Anda di halaman 1dari 14

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :    6    orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 4 April 2022 / Isnin / Minggu 3 MASA 7:20 - 8:20 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Menamakan huruf vokal a, e, i, o, u.
OBJEKTIF 
2. Membaca huruf vokal a, e, i, o, u.
3. Menulis huruf vokal a, e, i, o, u.

KRITERIA
KEJAYAAN
Murid berupaya menamakan huruf vokal a, e, i, o, u dengan betul.

SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.


2. Guru memperkenalkan huruf vokal a, e, i, o, u kepada murid.
3. Murid menyebut huruf vokal vokal a, e, i, o, u satu persatu dengan bimbingan guru.
AKTIVITI
4. Murid menyiapkan aktiviti latihan menulis huruf vokal a, e, i, o, u dalam lembaran kerja
yang diberi.

5. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal a, e, i, o, u.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  4  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 4 April 2022 / Isnin / Minggu 3 MASA 8:20 - 9:10 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 3 – Nombor Bulat

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 3.1 Nombor Bulat Hingga 10

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF 
1. Menyebut nombor 0 dan 10

1. Guru membuat simulasi antara dua bekas yang kosong dan berisi guli, kemudian guru
SET INDUKSI
bertanyakan murid bekas yang kosong dan mempunyai isi.

2. Perkenalkan ‘0’.
Murid membandingkan dua bekas berisi dan tidak berisi kemudian guru
memperkenalkan perkataan ‘sifar’.
3. Guru melakukan pengurangan benda konkrit satu demi satu dalam satu kumpulan
untuk mengenalkan nilai sifar.
AKTIVITI 4. Perkenalkan ‘10’.
Murid diberikan garis nombor. Murid mengisi nombor 1 hingga 9 pada garis nombor
secara rawak.
5. Murid diberikan 10 pembilang. Murid diminta membilang
sehingga 9. Guru bertanyakan apakah nilai selepas 9.
6. Murid menyiapkan latihan menulis angka ‘0’ dan ‘10’ dalam lembaran kerja yang diberi.

7. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan soal jawab bersama murid.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 4 April 2022 / Isnin / Minggu 3 MASA 10:10 - 11:10 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 3 – Nombor Bulat (1 hingga 9)

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 1.1 Nilai nombor

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  1. Menyatakan nilai nombor 1 hingga 9.
2. Menyatakan angka 1 hingga 9.

KRITERIA
KEJAYAAN
Murid berupaya menyatakan nombor 1 hingga 9 secara turutan dengan betul.

SET INDUKSI 1. Murid membilang nombor 1 hingga 10 untuk mengenalpasti kelemahan murid.
2. Murid menonton klip video tentang nombor kemudian bersoal jawab dengan guru.
3. Guru mengajar murid membilang dan mengenal nombor 1 hingga 9 menggunakan kad
AKTIVITI nombor.
4. Murid membilang nombor 1 hingga 9 tanpa bantuan guru.
5. Murid menjawab latihan dalam lembaran kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu kanak-kanak.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 5 April 2022 / Selasa / Minggu 3 MASA 7:20 - 8:20 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 3 – Nombor Bulat

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 3.1 Nombor Bulat Hingga 10

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF 
1. Menyebut nombor 0 dan 10

1. Guru membuat simulasi antara dua bekas yang kosong dan berisi guli, kemudian guru
SET INDUKSI
bertanyakan murid bekas yang kosong dan mempunyai isi.

2. Perkenalkan ‘0’.
Murid membandingkan dua bekas berisi dan tidak berisi kemudian guru
memperkenalkan perkataan ‘sifar’.
3. Guru melakukan pengurangan benda konkrit satu demi satu dalam satu kumpulan
untuk mengenalkan nilai sifar.
AKTIVITI 4. Perkenalkan ‘10’.
Murid diberikan garis nombor. Murid mengisi nombor 1 hingga 9 pada garis nombor
secara rawak.
5. Murid diberikan 10 pembilang. Murid diminta membilang
sehingga 9. Guru bertanyakan apakah nilai selepas 9.
6. Murid menyiapkan latihan menulis angka ‘0’ dan ‘10’ dalam lembaran kerja yang diberi.

7. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan soal jawab bersama murid.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  6  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 5 April 2022 / Selasa / Minggu 3 MASA 8:20 - 9:20 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 2.1 Membaca, memahami dan menaakul bahan grafik dan bukan grafik.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Menyebut huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
OBJEKTIF 
2. Membunyikan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
3. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
2. Murid mengajuk bunyi-bunyi huruf vokal dari pita rakaman.
3. Murid menyesuaikan huruf vokal dengan gambar yang sesuai.
AKTIVITI 4. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
5. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10   orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 5 April 2022 / Selasa / Minggu 3 MASA 10:10 - 11:10 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Menamakan huruf vokal a, e, i, o, u.
OBJEKTIF 
2. Membaca huruf vokal a, e, i, o, u.
3. Menulis huruf vokal a, e, i, o, u.

KRITERIA
KEJAYAAN
Murid berupaya menamakan huruf vokal a, e, i, o, u dengan betul.

SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.


2. Guru memperkenalkan huruf vokal a, e, i, o, u kepada murid.
3. Murid menyebut huruf vokal vokal a, e, i, o, u satu persatu dengan bimbingan guru.
AKTIVITI
4. Murid menyiapkan aktiviti latihan menulis huruf vokal a, e, i, o, u dalam lembaran kerja
yang diberi.

5. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal a, e, i, o, u.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  6  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 6 April 2022 / Rabu / Minggu 3 MASA 8:20 - 8:50 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 2.1 Membaca, memahami dan menaakul bahan grafik dan bukan grafik.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Menyebut huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
OBJEKTIF 
2. Membunyikan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
3. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
2. Murid mengajuk bunyi-bunyi huruf vokal dari pita rakaman.
3. Murid menyesuaikan huruf vokal dengan gambar yang sesuai.
AKTIVITI 4. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
5. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 6 April 2022 / Rabu / Minggu 3 MASA 8:50 - 9:50 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 2.1 Membaca, memahami dan menaakul bahan grafik dan bukan grafik.

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


1. Menyebut huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
OBJEKTIF 
2. Membunyikan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
3. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
2. Murid mengajuk bunyi-bunyi huruf vokal dari pita rakaman.
3. Murid menyesuaikan huruf vokal dengan gambar yang sesuai.
AKTIVITI 4. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
5. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  6  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 6 April 2022 / Rabu / Minggu 3 MASA 10:10 - 11:10 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 3.1 Asas Menulis

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  1. Memadankan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
2. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
2. Murid mengajuk bunyi-bunyi huruf vokal dari pita rakaman.
3. Murid menyesuaikan huruf vokal dengan gambar yang sesuai.
AKTIVITI 4. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
5. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 7 April 2022 / Khamis / Minggu 3 MASA 10:10 - 11:10 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 3.1 Asas Menulis

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  1. Memadankan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
2. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
2. Murid mengajuk bunyi-bunyi huruf vokal dari pita rakaman.
3. Murid menyesuaikan huruf vokal dengan gambar yang sesuai.
AKTIVITI 4. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
5. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  6  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 7 April 2022 / Khamis / Minggu 3 MASA 11:10 - 12:10 tgh hari

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 3.1 Asas Menulis

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  3. Memadankan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
4. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 7. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
8. Murid mengajuk bunyi-bunyi huruf vokal dari pita rakaman.
9. Murid menyesuaikan huruf vokal dengan gambar yang sesuai.
AKTIVITI 10. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
11. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

12. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 2 :  10  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 8 April 2022 / Jumaat / Minggu 3 MASA 7:20 - 8:20 pagi

KEMAHIRAN KP 3 – Nombor Bulat


PEMULIHAN (KP) 3.1 Nombor Bulat Hingga 10

STANDARD 1.2 Nilai nombor


KANDUNGAN KSSR 1.3 Menulis nombor

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  1. Mengenalpasti angka ‘0’ dan ‘10’ dalam membilang.
2. Menulis angka ‘0’ dan ‘10’
1. Guru membuat simulasi antara dua bekas yang kosong dan berisi guli, kemudian guru
SET INDUKSI
bertanyakan murid bekas yang kosong dan mempunyai isi.

2. Guru menyediakan lembaran kertas dan berbincang bersama-sama dengan murid


AKTIVITI untuk mengenalpasti angka ‘0’ dan ‘10’ kemudian bulatkan.
3. Murid menyiapkan latihan menulis angka ‘0’ dan ‘10’ dalam lembaran kerja yang diberi.

4. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan soal jawab bersama murid.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  6  orang
TARIKH / HARI /
MINGGU 8 April 2022 / Jumaat / Minggu 3 MASA 8:50 - 9:50 pagi

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) KP 1 – Huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) e-taling dan e-pepet.

STANDARD
KANDUNGAN KSSR 3.1 Asas Menulis

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  1. Memadankan huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
2. Menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u)
SET INDUKSI 1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak huruf vokal.
2. Guru menunjukkan kad gambar kemudian murid menyebut huruf vokal yang sepadan
dengan gambar.
3. Murid bersoal jawab dengan guru tentang gambar yang mereka lihat dan membunyikan
AKTIVITI huruf vokal yang sepadan.
4. Murid menyiapkan latihan memadankan huruf vokal yang betul dengan gambar.
5. Murid menulis huruf-huruf vokal (a, e, i, o, u) berdasarkan gambar dalam lembaran
kerja yang diberi.

6. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan murid menyanyikan lagu huruf vokal.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Matematik Pemulihan KELAS / BIL MURID Tahun 3 :  6  orang


TARIKH / HARI /
MINGGU 8 April 2022 / Jumaat / Minggu 3 MASA 10:10 - 11:10 pagi

KEMAHIRAN KP 3 – Nombor Bulat


PEMULIHAN (KP) 3.1 Nombor Bulat Hingga 10

STANDARD 1.4 Nilai nombor


KANDUNGAN KSSR 1.5 Menulis nombor

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


OBJEKTIF  1. Mengenalpasti angka ‘0’ dan ‘10’ dalam membilang.
2. Menulis angka ‘0’ dan ‘10’
1. Guru membuat simulasi antara dua bekas yang kosong dan berisi guli, kemudian guru
SET INDUKSI
bertanyakan murid bekas yang kosong dan mempunyai isi.

2. Guru menyediakan lembaran kertas dan berbincang bersama-sama dengan murid


AKTIVITI untuk mengenalpasti angka ‘0’ dan ‘10’ kemudian bulatkan.
3. Murid menyiapkan latihan menulis angka ‘0’ dan ‘10’ dalam lembaran kerja yang diberi.

4. Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini dan
PENUTUP
diakhiri dengan soal jawab bersama murid.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks              ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Gambar/carta        ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                    ☐ Membuat Refleksi ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor           ☐ Membuat Keputusan Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta       ☐ Membuat Inovasi ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Bahan Maujud ☐ Menyelesaikan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Lain-lain Masalah ☐ Pendidikan Sivik ☐ Berbudi Bahasa

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am / Peristiwa
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan ☐ Guru Pengiring ☐ Aktiviti Luar
diberi latihan pemulihan. (TP1 / TP2)

Tindakan susulan : 
☐ PdPc akan diteruskan dengan topik baru ☐ PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang
☐ PdPc akan ditambah baik dari sudut :

…………………………………………………
