Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran: Tema: Warisan


Sejarah Negara Kita KELAS:5T TARIKH: 14.2.2018
MASA: 11.50-12.20 HARI : RABU
Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
Pembelajaran: Cara hidup yang adil, Kemahiran berfikir, elemen asas sejarah
berbuat baik
6.2.3

Objektif Pembelajaran : Pada akhir Kriteria Kejayaan: Murid boleh:


pembelajaran murid dapat menyatakan islam 1. Bercerita tentang islam dalam persekutuan
sebagai agama persekutuan.

Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan kata Utama: 1.Gambar
Kesenian Islam- kemahiran 2.teks
3. Lembaran kerja
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
1. Guru menampal gambar dari pelbagai kaum.
2.Murid menjawab soalan guru berkaitan dengan gambar:
- Apakah agama yang dianuti oleh orang berikut?
3.Kamu menganut agama apa?

AKTIVITI UTAMA
1. Murid ditanya apa yang mereka tahu akan kedudukan Islam dalam negara.
2.Murid menjawab soalan guru:
3.Apa pendapat kamu gaya hidup masyarakat

Aktiviti 1 (share and turn, Rome Combine)mengaplikasikan ROPE

1. Murid dibahagi kepada 5 kumpulan.


2.Guru mengedarkan kad manila dan marker pen.
3.Setiap kumpulan akan mencabut undi untuk mendapatkan topik.
4.Berdasarkan topik yang diberi, murid perlu menyatakan sekurang-kurangnya
5 peranan hidup bermasyarakat dalam Islam dalam bentuk peta minda.
5.Murid membentangkan peta minda mereka.

AKTIVITI 2(DIFFERENTIATION)

1.Guru mengedarkan lembaran kerja 1 dan 2.


2.Guru menerangkan cara menyiapkan lembaran kerja / 29 murid menguasai
3.Murid menyiapkan lembaran kerja. objektif pembeljaran yang
disediakan
1. Penilaian –Murid membuat latihan yang diberikan oleh guru.

PENUTUP:
Murid-murid menyebutkan kreteria kejayaan yang dicapai pada hari ini.(SC)
Tindakan Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Susulan .
Murid
