Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran: Tema: Mari belajar


Sejarah Sejarah (Muzium) KELAS:4T TARIKH: 10.1.2018
MASA: 8.30-9.00 HARI : Rabu

Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:


Pembelajaran: Menghargai, bersyukur Kemahiran berfikir dan menjana idea
1.1.5

Objektif Pembelajaran : Pada akhir Kriteria Kejayaan: Murid boleh:


pembelajaran murid dapat memahami sebab 1. Fungsi dan kepentingan muzium
dan akibat dalam peristiwa sejarah.
2. Mengenali tinggalan sejarah

Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan kata Utama: 1 .buku tek
Kronologi- kejadian, peristiwa 2. gambar
3. lembaran

Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi


AKTIVITI PEMULA
1. Guru bercerita mengenai situasi kemerdekaan.
2. Guru menanyakan beberapa soalan kepada para murid.
3. Murid menghubungkait dengan tajuk pelajaran hari ini

AKTIVITI UTAMA
1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan dan diminta
menyenaraikan isi terpenting dalam teks kemerdekaan.
2. Murid-murid berbincang dalam kumpulan masing-masing dan
menyenaraikan hasil dapatan mereka dalam kertas yang diedarkan
guru.

Aktiviti 1 (share and turn, Rome Combine)mengaplikasikan ROPE

1. Guru meminta setiap ketua kumpulan untuk membentangkan hasil


perbincangan di hadapan kelas.
2. Murid membentangkan hasil dapatan masing-masing.
3. Guru merumuskan pembentangan murid dan memberi maklum balas.

AKTIVITI 2 (DIFFERENTIATION)

1. Guru melekatkan kertas yang mengandungi peristiwa yang berlaku di


sekitar murid. / murid menguasai
2. Guru memanggil para murid secara rawak dan meminta mereka objektif pembelajaran yang
disediakan
menuliskan sebab dan akibat.
1. Penilaian – sesi soal jawap.

PENUTUP:
Murid-murid menyebutkan kriteria kejayaan yang dicapai pada hari ini.(SC)
Tindakan Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Susulan .
Murid
