Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25

MATA PELAJARAN PENDIDIKAN ISLAM KELAS 1S1


TARIKH/ HARI 9/5/2022 (ISNIN) MASA 4.10-5.10

TEMA / TAJUK WUDUK DAN SYARAT KESEMPURNAAN


Pelajar dapat:
OBJEKTIF 1. Menyatakan maksud wuduk dengan betul dan sempurna
PEMBELAJARAN 2. Menyenaraikan rukun wuduk dengan betul
3. Menunjukkan cara wuduk yang betul dan sempurna
Pelajar Berjaya:
KRITERIA 1. Menyatakan maksud wuduk dengan betul dengan lisan
KEJAYAAN 2. Menyenaraikan rukun wuduk dengan betul secara bertulis
3. Menunjukkan cara wuduk dengan betul secara lisan dan amali
1. Guru menunjukkan gambar solat dan tawaf. Guru bertanya kepada pelajar dan mengaitkan dengan tajuk pembela
2. Guru bertanya para pelajar maksud wuduk berdasarkan pengetahuan sedia ada pelajar.
3. Guru memasang CD yang menayangkan video tentang cara wuduk yang betul dan sempurna.
AKTIVITI
4. Guru meminta pelajar menyenaraikan rukun wuduk menggunakan peta i-think
PENGAJARAN & 5. Pelajar membuat perbentangan dari hasil kerja yang dilakukan.
PEMBELAJARAN 6. Guru menilai perbentangan murid secara keseluruhan.
(PdP) 7. Guru bertanya secara rawak kepada pelajar berkaitan rukun wuduk.
8. Sesi soal jawab untuk meyakinkan pelajar.
9. Kesimpulan dan ulasan guru secara keseluruhan.

 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen


BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain: Cakera Padat(CD PdP

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

ELEMEN  Kreativiti & Inovasi  Bahasa


MERENTASI  Sains & Teknologi  Keusahawanan
 Kelestarian Alam Sekitar  Kelestarian
KURIKULUM (EMK) /  Patriotisme  TMK
 Nilai Murni Global
(PSK)
 Gallery Walk  Graphic Organizer  SWOT  Hot Seat
 Role Play  Jigsaw Puzzle  Bus Stop  Three Stray, One S
TEKNIK PDP PAK 21  Think-Pair-Share
 Brain Storming  Entry / Exit Cards  I-Think
 Presentations  Games  Team Project  Traffic Light

 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens  Membuat Keputus


KEMAHIRAN
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan  Membuat Rumus
BERFIKIR
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir  Menilai

PENILAIAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &
 Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek
PEMBELAJARAN

8/8 Pelajar dapat menjawab soalan berkaitan objektif ditetapkan dengan baik.

 Mesyuarat / Kursus
REFLEKSI  Cuti Rehat / Cuti Sakit
 Program Sekolah
Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan  Cuti Bencana / Cuti Kh
kerana ………………..  Mengiringi Murid Keluar
 Cuti Peristiwa / Cuti U
 Aktiviti Luar

Aktiviti PdP dibawa ke _____________________________________________________
