Anda di halaman 1dari 8

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU TAHUN 1

MINGGU HARI TARIKH


5 ISNIN 18 APRIL 2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


KELAS 1 ADIL MASA 11.40 PAGI – 1.10 PETANG
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Keluargaku Sayang
STANDARD 2.1.1 Kemahiran Membaca (1.1.1 Kemahiran Bertutur)
PEMBELAJARAN Membaca vokal dan konsonan dengan sebutan yang betul.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengecam lima huruf vokal dan sepuluh huruf konsonan
AKTIVITI 1. Kumpulan murid berbual tentang gambar. Conference (Mesyuarat) BT ms 1.
2. Murid membaca huruf mengikut urutan secara latih tubi dengan bimbingan guru.
BT ms 2-3. (Kemahiran Membaca)
3. Murid mengecam huruf yang disebut guru secara rawak. BT ms 2-3.
(Kemahiran Membaca)
4. Murid menyebut huruf yang ditunjuk guru secara rawak. BT ms 2-3 (Kemahiran
Bertutur)
5. Seorang murid membaca huruf dan murid lain mengikut bacaan Hot Seating
(Kerusi Panas) (Kemahiran Membaca)
6. Kumpulan murid mengecam dan membaca huruf vokal dan konsonan dengan
betul. (Kemahiran Membaca)
7. Murid merumuskan isi pelajaran tentang huruf dengan bimbingan guru.
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid mengecam ___ daripada lima huruf vokal dan ___ daripada sepuluh huruf
konsonan

ABM/BBM ☒Buku Teks ms 1-3 ☐ Model/Gambar/Carta


☐Buku Rujukan/Buku Kerja ☐Modul Subjek/Modul HEBAT
☐Edaran/Lembaran Kerja ☐Lain-lain : ________________________
ELEMEN MERENTAS ☐ P. Jasmani ☐Muzik ☐Jati Diri ☐ Sosiobudaya
KURIKULUM(EMK) ☐P. Kesihatan ☐P. Moral ☐Penternakan ☐ Lain-lain:
☐Matematik ☐Jati Diri ☐Sejarah ____________________
☐Kemasyarakatan ☐Sains ☐TMK ____________________
NILAI DAN ILMU ☐Nilai Murni ☐ Penyerapan PKJR
__________________________ ___________________________
TAHAP PEMIKIRAN ☐Bandingbeza ☐Kesimpulan ☐Mengenal pasti ☐Menghubungkaitkan
(KEMAHIRAN ☐Merumus ☐Menaakul ☐Mensintesis ☐Lain-lain:
BERFIKIR) ☐Inferens ☐Mengitlak ☐Menjanakan idea _______________
☐Menganalisis ☐Mengecam ☐Mencirikan _______________

PETA PEMIKIRAN i- ☐Peta Bulatan ☐Peta Pokok ☐Peta Buih ☐Peta Alir
THINK ☐Peta Dakap ☐Peta Titi ☐Peta Buih Berganda ☐Peta Pelbagai Alir
PENILAIAN ☐Lembaran Kerja ☐Pemerhatian ☐Drama/PRL
PENGAJARAN DAN ☐Hasil Kerja ☐Kuiz ☐Tugasan
PEMBELAJARAN Murid ☐Lisan ☐Lain – lain : _____________________
☐Pembentangan
KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konstruktivisme ☐Projek ☐ Kajian Masa Depan
PELBAGAI / BELAJAR ☐ Naturalis ☐ Kontekstual ☐ B. Intensif ☐ Lain-lain:
CARA BELAJAR ☐ Kinestetik ☒ Verbal-linguistik ☐ B. Luncuran ________________
☐ Muzik ☐ P. Masteri ☐ Catat nota ________________
REFLEKSI ☐ 27/ 30 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐_3 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan ☐Mesyuarat/ ☐Aktiviti Luar
pembelajaran ditangguhkan Kursus ☐Program Sekolah:
kerana: ☐Cuti Rehat/ Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 1


MINGGU HARI TARIKH
5 ISNIN 18 APRIL 2022
Mata Pelajaran Pendidikan Masa 9.40 – 10.40 pagi
Kesenian
Kelas Tahun 1 Azam Tema dan Seni Di Sekeliling Ku : Bunga-bunga
Tajuk di Taman
Bidang Menggambar – Capan ( contoh : capan jari)
Standard 1.1 Bahasa Seni 2.1 Kemahiran Seni Visual
Kandungan Visual
Objektif Di akhir pengajaran murid dapat :
Pembelajaran 1. Menceritakan kepelbagaian rupa dengan betul.

