Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN BAHASA MELAYU

MINGGU 3 TARIKH HARI KHAMIS

Kesihatan dan Kebersihan


TEMA TAJUK
 Mendengar dan Bertutur - Air Sumber Kebersihan

KELAS 1 IMTIYAZ orang hadir. MASA 2.30-3.30PTG

 1.0 Mendengar dan bertutur  4.0 Seni bahasa


KEMAHIRAN  2.0 Membaca ASPEK
 5.0 Tatabahasa
 3.0 Menulis

STANDARD KANDUNGAN 1.2 Mendengar dan memahami perkataan, rangkai kata, istilah, ungkapan dan ayat dalam pelbagai ujaran

STANDARD PEMBELAJARAN 1.2.1 Mendengar dan memahami perkataan, rangkai kata, istilah dan ungkapan dalam pelbagai
ujaran dengan betul dan tepat mengikut konteks.

Pada akhir pelajaran, murid-murid dapat:

OBJEKTIF PEMBELAJARAN / 1. Mendengar sekurang-kurangnya enam perkataan , rangkai kata , istilah dan ungkapan
KRITERIA KEJAYAAN dalam pelbagai ujaran.
2. Menyatakan secara lisan sekurang-kurangnya enam perkataan , rangkai kata , istilah dan
ungkapan dalam bentuk ayat.

AKTIVITI PENGAJARAN & 1. Penerangan tentang tajuk.


PEMBELAJARAN 2. Menonton video Penapisan Air Bersih.
3. Perbincangan.
(PdP) 4. Latihan.
 Spesimen
 Buku teks  Internet  Radio / TV
 Gambar / Cerita
BAHAN BANTU BELAJAR  Modul  Projektor  Radas
 Lain-lain :
(BBB)  Powerpoint  Model  Buku Cerita
___________________

 Pembelajaran Berasaskan  Pembelajaran Berasaskan  Penggunaan


STRATEGI PdP Inkuiri Masalah Teknologi

 Entry Card / Exit Card  Gallery Walk  X Stay, Y Stray  Role Play
PEMBELAJARAN ABAD KE-21  Brainstorming  Games  Group Prensentation  Traffic Light

 Luncuran&Imbasan  5W1H  SQ4R  QUACK


TEKNIK BACAAN
 THRILD  KWLH  CHATT  ACID
HEBAT
 Peta Bulatan  Peta Buih  Peta Alir  Peta Titi
PETA PEMIKIRAN
 Peta Pokok  Peta Buih Berganda  Peta Pelbagai Alir  Peta Dakap
[ i-THINK ]
 Interpersonal  Muzikal  Kinestatik  Naturalis
KECERDASAN PELBAGAI  Intrapersonal  Verbal Linguistik  Logik Matematik  Visual Ruang

 Kreativiti & Inovasi  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan


ELEMEN MERENTASI
 Pendidikan Alam Sekitar  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
KURIKULUM (EMK)
 Membanding beza  Menghubungkait  Membuat Inferens
 Membuat Keputusan
 Mengkategori  Menginterpretasi  Membuat Ramalan
KEMAHIRAN BERFIKIR  Membuat Rumusan
 Menjana Idea  Mencipta Analogi  Mentafsir
ARAS TINGGI  Menilai
 Mengaplikasi  Menganalisis  Mencipta

PENILAIAN PENGAJARAN &  Lembaran Kerja  Pemerhatian  Lisan  Tugasan


PEMBELAJARAN  Hasil Kerja  Kuiz  Drama  Projek/Pembentangan
_____/____ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan.
REFLEKSI
____/____ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
