Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2


MINGGU 6 HARI Ahad
TARIKH 24.04.2022 MASA 9.30 ~ 10.30 pg
KELAS 2E JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Percanggahan Fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.3 Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip
inventif.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mencadangkan 3 cara menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk
berdasarkan pemilihan prinsip inventif dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip
inventif.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara menjustifikasikan cadangan perubahan reka
bentuk berdasarkan pemilihan prinsip inventif.
3. Murid menerangkan faktor pilihan reka bentuk pada kaki meja yang boleh
dipanjangkan dan dipendekkan.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Guru melukis satu gambar tentang sesuatu konsep perubahan reka bentuk atau
perkara pada papan putih.
6. Ahli dalam kumpulan bergilir-gilir menyambung lukisan untuk menerangkan lagi
konsep atau perkara tersebut.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Windows Pane TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermakluma
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Jati diri
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kejujuran
BBM Buku teks, Kertas Sebak, Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/14 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 1/14 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK TEKNOLOGI TINGKATAN 1
MINGGU 6 HARI Ahad
TARIKH 24.04.2022 MASA 11.00 ~ 12.00 tgh
KELAS 1 DLP JUMLAH MINIT 60
BAB BAB 1 PENGENALAN KEPADA REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI
TAJUK Aplikasi prinsip invensi dan inovasi dalam kerjaya reka bentuk
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Invensi dan Inovasi dalam Reka Bentuk
STANDARD 1.3.3 Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menerangkan invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini denga
betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Meneroka invensi dan inovasi dalam reka bentuk terkini.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS 26) dengan objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: True or False
2. Murid diterangkan tentang reka bentuk produk terkini.
3. Murid membuat kajian mengenai reka bentuk produk terkini yang lain da
membentangkannya dalam kelas.
4. Murid dibahagikan secara berempat dalam satu kumpulan.
5. Murid bergilir-gilir memberikan respons atau menyelesaikan masalah
dengan menulis di kertas yang sama dan menggunakan pen atau pensil ya
sama.
6. Wakil kumpulan membentangkan hasil respons di hadapan kelas.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

PETA i-THINK STRATEGI PAK21 Round Table TAHAP -


PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat ingin tahu
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Sains, Teknologi dan Inovasi
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, , Canva, LCD
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
14/14 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU 6 HARI Isnin
TARIKH 25.04.2022 MASA 9.30 ~ 10.30 pg
KELAS 2D JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Percanggahan Fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.3 Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip
inventif.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mencadangkan 3 cara menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk
berdasarkan pemilihan prinsip inventif dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip
inventif.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara menjustifikasikan cadangan perubahan reka
bentuk berdasarkan pemilihan prinsip inventif.
3. Murid menerangkan faktor pilihan reka bentuk pada kaki meja yang boleh
dipanjangkan dan dipendekkan.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Guru melukis satu gambar tentang sesuatu konsep perubahan reka bentuk atau
perkara pada papan putih.
6. Ahli dalam kumpulan bergilir-gilir menyambung lukisan untuk menerangkan lagi
konsep atau perkara tersebut.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Windows Pane TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermakluma
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Jati diri
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kejujuran
BBM Buku teks, Kertas Sebak, Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/14 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 1/14 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN ISLAM MASA 4&5

HARI SELASA TARIKH 26/4/2022


TING/ KELAS 3 CENDIKIA / 3 DINAMIK WAKTU 9.30 - 10.30 pagi
BIDANG AL-QURAN ( Bacaan dan Hafazan 1 ) 
STANDARD 1.10  Membaca dan Menghafaz Petunjuk Kebenaran ( Surah Al Kahfi : Ayat
KANDUNGAN 1-5 ) serta mengamalkannya secara beradab dan istiqamah
Di akhir PdPR pelajar dapat:
1.10.1 Membaca ayat 1-5 surah Al Kahfi dengan betul, lancar serta
bertajwid.
STANDARD / 1.10.2 Menyatakan intisari ayat.
OBJEKTIF   1.10.3 Menghafaz ayat 1-5 surah Al Kahfi dengan betul, lancar serta
PEMBELAJARAN bertajwid.
1.10.4 Mengamalkan bacaan ayat 1-5 surah Al Kahfi dalam solat dan
zikir secara beradab dan istiqamah.

1.Set Induksi: Guru memperdengarkan bacaan al-Quran dari bacaan guru


sendiri supaya pelajar dapat  memerhatikan sebutan  guru.