Standard
Pembelajaran 1. Guru menerangkan tentang kepelbagaian rupa kepada murid.
(Aktiviti PdP) 2. Guru membincangkan bahasa seni visual yang terdapat dalam karya.
3. Guru menjelaskan tentang teknik capan dan bahan yang digunakan.
4. Guru memimpin murid meneroka bahan capan daripada pelbagai bahan.
5. Guru membuat kesimpulan dan topik akan datang.

EMK Kelestarian Alam Sekitar


KBAT Mengaplikasi
ABAD 21 Bersifat Ingin Tahu
BBB Peta i-think, Internet dan CD
Media : Kertas lukisan, warna air, palet, berus warna.
Penilaian PdP Proses penghasilan karya dalam bidang menggambar menggunakan teknik
capan berdasarkan dua standard kandungan

Refleksi 25 orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. .5 orang murid tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi pengajaran pada
masa akan datang
MINGGU HARI TARIKH
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU TAHUN 1

5 RABU 20 APRIL 2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


KELAS 1 ADIL MASA 8.10 – 9.10 [AGI
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Keluargaku Sayang
STANDARD 3.1.1 Kemahiran Menulis (2.1.1 Kemahiran Membaca)
PEMBELAJARAN Menulis huruf secara mekanis.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menulis tiga huruf kecil dan lima huruf vokal dengan tulisan yang betul dan kemas.
AKTIVITI 1. Murid menulis huruf kecil dengan betulnya dan kemasnya secara mekanis
dengan bimbingan guru. BT ms 4. (Kemahiran Menulis)
2. Murid dibahagi kepada kumpulan-kumpulan yang lebih kecil. Murid menulis huruf
kecil dengan tulisan yang cantik dan kemas secara bergilir-gilir. Hasil tulisan
ditampal di kelas dan guru memberikan hadiah atau bintang kepada tulisan
tercantik. Table Cloth (Alas Meja) (Kemahiran Menulis)
3. Murid membaca dan menulis huruf vokal dengan tulisan yang betul dan kemas
secara mekanis. BA ms 3 (Kemahiran Membaca) (Kemahiran Menulis)
4. Murid menulis huruf secara latih tubi. BA ms 3. (Kemahiran Menulis)
5. Kumpulan murid dipilih untuk menulis huruf yang disebut guru di hadapan.
Goldfish Bowl (Mangkuk Ikan Emas)
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang huruf kecil dan vokal dengan bimbingan
guru.
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid menulis lima daripada lapanhuruf kecil dan empat daripada lima huruf
vokal dengan tulisan yang betul dan kemas.

ABM/BBM ☒Buku Teks ms 4 ☒Buku Teks ms 4


☒Buku Rujukan/Buku Kerja ms 3 ☒Buku Rujukan/Buku Kerja ms 3
☐Edaran/Lembaran Kerja ☐Edaran/Lembaran Kerja
ELEMEN MERENTAS BAHASA MELAYU BAHASA BAHASA BAHASA MELAYU
KURIKULUM(EMK) MELAYU MELAYU
NILAI DAN ILMU ☐Nilai Murni ☐ Penyerapan PKJR
__________________________ ___________________________
TAHAP PEMIKIRAN ☐Bandingbeza ☐Kesimpulan ☐Mengenal pasti ☐Menghubungkaitkan
(KEMAHIRAN ☐Merumus ☐Menaakul ☐Mensintesis ☐Lain-lain:
BERFIKIR) ☐Inferens ☐Mengitlak ☐Menjanakan idea _______________
☐Menganalisis ☐Mengecam ☐Mencirikan _______________

