Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN PENGURUSAN DIRI KELAS PK 3 ( MAWAR)


TARIKH/ HARI 23.6.2022 KHAMIS MASA 10.30-12.30 TGH

TEMA SEKOLAH, DUNIAKU TAJUK 1. KEMAHIRAN KENDIRI


STANDARD 1.4 Peraturan di sekolah.
KANDUNGAN

STANDARD 1.4.1 Menyatakan peraturan di dalam kelas, bilik-bilik khas, kantin, padang dan
PEMBELAJARAN
gelanggang permainan

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :


OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
1. Menyatakan peraturan di dalam kelas, bilik-bilik khas, kantin, padang dan gelanggang
permainan.

Murid dapat :
Kriteria Kejayaan
1. Menyatakan peraturan sekurang-kurangnya 2 bilik-bilik khas tanpa bimbingan guru.

1. Guru
2. Murid menyebut nama warga sekolah yang ditunjukkan oleh guru.
3. Murid menonton video yang bertajuk ‘Adab pergaulan dengan rakan dan warga sekolah.
AKTIVITI
PENGAJARAN & 4. Bincang berdasarkan video yang ditonton.
PEMBELAJARAN 5. Guru menunjukkan gambar situasi.
(PdP)
6. MMurid berbincang dengan rakan dan menyebut contoh adab pergaulan berdasarkan situasi.
7. Murid menyebut contoh situasi adab pergaulan di sekolah dengan warga sekolah.
8. Murid buat latihan dalam buku aktiviti.

 Bukuteks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  BukuCerita  Lain-lain : ______________________

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

 Kreativiti &Inovasi
ELEMEN  Bahasa  Sains&Teknologi  Keusahawanan
MERENTASI  Pendidikan Alam Sekitar
 Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)

 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputusan


KEMAHIRAN  Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN  LembaranKerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &
 HasilKerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN
REFLEKSI
 _____/____ orang muriddapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
 ____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat / Kursus
 Program Sekolah  Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan
 Mengiringi Murid Keluar  Cuti Bencana / Cuti Khas
kerana ….
 Aktiviti Luar  Cuti Peristiwa / Cuti Umum

Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
