Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Pengurusan Diri KELAS PK 1


TARIKH/ HARI 4.7.2O22 ISNIN MASA 8.00 – 9.00 PAGI

TEMA TAJUK KEMAHIRAN KENDIRI


STANDARD 1.4 Memakai pakaian.
KANDUNGAN
STANDARD 1.4.5 Memakai kemeja –T tanpa kolar dan berkolar
PEMBELAJARAN 1.4.6 Memakai seluar bergetah

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN 1. Memakai kemeja-T tanpa kolar dan berkolar.
2. Memakai seluar bergetah.

Murid dapat:
Kriteria kejayaan
1. Memakai kemeja-T tanpa kolar dan berkolar mengikut jantina tanpa bimbingan guru.
2. Memakai seluar bergetah tanpa bimbingan guru.

1. Guru meneyebut nama murid manakala murid akan meneybut jantina murid tersebut.
2. Guru menunjukkan beberapa pakaian kepada murid.
3. Murid menyebut nama pakaian dengan bimbingan guru..
AKTIVITI
PENGAJARAN & 4. Guru menyediakan beberapa pakaian.
PEMBELAJARAN 5. Murid memilih pakaian yang sesuai untuk diri sendiri.
(PdP) 6. Guru menunjukkan cara-cara memakai pakaian yang dipilih dengan cara yang betul.
7. Murid membuat latihan memakai pakaian dengan cara yang betul dengan bimbingan guru dan PPM.
8. Murid menunjukkan cara memakai pakaian dengan cara yang betul tanpa bantuan guru dan PPM.

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
BELAJAR (BBB)  Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : ______________________

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi


 Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI  Pendidikan Alam Sekit
 Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)  ar

 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan


KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN
PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan
 Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek

REFLEKSI
 _____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.

 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat / Kursus
 Program Sekolah  Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan  Mengiringi Murid Keluar  Cuti Bencana / Cuti Khas
kerana ….
 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum

Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
