Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU PEMULIHAN KHAS

MINGGU / HARI /
6 / RABU / 27.4.2022 MASA : 8.00 – 9.00 Kelas : T5 Bilangan Murid : Seorang
TARIKH

TEMA / TAJUK Jaga Keselamatan

KEM.PEMULIHAN KEMAHIRAN 7 : PERKATAAN KVKVKV


(KP)

STANDARD 2.1.2 Membaca dan merujuk kamus serta media elektronik untuk mencari makna perkataan dan meneliti ejaan yang
PEMBELAJARAN tepat mengikut susunan perkataan.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat membaca perkataan kvkvkv dan mencari makna perkataan dengan merujuk
OBJEKTIF  kamus elektronik.

Pada akhir pembelajaran, saya dapat:


i. membaca sekurang-kurangnya 4 daripada 6 perkataan kvkvkv dengan sebutan yang betul
KRITERIA KEJAYAAN
ii. mencari sekurang-kurangnya 2 daripada 4 makna perkataan kvkvkv dengan betul

SET INDUKSI Murid berbual tentang aktiviti gotong-royong yang dijalankan di rumah.

1. Murid menonton video perkataan kvkvkv dan membaca perkataan kvkvkv dengan sebutan yang betul.
2. Murid berlatih tubi membaca perkataan kvkvkv daripada kad imbasan dengan bimbingan guru.
3. Murid mencari maksud perkataan kvkvkv dengan merujuk kamus gambar elektronik.
4. Murid membina puzzle domino dan membaca perkataan kvkvkv yang dibina daripada bahan tersebut.
5. Murid menulis perkataan kvkvkv secara mekanis dalam buku tulis.
AKTIVITI PdP Pengayaan – Murid membina dan membaca ayat yang mengandungi perkataan kvkvkv.

PENUTUP Murid membuat latihan perkataan kvkvkv dalam lembaran kerja.

PENILAIAN KBAT BBM / BBB ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)

Lisan – akt 2 ☐ Mengaplikasi 1. kad imbas ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Bahasa      


☐ Menganalisis 2. ppt slide ☐ Sains & Teknologi ☐ Keusahawanan  
Pemerhatian – akt 3
3. laptop
☐ Mencipta ☐ Patriotisme     ☐ TMK     
4. lembaran kerja
☐ Menilai 5. puzzle domino ☐ Pendidikan Sivik ☐ Pend.Alam Sekitar
6. kad gambar
KAEDAH NILAI
PENTAKSIRAN

 permainan  Kasih sayang P&P ditangguhkan kerana:


☐ Mesyuarat / Kursus ☐ Aktiviti Luar
REFLEKSI / IMPAK ☐ Program Sekolah ☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit
……/….. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Guru Pengiring ☐ Cuti Peristiwa /Am
pengayaan/pengukuhan. ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ Lain-lain : ____________
pemulihan.
TINDAKAN SUSULAN :
Catatan : ☐ PdP akan diteruskan dengan topik baru.
☐ Murid mencapai TP ___. ☐ PdP akan diulang semula pada pembelajaran akan
☐ Murid Tidak Hadir. datang.
☐ Murid menjalani PdP di kelas perdana. ☐ PdP akan ditambah baik dari sudut :
☐ Lain-lain : _______________________________________________ …………………………………………………
