Murid mendengar ujaran yang mengandungi perkataan kvkvkv dan memberikan respons terhadap ujaran yang
diperdengarkan dengan bimbingan guru.
Penutup :
Murid membuat latihan perkataan kvkvkv dalam lembaran kerja.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN KBAT NILAI
BELAJAR (BBB) KURIKULUM (EMK)
Pemerhatian – akt 2 1. kad imbas ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Kasih Sayang
2. ppt slide ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Hormat Menghormati
Lisan –akt 4
3. laptop ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertanggungjawab
4. lembaran kerja ☐ Menilai ☐ Keusahawanan ☐ Kejujuran / Keadilan
☐ Pendidikan Alam ☐ Bersyukur
Sekitar     ☐ Tolong-menolong
☐ Bercerita /
Pembentangan PETA I-THINK ☐ Patriotisme       ☐ Kerajinan
☐ Main peranan ☐ TMK      ☐ Berbudi Bahasa
☐ Projek mudah  Peta bulatan  Peta dakap ☐ Pendidikan Sivik ☐ Baik Hati
☐ Permainan  Peta buih  Peta alir
☐ Kuiz  Peta pokok  Peta pelbagai alir P&P ditangguhkan kerana:
 Peta buih berganda  Peta titi
☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar
REFLEKSI / IMPAK ☐ Program Sekolah ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit
……/….. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am
pengayaan/pengukuhan. ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
☐ Lain-lain : ____________
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan.
TINDAKAN SUSULAN :
Catatan :
☐ Murid mencapai TP ___. ☐ PdP akan diteruskan dengan topik baru.
☐ Murid Tidak Hadir. ☐ PdP akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
☐ Murid menjalani PdP di kelas perdana. ☐ PdP akan ditambah baik dari sudut :
☐ Lain-lain : _______________________________________________ …………………………………………………
