Anda di halaman 1dari 4

‫‪SEKOLAH KEBANGSAAN PARIT 6‬‬

‫‪SUNGAI BESAR, SELANGOR.‬‬


‫‪BBA6007‬‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫وڬڠيم‬ ‫‪: 31‬‬ ‫‪E-JAWI‬‬ ‫‪MINGGU PENDIDIKAN SIVIK :‬‬
‫يراه‬ ‫‪: Isnin‬‬ ‫‪E-TERJEMAHAN‬‬

‫ﺗﺎرﯾﺦ‬ ‫‪: 6-Nov-2023‬‬ ‫ﭬﯾﻠﯾﮭن ﺑﮭﺎس‬ ‫ﺟﺎوي‬ ‫سلك‬ ‫‪1‬‬

‫ﺗﺎرﯾﺦ‬ ‫‪: 6-Nov-2023‬‬ ‫يراه‬ ‫‪Isnin‬‬


‫ﻣﺎس‬ ‫ﻣوﻻ ‪:‬‬ ‫ريخا‬
‫ﺗﯾ ﻛﺗن ‪ /‬ﻛﻠس‬ ‫‪:‬‬ ‫وڬڠيم‬ ‫‪31‬‬
‫ﻣﺎت ﭬﻼﺟرن‬ ‫‪:‬‬ ‫﴾ﭬﻧدﯾدﯾﻘن ا ﺎم اﺳﻼم ﴿ﭬﺄي‬
‫اوﺑﺟﯾﻛﺗﯾف ﭬﻣﺑﻼﺟرن‬
‫‪ :‬ﻣورﯾد داﭬت‬
‫‪1‬‬ ‫‪.‬ﻣ ﻧل ﭬﺳﺗﻲ ﻛﻠﻣﺔ دان ﭬوﺗو ن اﯾﺔ ﯾ ﻣ ﺎﻧدو ﻲ ﺑﺎﭼﺎءن ﻣد ﻓرق د ن ﺑﺗول ‪1.‬‬
‫‪.‬ﻣ ﺎﭬﻠﯾﻛﺎﺳﯾﻛن ﺑﺎﭼﺎءن ﻣد ﻓرق د ن ﺑﺗول دان ﺑرﺗﺟوﯾد داﻟم ﻓﻣﺑﺎﭼﺎءن اﻟﻘرءان ‪2.‬‬
‫‪2‬‬
‫‪3‬‬
‫اﻛﺗﯾۏﯾﺗﻲ ﭬﻣﺑﻼﺟرن ڤ ‪٠‬د‪٠‬ڤ‪ ٠‬چ‬ ‫‪:‬‬
‫‪1‬‬ ‫ﻣﻣﺑﺎچ اﯾﺔ ﺳﭼﺎرا ﺗﻠﻘﻲ دان ﻣﺷﺎﻓﮭﺔ‬
‫‪2‬‬
‫‪3‬‬

‫‪1‬‬ ‫ﻣﻣﺑﺗوﻟﻛن ﺑﺎﭼﺎءن ﯾ ﻛورڠ ﻓﺻﯾﺢ‬


‫‪2‬‬ ‫ﻣﻣﺑﯾﻣﺑﯾ راﻛن ﺳﺑﺎي‬
‫‪3‬‬

‫‪1‬‬ ‫‪ .‬ورو ﻣرﯾﻛود ﭬﻧﭼﺎﭬﺎﯾن ﻣورﯾد‬


‫‪2‬‬
‫‪3‬‬
‫رﯾﻔﻠﯾﻛﺳﻲ‬ ‫‪:‬‬ ‫ﻣورﯾد‪ ٢‬داﭬت ﻣ واﺳﺎءي ﻛﺳﻣوا ارس ڤ&ڤ‬

‫‪RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN‬‬


‫ﭬﯾﻠﯾﮭن ﺑﮭﺎس‬ ‫ﺟﺎوي‬ ‫ﻛﻠس‬ ‫‪2‬‬

‫ﺗﺎرﯾﺦ‬ ‫‪: 6-Nov-2023‬‬ ‫يراه‬ ‫‪Isnin‬‬


‫ﻣﺎس‬ ‫ﻣوﻻ ‪:‬‬ ‫‪10.30 pagi‬‬ ‫ريخا‬ ‫‪11.30 pagi‬‬
‫ﺗﯾ ﻛﺗن ‪ /‬ﻛﻠس‬ ‫‪:‬‬ ‫‪3‬‬ ‫‪PERMATA‬‬ ‫وڬڠيم‬ ‫‪31‬‬
‫ﻣﺎت ﭬﻼﺟرن‬ ‫‪:‬‬ ‫﴾ﭬﻧدﯾدﯾﻘن ا ﺎم اﺳﻼم ﴿ﭬﺄي‬
‫اوﺑﺟﯾﻛﺗﯾف ﭬﻣﺑﻼﺟرن‬
‫‪ :‬ﻣورﯾد داﭬت‬
‫‪1‬‬ ‫ﻣﻣﺑﺎچ ﺳورة اﻟﺗوﺑﺔ أﯾﺔ ‪ 129-112‬د ن ﺑﺗول دان ﺑرﺗﺟوﯾد‬

