Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PANITIA BAHASA MELAYU SK TAMAN UNIVERSITI 2

Minggu MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU KELAS 2 UTM


1
TARIKH/ HARI 1.1.2020 RABU MASA 11.50-12.20

TEMA NILAM UNIT NILAM


TAJUK BACAAN NILAM
ASPEK/KEMAHIRAN ⬚Bertutur ⬚ Mendengar ⬚Membaca ⬚Menulis ⬚ Seni bahasa ⬚ Tatabahasa
STANDARD 1.1 Mendengar dan memberikan respons
KANDUNGAN

1.1.1 Mendengar, mengecam, memahami dan menyebut dengan betul dan tepat;
STANDARD
PEMBELAJARAN (i) frasa
(ii) ayat tunggal
OBJEKTIF Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid dapat :
PEMBELAJARAN
1. Murid membaca buku cerita dan mendengar, mengecam dan menyebut dengan tepat
frasa dan ayat tunggal.
1.Set Induksi:
AKTIVITI 2. Langkah 1:Guru membimbing murid untuk mendengar, ,mengecam dan menyebut frasa
PENGAJARAN & yang terdapat dalam buku cerita di perpustakaan.
PEMBELAJARAN 3. Langkah 2: Murid menyebut dengan tepat frasa dan ayat tunggal yang diberikan pada buku
(PdP) cerita.
4. Langkah 3: Murid menyebut ayat tunggal dan frasa.
5.Langkah 4:Murid membuat rumusan dalam buku nilam. Dengan bimbingan.
5.Kesimpulan
 Buku teks  Internet  Radio / TV  Spesimen
BAHAN BANTU
 Modul  Projektor  Radas  Gambar / Cerita
BELAJAR (BBB)
 Powerpoint  Model  Buku Cerita  Lain-lain : Peta Pokok I-Think

KECERDASAN  Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis


PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

 Kreativiti & Inovasi


 Pendidikan Alam  Bahasa  Sains &
ELEMEN MERENTASI  Keusahawanan
KURIKULUM (EMK) Sekitar  Patriotisme Teknologi
 Nilai Murni
 Kesihatan dan  Lain-lain:  TMK
kebersihan

 Membuat Inferens
 Membanding  Menghubungkait  Membuat  Membuat Keputusan
KEMAHIRAN beza  Menginterpretasi Ramalan  Membuat Rumusan
BERFIKIR/ ABAD 21  Mencipta  Mentafsir 
 Mengkategori Menilai
Analogi  Menyelesai isu  Kolaborasi
 Menjana Idea
 Mencirikan  Mengecam
 Komunikasi  kreativiti

PENTAKSIRAN  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PENGAJARAN &
PEMBELAJARAN  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek

REFLEKSI
__ /__ murid __________________________________________________________

Aktiviti pengajaran & pembelajaran ditangguhkan kerana:


 Mesyuarat / Kursus DISEMAK OLEH:
 Cuti Bencana / Cuti Khas
CATATAN  Program Sekolah
 Cuti Peristiwa / Cuti Umum
 Mengiringi Murid Keluar
 Aktiviti Luar
 Cuti Rehat / Cuti Sakit
