Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2


MINGGU M4 HARI Ahad
TARIKH 10.04.2022 MASA 9.30 ~ 10.30 pg
KELAS 2E JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Analisis Fungsi
STANDARD 1.2.2 Melukis sistem fungsi.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mencadangkan 3 cara melukis sistem fungsi dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melukis sistem fungsi.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS ) dengan objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara melukis sistem fungsi.
3. Murid menyatakan fungsi komponen.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Dengan isyarat daripada guru, murid secara individu bergerak untuk
melihat hasil perbincangan sistem fungsi atau hasil kerja rakan-rakan.
6. Apabila guru memberikan isyarat kedua, semua murid balik ke tempat asal
dan membuat perkongsian dalam kumpulan berkaitan apa yang telah
dipelajarinya daripada rakan atau kumpulan lain.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Roam the Room TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Mahir berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Koperatif
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Hormat Menghormati
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/15 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2/15 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK TEKNOLOGI TINGKATAN 1
MINGGU M4 HARI Ahad
TARIKH 10.04.2022 MASA 11.00 ~ 12.00 tgh
KELAS 1 DLP JUMLAH MINIT 60
BAB BAB 1 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
TAJUK Elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Dunia Reka Bentuk
STANDARD 1.1.2 Mengenal pasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menerangkan elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih
dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal pasti elemen reka bentuk berdasarkan produk yang dipilih.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS 7-8) dengan objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: True or False
2. Murid diterangkan maksud tekstur, jalinan tampak dan jalinan sentuh.
3. Murid diterangkan maksud saiz.
4. Murid diterangkan maksud warna dan 3 kumpulan warna; primer,
sekunder dan tertier
5. Murid disoal mengenai warna panas dan warna sejuk.
6. Murid diterangkan mengenai ruang serta ruang nyata dan ruang ilusi.
7. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
8. Setiap ahli kumpulan memberi 3 penerangan tentang sesuatu perkara
yang sebenarnya hanya 2 betul. Salah satu penerangan adalah salah.
9. Ahli lain diminta mencari perkara atau pernyataan yang salah.
10. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
11. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
12. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

PETA i-THINK STRATEGI PAK21 Find the Fib TAHAP -


PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni– Keberanian
BBM Buku teks, ,
PENTAKSIRAN LIsan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
16/16 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU M4 HARI Isnin
TARIKH 11.04.2022 MASA 9.30 ~ 10.30 pg
KELAS 2D JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Analisis Fungsi
STANDARD 1.2.2 Melukis sistem fungsi.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mencadangkan 3 cara melukis sistem fungsi dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melukis sistem fungsi.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS ) dengan objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara melukis sistem fungsi.
3. Murid menyatakan fungsi komponen.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Dengan isyarat daripada guru, murid secara individu bergerak untuk
melihat hasil perbincangan sistem fungsi atau hasil kerja rakan-rakan.
6. Apabila guru memberikan isyarat kedua, semua murid balik ke tempat asal
dan membuat perkongsian dalam kumpulan berkaitan apa yang telah
dipelajarinya daripada rakan atau kumpulan lain.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Roam the Room TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Mahir berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Koperatif
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Hormat Menghormati
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
12/15 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3/15 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN ISLAM MASA 4&5

HARI SELASA TARIKH 11/4/2022


TING/ KELAS 3 BITARA / 3 DINAMIK WAKTU 9.30 - 10.30 pagi
BIDANG AL-QURAN ( Bacaan dan Hafazan 1 ) 
STANDARD 1.10  Membaca dan Menghafaz Allah Pengampun segala Dosa   ( Surah Al A’raf : Ayat
KANDUNGAN 23 ) serta mengamalkannya secara beradab dan istiqamah
Di akhir PdPR pelajar dapat:
1.10.1 Membaca ayat 23 surah Al A’raf  dengan betul,    
            lancar serta bertajwid.
STANDARD /  1.10.2 Menyatakan intisari ayat.
OBJEKTIF  1.10.3 Menghafaz ayat 23 surah Al A’raf dengan betul, 
PEMBELAJARAN             lancar serta bertajwid.
 1.10.4 Mengamalkan bacaan ayat 23 surah Al A’raf dalam 
            solat dan zikir secara beradab dan istiqamah.

1.Set Induksi: Guru memperdengarkan bacaan al-Quran dari bacaan guru sendiri


supaya pelajar dapat  memerhatikan sebutan  guru.

