Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MULA TAMAT
MATA PELAJARAN ASAS SAINS KOMPUTER KELAS 2 TEKAD MASA
5.10 Ptg 6.10 Ptg
/08/202
MINGGU / TARIKH MINGGU 18 / 30 HARI ISNIN BIL PEL / orang
0

TAJUK BAB 3 - KOD ARAHAN PETA I-THINK Choose an item.

STANDARD
3.1 Persekitaran Kod Arahan
KANDUNGAN

STANDARD 3.1.1 Menggunakan jenis data (integer, boolean, double, char, dan string) dalam kod segmen
PEMBELAJARAN 3.1.2 Membezakan antara pemboleh ubah dan pemalar dalam kod segmen.

OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, pelajar akan dapat :
PEMBELAJARAN / 1. TP 1 - Mengenal pasti jenis data, pemalar, atau operator
KRITERIA KEJAYAAN 2. TP 2 - Menjelaskan jenis data, pemalar dan operator

AKTIVITI PENGAJARAN
1. Guru memberi penerangan tentang perbezaan antara pemboleh ubah dan pemalar dalam kod segmen.
& PEMBELAJARAN 2. Memberi nota dan latihan untuk pelajar.
PEMUDAHCARAAN 3. Bincang jawapan latihan dengan pelajar.
(PdPc)

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

Berpusatkan murid Pembelajaran Berasaskan Kerja Projek


STRATEGI PDPC Pembelajaran Berasaskan Inkuiri Pembelajaran Secara Koperatif
Pengajaran Tematik Pendekatan Bersepadu

ELEMEN MERENTASI  Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK)  Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni

 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan


KEMAHIRAN BERFIKIR  Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN  Frog VLE  Kuiz Online  Buku Kerja  Lain -lain

 TP 1  TP 2  TP 3  TP 4
PENTAKSIRAN
 TP 5  TP 6

 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

 Mesyuarat / Kursus
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana
….  Program Sekolah  Cuti Rehat / Cuti Sakit
REFLEKSI
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Bencana / Cuti Khas

Lain- lain  Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum


___________________________________________

Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