2.Proses Pembelajaran :
Guru menyatakan beberapa bacaan yang sering menyebut dengan
salah. Guru menyatakan sebutan yang betul. Setelah
mempamerkan ayat-ayat tersebut, guru membaca ayat-ayat
tersebut dan meminta pelajar mengikut bacaan guru 
Pelajar diminta memerhati tanda bacaan dan hukum mad yang
terdapat dalam ayat.
Guru memulakan sesi soal jawab tentang tanda bacaan dan hukum
tajwid. Pelajar menyebut hukum tajwid dan membaca kalimah yang
mengandungi hukum tajwid tersebut. Guru memperbetulkan
sebutan atau bacaan pelajar
Aktiviti qiraah Musyafahaah diadakan
TAHAP
1 hingga 4
PENGUASAAN
ABM Buku teks digital / Aplikasi GM / Komputer Riba
REFLEKSI PdPR Bacaan dan  Hafazan Surah Al Kahfi ayat 1-5 dapat berjalan dengan
baik. Seramai 3/24  orang pelajar daripada kelas 3C  dan 3/ 15 orang pelajar
daripada 3 DINAMIK dapat membaca ayat tilawah dengan baik serta dapat
membaca  dan menghafa  ayat 1-5 surah Al Kahfi dan mengikut hukum
tajwid  dengan baik. Saya amat seronok dengan PdPR yang telah
dilaksanakan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


REKA BENTUK TEKNOLOGI TINGKATAN 1
MINGGU 6 HARI Selasa
TARIKH 26.04.2022 MASA 11.00 ~ 12.00 tgh
KELAS 1 DLP JUMLAH MINIT 60
BAB BAB 2 PENGURUSAN PROJEK
TAJUK Definisi pengurusan projek reka bentuk
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Pengurusan Projek Reka Bentuk
STANDARD 2.1.1 Mentakrifkan pengurusan projek reka bentuk.
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat menerangkan definisi pengurusan projek reka bentuk dengan
betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mentakrifkan pengurusan projek reka bentuk.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
(Buku Teks MS 32-33) dengan objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: True or False
2. Murid membincangkan pengurusan projek reka bentuk yang terdiri
daripada skop kerja, tempoh masa dan kos projek.
3. Murid meramalkan jika pengurusan projek tidak dilakukan dengan baik.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Murid menulis topik di tengah-tengah kertas sebak atau kertas mahjong.
6. Setiap ahli kumpulan menulis idea dalam peta minda mengikut warna pen yang
berbeza untuk menunjukkan sumbangan idea daripada mereka.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

PETA i-THINK STRATEGI PAK21 Team Word Web TAHAP -


PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Kerja sepasukan
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Perpaduan
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Tolong-menolong
BBM Buku teks, , Canva, LCD
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
12/12 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU 6 HARI Rabu
TARIKH 27.04.2022 MASA 8.00 ~ 9.00 pg
KELAS 2E JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 2 APLIKASI TEKNOLOGI
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Teknologi Pembuatan
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat diperkenalkan dengan 3 cara mengenal pasti teknologi pembuatan produk
dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
2. Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
3. Murid menyatakan kelebihan kaedah moden dalam teknologi pembuatan produk.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Setiap ahli kumpulan memberi 3 penerangan tentang sesuatu perkara teknologi
pembuatan produk yang sebenarnya hanya 2 betul. Salah satu penerangan adalah
salah.
6. Ahli lain diminta mencari perkara atau pernyataan yang salah.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Find the Fib TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Koperatif
Pendekatan Tematik Sains, Teknologi dan Inovasi
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan pemerhatian
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
12/15 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 3/15 murid yang tidak mencapai
objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU 6 HARI Rabu
TARIKH 27.04.2022 MASA 11.00 ~ 12.00 tgh
KELAS 2F JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 1 PENYELESAIAN MASALAH SECARA INVENTIF
STANDARD KANDUNGAN 1.3 Percanggahan Fizikal
STANDARD PEMBELAJARAN 1.3.3 Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip
inventif.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat mencadangkan 3 cara menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk
berdasarkan pemilihan prinsip inventif dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menjustifikasikan cadangan perubahan reka bentuk berdasarkan pemilihan prinsip
inventif.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara menjustifikasikan cadangan perubahan reka
bentuk berdasarkan pemilihan prinsip inventif.
3. Murid menerangkan faktor pilihan reka bentuk pada kaki meja yang boleh
dipanjangkan dan dipendekkan.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Guru melukis satu gambar tentang sesuatu konsep perubahan reka bentuk atau
perkara pada papan putih.
6. Ahli dalam kumpulan bergilir-gilir menyambung lukisan untuk menerangkan lagi
konsep atau perkara tersebut.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Windows Pane TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermakluma
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Menganalisis
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pendekatan Berpusatkan Murid
Pendekatan Tematik Jati diri
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kejujuran
BBM Buku teks, Kertas Sebak, Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan penulisan
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
13/15 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan 2/15 murid yang tidak
mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU 6 HARI Khamis
TARIKH 28.04.2022 MASA 9.30 ~ 10.30 pg
KELAS 2F JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 2 APLIKASI TEKNOLOGI
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Teknologi Pembuatan
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat diperkenalkan dengan 3 cara mengenal pasti teknologi pembuatan produk
dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
3. Murid menyatakan kelebihan kaedah moden dalam teknologi pembuatan produk.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Setiap ahli kumpulan memberi 3 penerangan tentang sesuatu perkara teknologi
pembuatan produk yang sebenarnya hanya 2 betul. Salah satu penerangan adalah
salah.
6. Ahli lain diminta mencari perkara atau pernyataan yang salah.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Find the Fib TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Koperatif
Pendekatan Tematik Sains, Teknologi dan Inovasi
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan pemerhatian
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
10/10 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN ISLAM MASA 6&7