2.Proses Pembelajaran :
Guru menyatakan beberapa bacaan yang sering menyebut dengan salah.
Guru menyatakan sebutan yang betul. Setelah mempamerkan ayat-ayat
tersebut, guru membaca ayat-ayat tersebut dan meminta pelajar mengikut
AKTIVITI
bacaan guru 
Pelajar diminta memerhati tanda bacaan dan hukum mad yang terdapat
dalam ayat.
Guru memulakan sesi soal jawab tentang tanda bacaan dan hukum tajwid.
Pelajar menyebut hukum tajwid dan membaca kalimah yang mengandungi
hukum tajwid tersebut. Guru memperbetulkan sebutan atau bacaan pelajar
Aktiviti qiraah Musyafahaah diadakan
TAHAP
1 hingga 4
PENGUASAAN
ABM Buku teks digital / Aplikasi GM / Komputer Riba
PdPR Bacaan dan  Hafazan Surah Al A’raf  ayat 23 dapat berjalan dengan baik melalui
google meet . Seramai 8/24  orang pelajar daripada kelas 3C  dan 4/ 15 orang pelajar
daripada 3 DINAMIK dapat membaca ayat tilawah dengan baik serta dapat
REFLEKSI
membaca  dan menghafa  ayat 23 Surah Al A’raf dan mengikut hukum tajwid  dengan
baik. Saya amat seronok dengan PdPR yang telah dilaksanakan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK TEKNOLOGI TINGKATAN 1
MINGGU M4 HARI Selasa
TARIKH 12.04.2022 MASA 11.00 ~ 12.00 tgh
KELAS 1 DLP JUMLAH MINIT
BAB BAB 1 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
TAJUK Aplikasi prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek asas
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Dunia Reka Bentuk
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.4 Mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek asas.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek as
dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengaplikasikan prinsip-prinsip reka bentuk dalam mereka bentuk objek asas.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS 12) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: True or False
2. Murid diterangkan mengenai prinsip-prinsip reka bentuk
3. Murid memilih elemen rupa yang sesuai dan melakarkan elemen tersebut.
4. Murid memastikan lakaran itu mengikut prinsip reka bentuk.
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
6. Setiap ahli kumpulan menulis satu jawapan atau penyelesaian masalah kepada
masalah yang diberikan oleh guru.
7. Pada masa yang ditetapkan, semua murid menunjukkan jawapan secara serentak
8. Setiap murid membetulkan dan mengukuhkan jawapan rakan.
9. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
10. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
11. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

PETA i-THINK Peta Pokok STRATEGI PAK21 Showdown TAHAP -


PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat ingin tahu
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK -
Nilai Murni – Hormat Menghormati
BBM Buku teks, , LCD, Canva
PENTAKSIRAN Penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/13 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU M4 HARI Rabu
TARIKH 12.04.2022 MASA 8.00 ~ 9.00 pg
KELAS 2E JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Analisis Fungsi
STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.3 Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menerangkan 3 cara membina model fungsi dengan menggunakan garisan
interaksi dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara membina model fungsi dengan menggunakan
garisan interaksi.
3. Murid menyatakan kegunaan garisan interaksi dan model fungsi.
4. Murid membuat perbincangan secara kumpulan dan sumbangsaran hubungkait
antara produk dan objek.
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan duduk dalam bulatan.
6. Setiap murid akan diberikan satu nombor badan dalam kumpulan tersebut.
7. Murid membincangkan jawapan untuk menyelesaikan masalah yang diberikan oleh
guru berkaitan dengan kegunaan garisan interaksi dan model fungsi.
8. Apabila sudah mendapat satu penyelesaian, murid berdiri bahu ke bahu untuk
menunjukkan persetujuan.
9. Bila loceng dibunyikan, murid yang nombornya dipanggil bergerak ke kumpulan
baru bernombor sama untuk soalan yang berikutnya.
10. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
11. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
12. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Stir-the-Class TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Mahir berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/15 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2/15 murid yang tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU M4 HARI Rabu
TARIKH 13.04.2022 MASA 11.00 ~ 12.00 tgh
KELAS 2F JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Analisis Fungsi
STANDARD 1.2.2 Melukis sistem fungsi.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mencadangkan 3 cara melukis sistem fungsi dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Melukis sistem fungsi.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS ) dengan objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara melukis sistem fungsi.
3. Murid menyatakan fungsi komponen.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Dengan isyarat daripada guru, murid secara individu bergerak untuk
melihat hasil perbincangan sistem fungsi atau hasil kerja rakan-rakan.
6. Apabila guru memberikan isyarat kedua, semua murid balik ke tempat asal
dan membuat perkongsian dalam kumpulan berkaitan apa yang telah
dipelajarinya daripada rakan atau kumpulan lain.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Roam the Room TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Mahir berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Koperatif
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Hormat Menghormati
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
10/11 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 1/10 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU M4 HARI Khamis
TARIKH 14.04.2022 MASA 9.30 ~ 10.30 pg
KELAS 2F JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Analisis Fungsi
STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.3 Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menerangkan 3 cara membina model fungsi dengan menggunakan garisan
interaksi dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara membina model fungsi dengan menggunakan
garisan interaksi.
3. Murid menyatakan kegunaan garisan interaksi dan model fungsi.
4. Murid membuat perbincangan secara kumpulan dan sumbangsaran hubungkait
antara produk dan objek.
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan duduk dalam bulatan.
6. Setiap murid akan diberikan satu nombor badan dalam kumpulan tersebut.
7. Murid membincangkan jawapan untuk menyelesaikan masalah yang diberikan oleh
guru berkaitan dengan kegunaan garisan interaksi dan model fungsi.
8. Apabila sudah mendapat satu penyelesaian, murid berdiri bahu ke bahu untuk
menunjukkan persetujuan.
9. Bila loceng dibunyikan, murid yang nombornya dipanggil bergerak ke kumpulan
baru bernombor sama untuk soalan yang berikutnya.
10. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
11. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
12. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Stir-the-Class TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Mahir berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/15 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2/15 murid yang tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN ISLAM MASA 6&7


