Anda di halaman 1dari 2

SK BANDAR SUNWAY

Rancangan Mengajar Minggu 23


Mata Pelajaran Tema: NOMBOR DAN OPERASI Kelas: 1B Tarikh:24.06.2018
MATEMATIK Tajuk:Nombor Bulat Hingga 20 1B- 08.10-09.10PAGI
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni : Elemen Merents Kurikulum
1.9 Pola nombor. Kebersihan, Kerjasama :
Pendidikan Seni
Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran Kemahiran / Etika dan / Identiti nasional
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan: Saya dapat:
1.8 Membundarkan nombor 1. Membundarkan nombor bulat kepada puluh terdekat

2. menyelesaikkan pelbagai pola nombor yang mudah

Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber: Buku Teks dan Lembaran Kerja
Banyak, sedikit, kurang
Impak/
Rangka Pengajaran
Refleksi
Pemula 1. Guru mempamerkan kad gambar dan bersoaljawab
 aktiviti untuk menarik minat murid
(Aktiviti Pemula) 2. Guru kaitkan dengan pelajaran hari ini.
 memaklumkan kepada murid tentang
objektif pembelajaran 3. Guru menerangkan LO dan SC kepada murid.
 merangsang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu
Aktiviti Utama 4. Murid menyebut nombor dengan bimbingan.

 penerangan kandungan 5. Murid menyebut nombor diberi oleh guru. Revisit


pembelajaran Success
 contoh dan tunjuk cara 6. Beberapa orang murid diminta untuk menyebut Criteria
 peluang membuat latihan nombor yang diberi secara urutuan
 bimbingan dan maklum balas
AfL
berterusan 7.Guru memberikan nombor kepada murid dalam
kumpulan.
 memenuhi pelbagai gaya Differentiation
pembelajaran Murid diberi
 cabaran bersesuaian untuk semua
8.Setiap murid diminta membundarkan dalam puluh
yang teredekar gambar
murid yang
 peluang untuk belajar secara
9.Selepas 5 minit, secara kumpulan, murid-murid berbeza
kolaboratif
mengikut
 bimbingan dan maklum balas memilih jawapan yang betul dan menulis jawapan
tahap
berterusan (Pentaksiran untuk yang tepat di bahagian kertas warna.
pemahaman
Pembelajaran-AfL)
10.Dengan bantuan guru, murid-murid membincang mereka.
jawapan di kelas.

11. Selepas itu, murid diminta membudarkan puluh


yang terdekat dengan nombor yang diberi.

Penutup 12. Murid disoal sekali lagi tentang pemahaman


 Refleksi kajian dan penilaian mereka akan topik pada hari ini.
pembelajaran
 Akan datang: kenal pasti
langkah-langkah seterusnya
 Aktiviti penutup

Tindakan susulan murid Pemulihan : Pengukuhan : Pengayaan :


Murid kurang mahir lagi Murid diberikan soalan
diberi penerangan khas lebihan.
semasa aktiviti
berkumpulan dijalankan.