PETA PEMIKIRAN i- ☐Peta Bulatan ☐Peta Pokok ☐Peta Buih ☐Peta Alir
THINK ☐Peta Dakap ☐Peta Titi ☐Peta Buih Berganda ☐Peta Pelbagai Alir
PENILAIAN ☐Lembaran Kerja ☐Pemerhatian ☐Drama/PRL
PENGAJARAN DAN ☐Hasil Kerja ☐Kuiz ☐Tugasan
PEMBELAJARAN Murid ☐Lisan ☐Lain – lain : _____________________
☐Pembentangan
KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konstruktivisme ☐Projek ☐ Kajian Masa Depan
PELBAGAI / BELAJAR ☐ Naturalis ☐ Kontekstual ☐ B. Intensif ☐ Lain-lain:
CARA BELAJAR ☐ Kinestetik ☐ Verbal-linguistik ☐ B. Luncuran ________________
☐ Muzik ☐ P. Masteri ☐ Catat nota ________________
REFLEKSI ☒ 31 / 34 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐3 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan ☐Mesyuarat/ ☐Aktiviti Luar
pembelajaran ditangguhkan Kursus ☐Program Sekolah:
kerana: ☐Cuti Rehat/ Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU TAHUN 1

MINGGU HARI TARIKH


5 RABU 20 APRIL 2022
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU
KELAS 1 AKTIF MASA 11.10 PAGI – 12.40 TENGAHARI
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Keluargaku Sayang
STANDARD 2.1.1 Kemahiran Membaca (1.1.1 Kemahiran Bertutur)
PEMBELAJARAN Membaca vokal dan konsonan dengan sebutan yang betul.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengecam lima huruf vokal dan sepuluh huruf konsonan
AKTIVITI 1. Kumpulan murid berbual tentang gambar. Conference (Mesyuarat) BT ms 1.
2. Murid membaca huruf mengikut urutan secara latih tubi dengan bimbingan guru.
BT ms 2-3. (Kemahiran Membaca)
3. Murid mengecam huruf yang disebut guru secara rawak. BT ms 2-3.
(Kemahiran Membaca)
4. Murid menyebut huruf yang ditunjuk guru secara rawak. BT ms 2-3 (Kemahiran
Bertutur)
5. Seorang murid membaca huruf dan murid lain mengikut bacaan Hot Seating
(Kerusi Panas) (Kemahiran Membaca)
6. Kumpulan murid mengecam dan membaca huruf vokal dan konsonan dengan
betul. (Kemahiran Membaca)
7. Murid merumuskan isi pelajaran tentang huruf dengan bimbingan guru.
KRITERIA KEJAYAAN 1. Murid mengecam ___ daripada lima huruf vokal dan ___ daripada sepuluh huruf
konsonan

ABM/BBM ☒Buku Teks ms 1-3 ☐ Model/Gambar/Carta


☐Buku Rujukan/Buku Kerja ☐Modul Subjek/Modul HEBAT
☐Edaran/Lembaran Kerja ☐Lain-lain : ________________________
ELEMEN MERENTAS ☐ P. Jasmani ☐Muzik ☐Jati Diri ☐ Sosiobudaya
KURIKULUM(EMK) ☐P. Kesihatan ☐P. Moral ☐Penternakan ☐ Lain-lain:
☐Matematik ☐Jati Diri ☐Sejarah ____________________
☐Kemasyarakatan ☐Sains ☐TMK ____________________
NILAI DAN ILMU ☐Nilai Murni ☐ Penyerapan PKJR
__________________________ ___________________________
TAHAP PEMIKIRAN ☐Bandingbeza ☐Kesimpulan ☐Mengenal pasti ☐Menghubungkaitkan
(KEMAHIRAN ☐Merumus ☐Menaakul ☐Mensintesis ☐Lain-lain:
BERFIKIR) ☐Inferens ☐Mengitlak ☐Menjanakan idea _______________
☐Menganalisis ☒Mengecam ☐Mencirikan _______________

PETA PEMIKIRAN i- ☐Peta Bulatan ☐Peta Pokok ☐Peta Buih ☐Peta Alir
THINK ☐Peta Dakap ☐Peta Titi ☐Peta Buih Berganda ☐Peta Pelbagai Alir
PENILAIAN ☐Lembaran Kerja ☐Pemerhatian ☐Drama/PRL
PENGAJARAN DAN ☐Hasil Kerja ☐Kuiz ☐Tugasan
PEMBELAJARAN Murid ☐Lisan ☐Lain – lain : _____________________
☐Pembentangan
KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konstruktivisme ☐Projek ☐ Kajian Masa Depan
PELBAGAI / BELAJAR ☐ Naturalis ☐ Kontekstual ☐ B. Intensif ☐ Lain-lain:
CARA BELAJAR ☐ Kinestetik ☐ Verbal-linguistik ☐ B. Luncuran ________________
☐ Muzik ☐ P. Masteri ☐ Catat nota ________________
REFLEKSI ☐30 / 34 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐4 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan ☐Mesyuarat/ ☐Aktiviti Luar
pembelajaran ditangguhkan Kursus ☐Program Sekolah:
kerana: ☐Cuti Rehat/ Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU TAHUN 1