HARI KHAMIS TARIKH 14/4/2022
TING/ KELAS 3 BITARA / 3 DINAMIK WAKTU 11.00 ~ 12.00 tgh
BIDANG AL-QURAN ( Bacaan dan Hafazan 1 ) 
STANDARD 1.10  Membaca dan Menghafaz Allah Pengampun segala Dosa   ( Surah Al A’raf :
KANDUNGAN Ayat 23 ) serta mengamalkannya secara beradab dan istiqamah
Di akhir PdPR pelajar dapat:
1.10.1 Membaca ayat 23 surah Al A’raf  dengan betul,    
            lancar serta bertajwid.
STANDARD /  1.10.2 Menyatakan intisari ayat.
OBJEKTIF  1.10.3 Menghafaz ayat 23 surah Al A’raf dengan betul, 
PEMBELAJARAN             lancar serta bertajwid.
 1.10.4 Mengamalkan bacaan ayat 23 surah Al A’raf dalam 
            solat dan zikir secara beradab dan istiqamah.

1.Set Induksi: Guru memperdengarkan bacaan al-Quran dari bacaan guru sendiri


supaya pelajar dapat  memerhatikan sebutan  guru.

2.Proses Pembelajaran :
Guru menyatakan beberapa bacaan yang sering menyebut dengan salah.
Guru menyatakan sebutan yang betul. Setelah mempamerkan ayat-ayat
tersebut, guru membaca ayat-ayat tersebut dan meminta pelajar mengikut
AKTIVITI
bacaan guru 
Pelajar diminta memerhati tanda bacaan dan hukum mad yang terdapat
dalam ayat.
Guru memulakan sesi soal jawab tentang tanda bacaan dan hukum tajwid.
Pelajar menyebut hukum tajwid dan membaca kalimah yang mengandungi
hukum tajwid tersebut. Guru memperbetulkan sebutan atau bacaan pelajar
Aktiviti qiraah Musyafahaah diadakan
TAHAP
1 hingga 4
PENGUASAAN
ABM Buku teks digital / Aplikasi GM / Komputer Riba
PdPR Bacaan dan  Hafazan Surah Al A’raf  ayat 23 dapat berjalan dengan baik melalui
google meet . Seramai 8/24  orang pelajar daripada kelas 3E dapat membaca ayat
tilawah dengan baik serta dapat membaca  dan menghafa  ayat 23 Surah Al A’raf dan
REFLEKSI
mengikut hukum tajwid  dengan baik. Saya amat seronok dengan PdPR yang telah
dilaksanakan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU M4 HARI Khamis
TARIKH 14.04.2022 MASA 1.00 ~ 2.00 ptg
KELAS 2D JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Analisis Fungsi
STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.3 Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menerangkan 3 cara membina model fungsi dengan menggunakan garisan
interaksi dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Membina model fungsi dengan menggunakan garisan interaksi.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara membina model fungsi dengan menggunakan
garisan interaksi.
3. Murid menyatakan kegunaan garisan interaksi dan model fungsi.
4. Murid membuat perbincangan secara kumpulan dan sumbangsaran hubungkait
antara produk dan objek.
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan duduk dalam bulatan.
6. Setiap murid akan diberikan satu nombor badan dalam kumpulan tersebut.
7. Murid membincangkan jawapan untuk menyelesaikan masalah yang diberikan oleh
guru berkaitan dengan kegunaan garisan interaksi dan model fungsi.
8. Apabila sudah mendapat satu penyelesaian, murid berdiri bahu ke bahu untuk
menunjukkan persetujuan.
9. Bila loceng dibunyikan, murid yang nombornya dipanggil bergerak ke kumpulan
baru bernombor sama untuk soalan yang berikutnya.
10. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
11. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
12. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Stir-the-Class TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Mahir berkomunikasi
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
5/5 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
