Anda di halaman 1dari 3

Rancangan Pengajaran

Kelas

Prasekolah

Tarikh/Hari

Masa

Bil Murid

Modul

Tema

Tema

Aktiviti luar

Tunjang Utama

Tunjang Perkembangan Fizikal dan Estetika

Fokus

PFK 2.0 Perkembangan motor kasar

Standard Kandungan

PFK 2.1 Melakukan kemahiran motor kasar lokomotor.

Standard Pembelajaran

PFK 2.1.18 Melompat dengan halangan pada aras yang rendah

Objektif

Di akhir pembelajaran, murid dapat


1. melompat dengan halangan seperti gelung rotan.

Penggabungjalinan

Tunjang Ketrampilan diri- Perkembangan sosioemosi

Pengetahuan sedia ada

Murid pernah mempunyai pengalaman melompat secara bebas.

Kemahiran Berfikir

Menjana idea

Penerapan Nilai

Keberanian, berdikari,berdisiplin

Fokus MI

:
Kecerdasan kinestik, intrapersonal

ABM/BBM

Wisel, gelung rotan

Kosa kata

Kangaroo, melompat, gelung rotan

Langkah/ masa

Isi Pelajaran

Aktiviti

Catatan

Pengajaran&Pembelajaran
Memanaskan badan

1. Guru meminta pelajar beratur di luar

ABM:

kelas dan bergerak ke ruang kosong luar Wisel

Set Induksi

bilik darjah.

( 5 min )

2. Murid disusun menghadap guru seperti Fokus MI:


yang dinyatakan dan pelajar mengambil Kinestik,
ruang sendiri.
3. Murid membuat satu bulatan besar.
4. Murid

memerhati

pergerakan
Langkah 1
( 5 min )

teknik

dan

mengikut

pandang

yang

Penerangan

dilakukan oleh guru.


dan 1. Murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.

mendemostrasikan

cara 2. Guru mendemostrasikan cara melompat kinestik

melompat seperti kangaroo

kangaroo.

Fokus MI: Linguistik,

Kemahirann Berfikir:
Menjana idea
Penerapan nilai:
Keberanian, berdikari

Langkah 2
(25 min)

Aktiviti

melompat

seperti 1. Murid menjalankan aktiviti melompat di ABM:

kangaroo

tempat

masing-masing

mengikut arahan guru.


Murid
menjalankan

dengan Gelung rotan, wisel

aktiviti

iaitu

melompat ke dalam gelung rotan yang

Fokus MI: Intrapersonal,


Kinestik

disediakan.
Kemahiran Berfikir:
Menjana idea
Penerapan nilai:
Keberanian, berdikari,
berdisiplin
Penutup
( 5 min )

Merumuskan isi pelajaran

1. Guru merumus isi pelajaran pada hari


ini.

Bolehkan ulangkan sekali


tentang isi pelajaran hari ini?
Apa itu?

2. Murid menjawab soalan guru.


3. Guru

bertanyakan

perasaan

murid

semasa menjalankan aktiviti.


4. Guru

memberi

penghargaan

kerjasama kanak-kanak.

atas