MINGGU HARI TARIKH


5 KHAMIS 21 APRIL 2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


KELAS 1 AKTIF MASA 9.40-10.40 PAGI
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Keluargaku Sayang
STANDARD 3.1.1 Kemahiran Menulis (4.2.2 Didkhibur)
PEMBELAJARAN Menulis huruf secara mekanis.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menulis lima huruf besar dan lima huruf kecil secara betul dan kemas.
AKTIVITI 1. Murid menulis huruf besar dengan betulnya dan kemasnya secara mekanis. BT
ms 5. (Kemahiran Menulis)
2. Murid menulis huruf kecil konsonan dengan tulisan yang betul secara latih tubi.
BA ms 4(Kemahiran Menulis)
3. Murid di dalam kumpulan membuat rantai kertas di mana pada setiap kertas
ditulis huruf kecil. Chain Line (Rangkaian) (Kemahiran Menulis)
4. Murid duduk secara berkumpulan di sebuah meja dan berbincang mengenai
perbezaan huruf kecil dan huruf besar. Café (Warung Kopi)
5. Murid menyanyikan lagu ABC dengan bimbingan guru. (Didikhibur)
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang huruf besar dan huruf kecil dengan
bimbingan guru.
KRITERIA 1. Murid menulis ___ daripada lima huruf besar dan ___ daripada lima huruf kecil
KEJAYAAN secara betul dan kemas.

ABM/BBM ☒Buku Teks ms 5 ☐ Model/Gambar/Carta


☒Buku Rujukan/Buku Kerja ms 4 ☐Modul Subjek/Modul HEBAT
☐Edaran/Lembaran Kerja ☐Lain-lain : ________________________
ELEMEN MERENTAS ☐ P. Jasmani ☐Muzik ☐Jati Diri ☐ Sosiobudaya
KURIKULUM(EMK) ☐P. Kesihatan ☐P. Moral ☐Penternakan ☐ Lain-lain:
☐Matematik ☐Jati Diri ☐Sejarah ____________________
☐Kemasyarakatan ☐Sains ☐TMK ____________________
NILAI DAN ILMU ☐Nilai Murni ☐ Penyerapan PKJR
__________________________ ___________________________
TAHAP PEMIKIRAN ☐Bandingbeza ☐Kesimpulan ☐Mengenal pasti ☐Menghubungkaitkan
(KEMAHIRAN ☐Merumus ☐Menaakul ☐Mensintesis ☐Lain-lain:
BERFIKIR) ☐Inferens ☐Mengitlak ☐Menjanakan idea _______________
☐Menganalisis ☐Mengecam ☐Mencirikan _______________

PETA PEMIKIRAN i- ☐Peta Bulatan ☐Peta Pokok ☐Peta Buih ☐Peta Alir
THINK ☐Peta Dakap ☐Peta Titi ☐Peta Buih Berganda ☐Peta Pelbagai Alir
PENILAIAN ☐Lembaran Kerja ☐Pemerhatian ☐Drama/PRL
PENGAJARAN DAN ☐Hasil Kerja Murid ☐Kuiz ☐Tugasan
PEMBELAJARAN ☐Pembentangan ☐Lisan ☐Lain – lain : _____________________

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konstruktivisme ☐Projek ☐ Kajian Masa Depan


PELBAGAI / ☐ Naturalis ☐ Kontekstual ☐ B. Intensif ☐ Lain-lain:
BELAJAR CARA ☐ Kinestetik ☐ Verbal-linguistik ☐ B. Luncuran ________________
BELAJAR ☐ Muzik ☐ P. Masteri ☐ Catat nota ________________
REFLEKSI ☐29 / 33orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐3 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan ☐Mesyuarat/ ☐Aktiviti Luar
pembelajaran ditangguhkan Kursus ☐Program Sekolah:
kerana: ☐Cuti Rehat/ Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU TAHUN 1