HARI KHAMIS TARIKH 28/4/2022


TING/ KELAS 3 ELIT/ 3 FUTURIS WAKTU 11.00 ~ 12.00 tgh
BIDANG AL-QURAN ( Bacaan dan Hafazan 1 ) 
STANDARD 1.10  Membaca dan Menghafaz Petunjuk Kebenaran ( Surah Al Kahfi : Ayat
KANDUNGAN 1-5 ) serta mengamalkannya secara beradab dan istiqamah
Di akhir PdPR pelajar dapat:
1.10.1 Membaca ayat 1-5 surah Al Kahfi dengan betul, lancar serta
bertajwid.
STANDARD / 1.10.2 Menyatakan intisari ayat.
OBJEKTIF   1.10.3 Menghafaz ayat 1-5 surah Al Kahfi dengan betul, lancar serta
PEMBELAJARAN bertajwid.
1.10.4 Mengamalkan bacaan ayat 1-5 surah Al Kahfi dalam solat dan
zikir secara beradab dan istiqamah.

1.Set Induksi: Guru memperdengarkan bacaan al-Quran dari bacaan guru


sendiri supaya pelajar dapat  memerhatikan sebutan  guru.

2.Proses Pembelajaran :
Guru menyatakan beberapa bacaan yang sering menyebut dengan
salah. Guru menyatakan sebutan yang betul. Setelah
mempamerkan ayat-ayat tersebut, guru membaca ayat-ayat
tersebut dan meminta pelajar mengikut bacaan guru 
Pelajar diminta memerhati tanda bacaan dan hukum mad yang
terdapat dalam ayat.
Guru memulakan sesi soal jawab tentang tanda bacaan dan hukum
tajwid. Pelajar menyebut hukum tajwid dan membaca kalimah yang
mengandungi hukum tajwid tersebut. Guru memperbetulkan
sebutan atau bacaan pelajar
Aktiviti qiraah Musyafahaah diadakan
TAHAP
1 hingga 4
PENGUASAAN
ABM Buku teks digital / Aplikasi GM / Komputer Riba
PdPR Bacaan dan  Hafazan Surah Al Kahfi ayat 1-5 dapat berjalan dengan
baik. Seramai 1/24  orang pelajar daripada kelas 3E  dan 2/ 15 orang pelajar
daripada 3 FUTURIS dapat membaca ayat tilawah dengan baik serta dapat
REFLEKSI membaca  dan menghafa  ayat 1-5 surah Al Kahfi dan mengikut hukum
tajwid  dengan baik. Saya amat seronok dengan PdPR yang telah
dilaksanakan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI TINGKATAN 2
MINGGU 6 HARI Khamis
TARIKH 28.04.2022 MASA 1.00 ~ 2.00 ptg
KELAS 2D JUMLAH MINIT 60
TEMA
TAJUK BAB 2 APLIKASI TEKNOLOGI
STANDARD KANDUNGAN 2.1 Teknologi Pembuatan
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
KRITERIA KEJAYAAN Murid dapat diperkenalkan dengan 3 cara mengenal pasti teknologi pembuatan produk
dengan betul.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN Di akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
AKTIVITI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan
(Buku Teks MS ) objektif pelajaran dan kriteria kejayaan. SI: Video
2. Murid diterangkan tentang cara mengenal pasti teknologi pembuatan produk.
3. Murid menyatakan kelebihan kaedah moden dalam teknologi pembuatan produk.
4. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
5. Setiap ahli kumpulan memberi 3 penerangan tentang sesuatu perkara teknologi
pembuatan produk yang sebenarnya hanya 2 betul. Salah satu penerangan adalah
salah.
6. Ahli lain diminta mencari perkara atau pernyataan yang salah.
7. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keseluruhan aktiviti.
8. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
9. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
PETA i-THINK Peta Dakap STRATEGI PAK21 Find the Fib TAHAP -
PENGISIAN KURIKULUM Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT)
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran Koperatif
Pendekatan Tematik Sains, Teknologi dan Inovasi
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) EMK - Kreativiti dan inovasi
Nilai Murni – Kerjasama
BBM Buku teks, Kertas manila , Pen Marker
PENTAKSIRAN Lisan dan pemerhatian
REFLEKSI Pada akhir pengajaran;
11/11 murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
