Anda di halaman 1dari 4

BAB 12: PENGENDALIAN DATA

Nama:
Tingkatan:

Arahan:
1. Sila scan qr code di bawah untuk menonton video yang berkaitan dengan Bab 12: Pengendalian
data. Selepas menonton video tersebut, tuliskan satu rumusan ringkas mengenai bab tersebut.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (MINGGU 40)
HARI: SELASA
TARIKH: 20/10/2020
MATA PELAJARAN ISI KANDUNGAN CATATAN
/TINGKATAN/MASA
BIDANG
1UM STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN BBM
MM -Buku Teks
2.40-3.50 TAJUK -Kalkulator
12. PENGENDALIAN DATA

STANDARD KANDUNGAN EMK


12.1 PROSES PENGUMPULAN, PENGORGANISASIAN DAN PERWAKILAN -Sains dan Teknologi
DATA SERTA PENTAFSIRAN PENGENDALIAN DATA
I-THINK
STANDARD PEMBELAJARAN -Peta Buih
Murid melibatkan diri dalam menyelesaikan masalah, berkomunikasi,
menaakul, membuat perkaitan dan membuat perwakilan apabila: KBAT
12.1.1 Menjana soalan statistik dan mengumpul data yang relevan -Menganalisi
12.1 2 Mengklasifikasikan data kepada data kategori dan data numerik dan -Membina
membina jadula kekerapan
12.1.3 Membina perwakilan data data bagi data tak terkumpul dan PENTAKSIRAN
menjustifikasikan kesesuain sesuatu perwakilan data -kerja kumpulan
12.1.4 Menukar suatu perwakilan data kepada perwakilan lain yang sesuai
serta memberi justifikasi STARATEGI PdPc
12.1.5 Mentafsir pelbagai perwakila data termasuk membuat inferens dan -Pembelajaran berasaskan
ramalan. masalah
12.1.6 Membincangkan kepentingan mewakilkan data secara beretika bagi -Penggunaa teknologi
mengelakkan kekeliruan
PAK-21
OBJEKTIF -PBL
1. Membina jadual kekerapan
2. Melukis bentuk perwakilan data ( carta palang, pai, graf garis, plot titik , dan
batang daun)

AKTIVITI
Set Induksi: Guru meminta murid untuk menjelaskan kandungan bagi topik ini
berdasarkan video yang telah ditonton oleh mereka.
Aktiviti 1: Guru mengedarkan soal selidik numerik berkaitan saiz kasut murid.
Murid mendapatkan data dan membina jadual kekerapan. Seterusnya murid
membina perwakilan data yang bersesuaian
Aktiviti 2: Murid membuat pembentangan ringkas
Refleksi: Murid membuat kesimpulan mengenai topik yang diajar pada hari ini

REFLEKSI

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
LATIHAN ( BERKUMPULAN)
Gunakan kaedah yang bersesuan untuk mendapatkan data saiz kasut murid di kelas anda.

Nama saiz
Adam Harith Bin Norsarizan
Akmal Kamalu Bahri Bin Abdul Hakim
Azri Ariff Daniel Bin Abdullah
Ghayathri Nair A/P Prabakaran
Haziq Harith Bin Junaidi
Khairah Faqihah Binti Fakhrul Anwar
Mohamad Hafizul Hakimi Bin Johan
Mohammad Farriz Bin Abd Malek
Muhammad Aidil Liwauddin Bin Azlin Hairul
Muhammad Aisy Safwan Bin Salmi
Muhammad Hariz Raid Bin Mohd Razif
Muhammad Syazwan Syafiq Bin Azlan
Nadya . R Binti Mohd Ranafie
Najwatul Syazwani Mohamad Salini
Nur Adlina Maisarah Binti Shahedon
Nur Aqilah Hazirah Binti Mohd Azian
Nur Izazi Khaleeda Binti Mohd Barkia
Nur Syazwana Binti Saiful Nizam
Nur Zafirah Binti Mohd Adzhar
Nurfatimah Zahra Binti A Rahman
Nurul Syafiqah Binti Mohd Lokman Hakim
Raihana Athirah Binti Norlaily
Rishi Chelian A/L Elanchelian
Rishiwaran A/L Sivan
Risikesan A/L Puthiran
Rizqi Ukasya Bin Amirul Fatullah
Sharveneswary A/P Karthik Kumar
Siti Irrina Batrisyia Binti Irruan
Syaidatul Sofea Alya Binti Sukor
Hasil kerja murid semasa aktiviti dijalankan

Perbincang murid dalam kumpulan menyelesaikan tugasan yang diberi.
