Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Pengurusan Diri KELAS PK 1


TARIKH/ HARI 8.4.2022 JUMAAT MASA 10.30-11.00 TGH

TEMA JALAN-JALAN CARI MAKAN TAJUK KEMAHIRAN KENDIRI


STANDARD 1.3 Adab makan dan minum.
KANDUNGAN
STANDARD 1.3.1 Menamakan alatan asas yang digunakan untuk makan dan minum.
PEMBELAJARAN

OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


PEMBELAJARAN 1. Menamakan alatan asas yang digunakan untuk makan dan minum.
Murid dapat menamakan :
Kriteria kejayaan 1. Sekurang-kurangnya 2 alatan asas yang digunakan untuk makan dan minum.

1. Guru menunjukkan sebuah gambar situasi keluarga yang sedang makan.


2. Bersoal jawab berdasarkan gambar.
3. Murid menujukkan alatan makanan yang di sebut oleh guru.

AKTIVITI 4. Guru melentakkan alatan asas makanan di atas meja. Murid melihat dan menyentuh alatan tersebut.
PENGAJARAN & 5. Murid menyebut nama alatan makanan yang ditunjukkan oleh guru dengan bimbingan guru.
PEMBELAJARAN
6. Murid mengambil dan menujukkan alatan makanan kepada rakan sambil menyebut nama alatan makanan
(PdP)
tersebut.
7. Mewarna alatan makanan dengan betul.
8. Buat aktiviti dalam buku aktiviti.

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi


 Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI  Pendidikan Alam Sekit
 Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)  ar

 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan


KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &
 Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN

REFLEKSI
 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan  Mesyuarat / Kursus  Cuti Rehat / Cuti Sakit
kerana ….
 Program Sekolah  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