MINGGU HARI TARIKH


5 KHAMIS 21 APRIL 2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


KELAS 1 ADIL MASA 7.40 – 9.10 PAGI
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Keluargaku Sayang
STANDARD 3.1.1 Kemahiran Menulis (5.1.1 Kemahiran Tatabahasa)
PEMBELAJARAN Menulis huruf secara mekanis.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menulis sepuluh huruf besar konsonan dengan betul dan kemas dan membezakan
tiga huruf kecil dan huruf besar
AKTIVITI 1. Murid menulis huruf besar konsonan dengan betulnya dan kemasnya secara latih
tubi. BA ms 5 (Kemahiran Menulis)
2. Murid menulis huruf kecil atau huruf besar dengan tulisan yang betul dan kemas
secara latih tubi. BA ms 6 (Kemahiran Menulis)
3. Murid menggunakan pengetahuan sedia ada dan digabungkan dengan
pembelajaran baru untuk mempertingkatkan pemahaman mereka dengan
menulis huruf besar vokal dan konsonan secara latih tubi. Chunking
(Gabungan)
4. Murid memperkenalkan nama diri sendiri dan nama pasangan sebagai asas kata
nama khas. Shout Out (Laungan) (Kemahiran Tatabahasa)
5. Murid berbincang menamakan kenderaan persendirian dan kenderaan awam
yang mereka ketahui. (HP 1.1.1)
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang huruf konsonan kecil dan besar dengan
bimbingan guru.
KRITERIA 1. Murid menulis ___ daripada sepuluh huruf besar konsonan dengan betul dan
KEJAYAAN kemas dan membezakan ___ daripada tiga huruf kecil dan huruf besar

ABM/BBM ☐Buku Teks ☐ Model/Gambar/Carta


☒Buku Rujukan/Buku Kerja ms 5-6 ☐Modul Subjek/Modul HEBAT
☐Edaran/Lembaran Kerja ☐Lain-lain : ________________________
ELEMEN MERENTAS ☐ P. Jasmani ☐Muzik ☐Jati Diri ☐ Sosiobudaya
KURIKULUM(EMK) ☐P. Kesihatan ☐P. Moral ☐Penternakan ☐ Lain-lain:
☐Matematik ☐Jati Diri ☐Sejarah ____________________
☐Kemasyarakatan ☐Sains ☐TMK ____________________
NILAI DAN ILMU ☐Nilai Murni ☐ Penyerapan PKJR
__________________________ ___________________________
TAHAP PEMIKIRAN ☐Bandingbeza ☐Kesimpulan ☐Mengenal pasti ☐Menghubungkaitkan
(KEMAHIRAN ☐Merumus ☐Menaakul ☐Mensintesis ☐Lain-lain:
BERFIKIR) ☐Inferens ☐Mengitlak ☐Menjanakan idea _______________
☐Menganalisis ☒Mengecam ☐Mencirikan _______________

PETA PEMIKIRAN i- ☐Peta Bulatan ☐Peta Pokok ☐Peta Buih ☐Peta Alir
THINK ☐Peta Dakap ☐Peta Titi ☐Peta Buih Berganda ☐Peta Pelbagai Alir
PENILAIAN ☐Lembaran Kerja ☐Pemerhatian ☐Drama/PRL
PENGAJARAN DAN ☐Hasil Kerja Murid ☐Kuiz ☐Tugasan
PEMBELAJARAN ☐Pembentangan ☐Lisan ☐Lain – lain : _____________________

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konstruktivisme ☐Projek ☐ Kajian Masa Depan


PELBAGAI / ☐ Naturalis ☐ Kontekstual ☐ B. Intensif ☐ Lain-lain:
BELAJAR CARA ☐ Kinestetik ☐ Verbal-linguistik ☐ B. Luncuran ________________
BELAJAR ☐ Muzik ☐ P. Masteri ☐ Catat nota ________________
REFLEKSI ☐ 31 / 33 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐2 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan ☐Mesyuarat/ ☐Aktiviti Luar
pembelajaran ditangguhkan Kursus ☐Program Sekolah:
kerana: ☐Cuti Rehat/ Cuti Sakit

