Anda di halaman 1dari 2

RPH MINGGU TRANSISI TAHUN 1 2021

1.Minggu/ Hari/Tarikh 10/ ISNIN /22 MAC 2021


2.Kelas/Masa/Matapelajara 1 CERDIK/11.10 -12.10 pagi/Program Transisi
n Tahun 1
3.Tema/Tajuk/Standard Pb SAYA SIHAT SAYA SELAMAT / APA
PERASAAN AWAK? / Minggu Transisi
4.Objektif: Murid dapat:
1. Menyatakan sekurang-kurangnya 5 perasaan
yang ada pada manusia.
2. Mengekspresikan perasaan menggunakan
perkataan/ekspresi muka yang sesuai.

5.Aktiviti PDP 1.Murid bercerita mengenai perasaan mereka


apabila menghadapi situasi yang berbeza (sedih
gembira, kecewa, bosan, marah).
2.Murid belajar kepentingan mengekspresikan
perasaan.
3. Murid belajar kepentingan mengawal perasaan
dalam situasi tertentu.
4.Murid memilih sebuah keadaan dan membentuk
satu perkataan untuk mengekspresikan perasaan
mereka, sambil menunjukkan mimik muka yang
sesuai.
5.Murid menilai cara rakan mengekspresikan
perasaan mereka.
6.Pengisian Kurikulum Pendidikan Kesihatan, Bahasa.
6.1 Ilmu/Nilai Psikologi/sayangi diri
6.2 EMK/KB/BCB Menilai/komunikasi.
7.BBM Speaker, papan putih.
8. Refleksi/Impak dan
/ murid dapat menyatakan sekurang-
k.rumah
kurangnya 5 perasaan yang ada pada manusia,
serta dapat mengekspresikan perasaan
menggunakan perkataan/ekspresi muka yang
sesuai.

RPH MINGGU TRANSISI TAHUN 1 2021


1.Minggu/ Hari/Tarikh 10/ ISNIN /22 MAC 2021
2.Kelas/Masa/Matapelajara 1 PINTAR/10.10 -11.10 pagi/Program Transisi Tahun
n 1
3.Tema/Tajuk/Standard Pb SAYA SIHAT SAYA SELAMAT /AKTIVITI
FIZIKAL/Minggu Transisi
4.Objektif: Murid dapat:
1. Mengimitasi pergerakan yang dibuat oleh guru.
2. Menunjukkan pergerakan yang sesuai untuk
mewakili perkataan dalam lagu.

5.Aktiviti PDP 1.Murid mendengar lagu ‘Gerak ke Kanan, Gerak Ke


Kiri’ yang dibunyikan.

2.Murid menyanyikan lagu ‘Gerak Ke Kanan, Gerak


Ke Kiri’ baris demi baris.

3. Murid mengimitasi guru melakukan


aksi/pergerakan bagi lagu tersebut.

4.Murid memberikan idea untuk menukar


lirik/pergerakan yang boleh dimasukkan dalam lagu.

5.Murid melakukan pergerakan mengikut lagu idea


yang diberikan secara seragam.
6.Pengisian Kurikulum Pendidikan Kesihatan, Pendidikan Muzik.
6.1 Ilmu/Nilai Dunia Muzik/sayangi diri
6.2 EMK/KB/BCB Komunikasi/bergerak.
7.BBM Speaker, papan putih.
9. Refleksi/Impak dan
/ murid dapat mengimitasi pergerakan yang
k.rumah
dibuat oleh guru, serta dapat menunjukkan
pergerakan yang sesuai untuk mewakili perkataan
dalam lagu.
