Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran: Tema: Warisan


Sejarah Negara Kita KELAS:5c TARIKH: 5.2.2018
MASA: 7.30-8.00 pagi HARI : Isnin
Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum:
Pembelajaran: Bekerjasama, berani Kemahiran berfikir, elemen asas sejarah
mencuba
6.2.4

Objektif Pembelajaran : Pada akhir Kriteria Kejayaan: Murid boleh:


pembelajaran murid dapat menyatakan cara 1. Senaraikan aktiviti hidup bermasyarakat
hidup bermasyarakat dalam islam

Sumber:
Konsep Utama/Perbendaharaan kata Utama: 1.Gambar
Kesenian Islam- kemahiran 2.teks
3. Lembaran kerja
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
AKTIVITI PEMULA
1.Guru makan dan minum sambil berdiri di hadapan murid.
2.Guru akan menanyakan mengenai kejadian yang dilihat oleh mereka.
3.Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran.

AKTIVITI UTAMA
1.Guru menerangkan mengenai maksud kehidupan bermasyarakat.
2.Guru menyediakan gambar keluarga, masyarakat berbilang kaum.
3.Guru menampalkan kad perkataan yang menggambarkan cara hidup yang
baik dan buruk.
Murid diminta untuk memilih kad yang sesuai berdasarkan gambar.

Aktiviti 1 (share and turn, Rome Combine)mengaplikasikan ROPE


1.Guru menyediakan beberapa kad perkataan dengan nilai-nilai keagamaan
seperti menjaga kebersihan, sabar,dan beri salam dan bertanya khabar.
2.Murid melakukan simulasi bagi setiap nilai-nilai yang disediakan oleh guru.

AKTIVITI 2(DIFFERENTIATION)

1. Pelajar dibahagikan kepada 5 kumpulan.


2. Pelajar diminta menghasilkan peta minda berkaitan cara hidup
bermasyaakat Islam.
3. Secara berkumpulan Pelajar diminta untuk membentangkan hasil dapatan / 29 murid menguasai
mereka dihadapan kelas. objektif pembeljaran yang
1. Penilaian –Murid membuat latihan yang diberikan oleh guru. disediakan

PENUTUP:
Murid-murid menyebutkan kreteria kejayaan yang dicapai pada hari ini.(SC)
Tindakan Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
Susulan .
Murid