‫‪2‬‬
‫‪3‬‬
‫اﻛﺗﯾۏﯾﺗﻲ ﭬﻣﺑﻼﺟرن ڤ ‪٠‬د‪٠‬ڤ‪ ٠‬چ‬ ‫‪:‬‬
‫‪1‬‬ ‫ﻣﻣﺑﺎچ اﯾﺔ ﺳﭼﺎرا ﺗﻠﻘﻲ دان ﻣﺷﺎﻓﮭﺔ‬
‫‪2‬‬
‫‪3‬‬

‫‪1‬‬ ‫ﻣﻣﺑﺗوﻟﻛن ﺑﺎﭼﺎءن ﯾ ﻛورڠ ﻓﺻﯾﺢ‬


‫‪2‬‬ ‫ﻣﻣﺑﯾﻣﺑﯾ راﻛن ﺳﺑﺎي‬
‫‪3‬‬

‫‪1‬‬ ‫‪ .‬ورو ﻣرﯾﻛود ﭬﻧﭼﺎﭬﺎﯾن ﻣورﯾد‬


2
3
‫رﯾﻔﻠﯾﻛﺳﻲ‬ : ‫ داﭬت ﻣ واﺳﺎءي ﻛﺳﻣوا ارس ڤ&ڤ‬٢‫ﻣورﯾد‬

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
TARIKH 6/11/2023MASA12.30-1.30
HARI ISNIN KELAS 6P
MINGGU 31
TEMA Pembangunan Produk
TAJUK Menilai Lakaran
STANDARD KANDUNGAN 8.1 Penghasilan Produk
STANDARD PEMBELAJARAN 8.1.4 Menilai dan membuat penambahbaikan pada lakaran yang dipilih.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :

1. Membuat penilaian berdasarkan empat elemen penting dan menambahbaik


1. menilai lakaran
lakaran
yang
produk
dibinayang dibina dengan baik.
2. membuat penambahbaikan lakaran produk
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid mendengar penerangan yang diberikan oleh guru.
2. Murid dan guru mengimbas kembali mata pelajaran yang lalu.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pemb
1. Murid bersoal jawab tentang keperluan membuat lakaran sebelum
5. Murid
menghasilkan
membuatproduk.
penilaian menggunakan borang penilaian yang disediakan dan menyatakanpenamba
2. Murid dalam kumpulan mempamerkan lakaran yang telah dibina. 6. Murid memilih
menambah ideabaik
lakaran
lakaran
terbaik.(Name
yang dibinait)sebelum dijadikan panduan menghasilkan produk. (Exam
3. Murid membuat pembentangan tentang tiga lakaran dan maklumat7. Guru
yangmembuat
terdapat penilaian
dalam lakaran
dan rumusan.
yang dibina.
4. Murid dibimbing mengenal pasti masalah yang terdapat pada produk yang akan dibina dan mencadangkan penyelesaian bagi masalah yang ditimbulkan.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata pelajaran.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 050-051 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP
Pembelajaran Konstektual
PAK-21 Name It (Namakannya) PAK-21 Examples (Contoh)
KBAT Memahami KB Mengecam
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P
Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Kemasyarakatan EMK : NILAIKerjasama
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
PELILAIAN TP1 TP2 TP3
TP4 TP5

REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PILIHAN BAHASA BAHASA MELAYU KELAS 3

TARIKH : 6-Nov-2023 HARI Isnin


MASA : MULA AKHIR
TINGKATAN / KELAS : MINGGU 31
MATA PELAJARAN :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1
2
3
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc :
1
2
3

1
2
3

1
2
3
REFLEKSI :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PILIHAN BAHASA BAHASA MELAYU KELAS 4
TARIKH : 6-Nov-2023 HARI Isnin
MASA : MULA AKHIR
TINGKATAN / KELAS : MINGGU 31
MATA PELAJARAN :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1
2
3
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc :
1
2
3

1
2
3

1
2
3
REFLEKSI :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PILIHAN BAHASA BAHASA MELAYU KELAS 5

TARIKH : 6-Nov-2023 HARI Isnin


MASA : MULA AKHIR
TINGKATAN / KELAS : MINGGU 31
MATA PELAJARAN :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1
2
3
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc :
1
2
3

1
2
3

1
2
3
REFLEKSI :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PILIHAN BAHASA BAHASA MELAYU KELAS 6

TARIKH : 6-Nov-2023 HARI Isnin


MASA : MULA AKHIR
TINGKATAN / KELAS : MINGGU 31
MATA PELAJARAN :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1
2
3
AKTIVITI PEMBELAJARAN PdPc :
1
2
3

1
2
3

1
2
3
REFLEKSI :

‫رﯾﻠﯾف ﻛﻠس‬
‫ﻣﺎس‬
‫ﻛﻠس‬
‫ﻣﺎت ﭬﻼﺟرن‬
‫ورو‬

‫رﯾﻠﯾف ﻛﻠس‬
‫ﻣﺎس‬
‫ﻛﻠس‬
‫ﻣﺎت ﭬﻼﺟرن‬
‫ورو‬

‫رﯾﻠﯾف ﻛﻠس‬
‫ﻣﺎس‬
‫ﻛﻠس‬
‫ﻣﺎت ﭬﻼﺟرن‬
‫ورو‬
