Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID T5 :Seorang

MINGGU / HARI /
15 / KHAMIS / 14.7.2022 MASA 9.00 – 10.00
TARIKH

TAJUK NOMBOR BULAT


KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP)
3.0 Nombor bulat

SP 1.1.2 (i) Menyatakan nilai tempat dan nilai digit bagi sebarang nombor.
OBJEKTIF  Pada akhir pembelajaran, murid dapat menyatakan nilai tempat bagi sebarang nombor hingga 100.
Pada akhir pembelajaran, saya dapat:
KRITERIA
i. mengenal pasti nilai digit bagi sekurang-kurangnya 3 daripada 6 nombor dalam lingkungan 100
KEJAYAAN
ii. menyatakan nilai digit bagi sekurang-kurangnya 3 daripada 6 nombor dalam lingkungan 100.

Set Induksi ( 5 minit )


Murid menyanyikan lagu nombor yang ditonton.
Langkah PdP
1. Guru memaparkan nombor 1 hingga 100 dalam bentuk angka dan perkataan.
2. Murid menyebut dan membaca nombor 1 hingga 100 secara mekanis dengan bimbingan guru.
AKTIVITI
3. Guru menerangkan tentang nilai tempat sa, puluh dan ratus kepada murid.
4. Murid mengenal pasti nilai digit yang betul berdasarkan nombor yang dipaparkan dalam powerpoint interaktif.
5. Murid menyatakan nilai digit yang betul bagi nombor yang ditunjukkan oleh guru dalam ppt slide.
Penutup ( 10 Minit )
Murid menjawab soalan nilai digit dalam lembaran kerja.

BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS


PENILAIAN KBAT NILAI
BELAJAR (BBB) KURIKULUM(EMK)
Pemerhatian – akt 4 1. carta nombor ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati
Lisan – akt 5 2. ppt slide ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
3. papan putih mini ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Bercerita / 4. lembaran kerja ☐ Menilai ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
Pembentangan ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Main peranan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Projek mudah ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Permainan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
PETA I-THINK
☐ Kuiz ☐ Berbudi Bahasa

 Peta bulatan  Peta dakap P&P ditangguhkan kerana:


 Peta buih  Peta alir ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
 Peta pokok  Peta pelbagai alir
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
 Peta Titi  Peta buih berganda
☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar

REFLEKSI / IMPAK TINDAKAN SUSULAN :


……/….. orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ PdP akan diteruskan dengan topik baru.
pengayaan/pengukuhan.
☐ PdP akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan ☐ PdP akan ditambah baik dari sudut :
pemulihan.

Catatan : …………………………………………………
☐ Murid mencapai TP ___.
☐ Murid Tidak Hadir.
☐ Murid menjalani PdP di kelas perdana.
☐ Lain-lain : _______________________________________________
