Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 12


MASA 7.40pagi –9.10 pagi TARIKH/HARI 21 JUN 2023 / RABU
UNIT NOMBOR HINGGA 100 KELAS 1I
TEMA/TAJUK BUNDAR NOMBOR BIL. MURID
STANDARD PEMBELAJARAN
1.8.1 Membundarkan sebarang nombor bulat hingga puluh terdekat
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Murid berjaya membundarkan sekurang-kurangnya dua sebarang nombor bulat
hingga puluh terdekat dengan betul.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
1. Murid melihat gambar halaman 45-46 dan bercerita tentang gambar.

Aktiviti
1. Murid ditegaskan perlu melihat digit puluh dan sa untuk membundarkan nombor dua digit
kepada puluh terdekat.
2. Murid menjalankan simulasi menggunakan blok asas untuk membundarkan nombor kepada
puluh terdekat.(KBAT)
3. Murid ditegaskan nombor yang berada di tengah antara dua nombor puluh yang berturutan
mesti dibundarkan kepada puluh terdekat yang lebih besar.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. Setiap kumpulan kad garis nombor dan
soalan yang berbeza.
5. Murid diminta membundarkan nombor tersebut mengikut arahan soalan yang diberi dengan
betul. Bincangkan dan bentangkan jawapan di hadapan kelas. (PAK 21)
6. Murid menjawab soalan yang diberi dalam buku latihan. (PBD)
Penutup
1. Guru membuat rumusan pelajaran hari ini dengan murid.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN MATEMATIK MINGGU 12
MASA 10.00pagi –11.30 pagi TARIKH/HARI 21 JUN 2023 / RABU
UNIT NOMBOR HINGGA 100 KELAS 1I
TEMA/TAJUK BUNDAR NOMBOR BIL. MURID
STANDARD PEMBELAJARAN
1.8.1 Membundarkan sebarang nombor bulat hingga puluh terdekat
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir PdPC, murid dapat:
1. Murid berjaya membundarkan sekurang-kurangnya dua sebarang nombor bulat
hingga puluh terdekat dengan betul.
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Set Induksi
1. Murid melihat gambar halaman 45-46 dan bercerita tentang gambar.

Aktiviti
1. Murid ditegaskan perlu melihat digit puluh dan sa untuk membundarkan nombor dua
digit kepada puluh terdekat.
2. Murid menjalankan simulasi menggunakan blok asas untuk membundarkan nombor
kepada puluh terdekat.(KBAT)
3. Murid ditegaskan nombor yang berada di tengah antara dua nombor puluh yang
berturutan mesti dibundarkan kepada puluh terdekat yang lebih besar.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. Setiap kumpulan kad garis nombor
dan soalan yang berbeza.
5. Murid diminta membundarkan nombor tersebut mengikut arahan soalan yang diberi
dengan betul. Bincangkan dan bentangkan jawapan di hadapan kelas. (PAK 21)
6. Murid menjawab soalan yang diberi dalam buku latihan. (PBD)
Penutup
1. Guru membuat rumusan pelajaran hari ini dengan murid.
REFLEKSI