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU TAHUN 1


MINGGU HARI TARIKH
5 JUMAAT 22 APRIL 2022

MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU


KELAS 1 ADIL MASA 9.40 – 10.40 PAGI
TEMA KELUARGA PENYAYANG
TAJUK Keluargaku Sayang
STANDARD 3.1.1 Kemahiran Menulis (5.1.1 Kemahiran Tatabahasa)
PEMBELAJARAN Menulis huruf secara mekanis.
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menulis sepuluh huruf besar konsonan dengan betul dan kemas dan membezakan
tiga huruf kecil dan huruf besar
AKTIVITI 1. Murid menulis huruf besar konsonan dengan betulnya dan kemasnya secara latih
tubi. BA ms 5 (Kemahiran Menulis)
2. Murid menulis huruf kecil atau huruf besar dengan tulisan yang betul dan kemas
secara latih tubi. BA ms 6 (Kemahiran Menulis)
3. Murid menggunakan pengetahuan sedia ada dan digabungkan dengan
pembelajaran baru untuk mempertingkatkan pemahaman mereka dengan
menulis huruf besar vokal dan konsonan secara latih tubi. Chunking
(Gabungan)
4. Murid memperkenalkan nama diri sendiri dan nama pasangan sebagai asas kata
nama khas. Shout Out (Laungan) (Kemahiran Tatabahasa)
5. Murid berbincang menamakan kenderaan persendirian dan kenderaan awam
yang mereka ketahui. (HP 1.1.1)
6. Murid merumuskan isi pelajaran tentang huruf konsonan kecil dan besar dengan
bimbingan guru.
KRITERIA 2. Murid menulis ___ daripada sepuluh huruf besar konsonan dengan betul dan
KEJAYAAN kemas dan membezakan ___ daripada tiga huruf kecil dan huruf besar

ABM/BBM ☐Buku Teks ☐ Model/Gambar/Carta


☒Buku Rujukan/Buku Kerja ms 5-6 ☐Modul Subjek/Modul HEBAT
☐Edaran/Lembaran Kerja ☐Lain-lain : ________________________
ELEMEN MERENTAS ☐ P. Jasmani ☐Muzik ☐Jati Diri ☐ Sosiobudaya
KURIKULUM(EMK) ☐P. Kesihatan ☐P. Moral ☐Penternakan ☐ Lain-lain:
☐Matematik ☐Jati Diri ☐Sejarah ____________________
☐Kemasyarakatan ☐Sains ☐TMK ____________________
NILAI DAN ILMU ☐Nilai Murni ☐ Penyerapan PKJR
__________________________ ___________________________
TAHAP PEMIKIRAN ☒Bandingbeza ☐Kesimpulan ☐Mengenal pasti ☐Menghubungkaitkan
(KEMAHIRAN ☐Merumus ☐Menaakul ☐Mensintesis ☐Lain-lain:
BERFIKIR) ☐Inferens ☐Mengitlak ☐Menjanakan idea _______________
☐Menganalisis ☒Mengecam ☐Mencirikan _______________

PETA PEMIKIRAN i- ☐Peta Bulatan ☐Peta Pokok ☐Peta Buih ☐Peta Alir
THINK ☐Peta Dakap ☐Peta Titi ☐Peta Buih Berganda ☐Peta Pelbagai Alir
PENILAIAN ☒Lembaran Kerja ☐Pemerhatian ☐Drama/PRL
PENGAJARAN DAN ☐Hasil Kerja Murid ☐Kuiz ☒Tugasan
PEMBELAJARAN ☐Pembentangan ☐Lisan ☐Lain – lain : _____________________

KECERDASAN ☐ Interpersonal ☐ Konstruktivisme ☐Projek ☐ Kajian Masa Depan


PELBAGAI / ☐ Naturalis ☐ Kontekstual ☐ B. Intensif ☐ Lain-lain:
BELAJAR CARA ☐ Kinestetik ☐ Verbal-linguistik ☐ B. Luncuran ________________
BELAJAR ☐ Muzik ☐ P. Masteri ☐ Catat nota ________________
REFLEKSI ☐ 33 / 36 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
☐3 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐Aktiviti pengajaran dan ☐Mesyuarat/ ☐Aktiviti Luar
pembelajaran ditangguhkan Kursus ☐Program Sekolah:
kerana: ☐Cuti Rehat/ Cuti Sakit
